ברכות לפורום החדש - ושאלה..

מצב
הנושא נעול.

נועה ו

New member
ברכות לפורום החדש - ושאלה..../images/Emo140.gif

למעשה כמה שאלות : אני כרגע בחופשת לידה כבר שלושה שבועות מיום לידת בני , אני מעוניינת בחופשה ללא תשלום ( חל"ת ) שלש לושה חודשים נוספים , כמה זמן מראש עלי להודיע למעביד על כך ? ( עבדתי במקום העבודה כ4 שנים ) בנוסף , עבדתי בחצי משרה נוספת שמונה חודשים , הבנתי שלא קיימת לי זכות לחל"ת ממקום העבודה הנ"ל , האם אני מחויבת לחזור לעבודה עלי להבטיח את זכויותיי ? במידה ואני מחליטה להתפטר כמה זמן מראש עלי להודיע על כך ? , מכיוון שידוע לי שהמעסיק הנ"ל גם כך מתכוון לפטר אותי אחרי שאקבל את זכויותיי ( 45 ימים התראה מראש הבנתי ) כיצד עלי לנהוג על מנת לקבל את זכויותיי ? האם יש באפשרותי לחזור לעבודה הזו לחצי משרה ובעבודה השנייה עדיין לקבל חל"ת ? סליחה על האורך - ותודה !!!

חופשת לידה וחל"ת

למעשה כמה שאלות : אני כרגע בחופשת לידה כבר שלושה שבועות מיום לידת בני , אני מעוניינת בחופשה ללא תשלום ( חל"ת ) שלש לושה חודשים נוספים , כמה זמן מראש עלי להודיע למעביד על כך ? ( עבדתי במקום העבודה כ4 שנים ) בנוסף , עבדתי בחצי משרה נוספת שמונה חודשים , הבנתי שלא קיימת לי זכות לחל"ת ממקום העבודה הנ"ל , האם אני מחויבת לחזור לעבודה עלי להבטיח את זכויותיי ? במידה ואני מחליטה להתפטר כמה זמן מראש עלי להודיע על כך ? , מכיוון שידוע לי שהמעסיק הנ"ל גם כך מתכוון לפטר אותי אחרי שאקבל את זכויותיי ( 45 ימים התראה מראש הבנתי ) כיצד עלי לנהוג על מנת לקבל את זכויותיי ? האם יש באפשרותי לחזור לעבודה הזו לחצי משרה ובעבודה השנייה עדיין לקבל חל"ת ? סליחה על האורך - ותודה !!!
חופשת לידה וחל"ת
החוק לא קובע כמה זמן מראש צריך להודיע על חל"ת. את יכולה להודיע לו על כך בחודש האחרון לחופשת הלידה. מאחר ואת מועסקת כ-4 שנים מגיע לך חל"ת על פי חוק שאורכו רבע ממספר החודשים בהם הועסקת. ממקום העבודה בו עבדת 8 חודשים תוכלי לצאת לחל"ת רק בהסכמת המעביד. אני לא מבינה מי רוצה לפטר אותך: אם המעסיק שאצלו עבדת 8 חודשים רוצה לפטר אותך בתום חופשת הלידה עליו לשלם לך 45 ימים + 11 ימי הודעה מוקדמת (אם זה 8 חודשים ללא חופשת הלידה הוא צריך לשלם לך 7.5 ימים נוספים להודעה המוקדמת כי הותק בתקופת חופשת הלידה נצבר(. המעביק שאצלו עבדת 4 שנים לא יוכל לפטר אותך בתקופת החל"ת, אלא רק בסיומה. הוא יכול להגיש בקשה למשרד התעשייה מסחר ותעסוקה לפטר אותך ואם יקבל אישור, (אם יוכח כי הפיטורים לא שורים להריון) את עלולה להפסיד את 45 ימים. אם את מבקשת להתפטר ממקופ העבודה עלייך להודיע בכתב כי את מבקשת להתפטר לצורך טיפול בילד וכי את מבקשת כי יועברו לידייך פיצויי הפיטורין ושאר הזכויות המגיעות לך.(פיצויים רק ממקום העבודה בו עבדת למעלה משנה). זכאות זו להתפטר לצורך טיפול בילד נשמרת לך עד 9 חודשים מיום הלידה. אין מניעה לצאת לחל"ת בעבודה אחת ולהשאר לעבוד באחרת.

מצב
הנושא נעול.
למעלה