ברכות על הפורום החדש סוף סוף

wildcat6

New member
ברכות על הפורום החדש סוף סוף

הבת שלי בת 3 מטופלת אצל קלינאית תיקשורת מזה שנה רוב הזמן פעם בשבוע על רקע של בעיות שמיעה כיום שומעת מצויין וחוזרת הרבה על מה שאומרים לה אבל לרוב מילה אחת ולא משפטים אנחנו מתחילים שבוע הבא גם ריפוי בעיסוק הילדה מקסימה ונבונה אני מחפשת משחקים מומלצים לעבודה עם ילדה עם קשיים בדיבור ותיקשורת

משחקים מומלצים לשפה ודיבור

ראשית, מומלץ להפוך את התירגול בבית לחוויה נעימה. לא ללמוד מילים ומשפטים בצורה משעממת אלא לשלב את זה במשחק: תוך כדי-זריקת כדור, בניית דומינו או פאזל,הכאה עם פטיש צעצוע, באולינג, קליעה למטרה, השחלת חרוזים ו"פטריות" ועוד אלפי רעיונות. הפרינציפ הוא שבכל תור במשחק (גם של הילדה וגם של השותף למשחק) צריך להתאמן על מה שנלמד, ואז לשחק. הדבר מוסיף הנאה וגיוון לתרגול המשעמם שעלול להימאס על הילד. יש הרבה משחקים טובים, בעיקרון כדאי לבחור משחקים עם תמונות צבעוניות ומושכות, יש הרבה משחקים טובים של ravensburger (שמייצרת גם פאזלים) וכמובן משחקים תוצרת הארץ. ניתן גם לגזור תמונות ממגזינים ולהדביק במחברת-ולעשות לילדה מעין "ספר" משלה.ויש עוד הרבה רעיונות- אולי תתייעצי עם הקלינאית ותראי איזה סוג של משחקים מתאימים ספציפית לקושי שלה. בהצלחה.

wildcat6

New member
זה מה שעשינו עד היום

והילדה כבר מדקלמת אני מחפשת משחקים המראים פעולות כדי לעבוד על משפטים עשינו מצגות שהיא מאוד אוהבת אבל אני תמיד מחפשת רעיונות חדשים

למעלה