גם אני ניסיתי

amichay mazor

New member
גם אני ניסיתי

למרות האזהרות החלטתי לצאת לניווט חרובית . כבר ברמזור הראשון בצומת בני דרור עומד לידי רכב עם אפניים קשורים מאחור , אני פותח ת'חלון ושואל : לניווט ? גל עונה לי שכן . OK המצב מעודד - אני לא המשוגע היחיד . מגיע לאזור הזינוק מתלבש ועושה סיבוב חימום , במהלכו אני עושה טעות מס 2 ( הראשונה הייתה לצאת מהבית ) ויורד ל 50 מטר מהכביש ( אזור הזינוק מאוד מסודר כולל מיתקנים לילדים כולל שבילי אספלט המאפשרים ניידות לעגלות ילדים או נכים בכיסאות גלגלים – כל הכבוד !!) . 50 מטר בשביל והמעצור האחורי כבר מלא בבוץ . עוצר – מנקה וחוזר לאוטו עם המלצות לסובבים : מי שלא שילם שיברח מהר. מכיוון שאני כבר שילמתי אני יוצא לדרך ( פולני או לא פולני ? ) מקבל מפה – מסלול בינוני כמו שביקשתי !! אוסף את נק' 1 חוזר אחורה בשביל וחותך את הואדי דרך שביל עזים במהירות לנק' 2 ואמר לעצמי בינתיים הולך בסדר . בדרך לנקודה 3 מתחילות הבעיות – הבוץ מתגבר - אני מנקה ת'גלגלים ומנסה להמשיך עוצר שוב ומנסה לגרור את האפניים , לא מצליח . משחרר ברקס אחורי כנ"ל , משחרר גם את הברקס הקדמי ועדיין לא מצליח לגרור את האפניים . מוותר ושם את האפניים על הכתפיים ומתחיל ללכת לכיוון 3 בדרך אני פוגש רוכב שחוזר לכיוון הזינוק עם המלצות ללכת בעקבותיו – אני ממשיך . מגיע לנקודה 3 נקודה יפיפייה – עצם מלאכותי ( –שטוצר ) בלב שטחי פלחה (- בוץ נוראי ) וממשיך ל4 . בינתיים מתחיל גשם ואני מגלה שהמחזיק מפה שלי לא עמיד לגשם , בדקות הקרובות המפה נרטבת -> מתלכלכת מהבוץ-> נקרעת . מגיע לנקודה 4 דרך סינגל יפיפה ( הפעם באמת יפיפה ) בתוך יער החרובים . המפה כבר מרוטשת לחלוטין המשקפיים רטובות ומלאות בוץ ( ואני שם אותם בכיס ) אבל אני מחליט להמשיך . רוכב לצד הדרך בקצב סביר אבל לאחר זמן אני לא בכיוון , עוצר , מוריד כפפות , מחבר את שאריות המפה ומנסה להבין היכן אני נימצא – התברברתי – בקיצור לאחר כשעה וחצי שבהם לא החלפתי מהלכים , ללא ברקסים כאשר יותר זמן האפניים רכבו עלי מאשר אני עליהם . החלטתי לחזור לנקודת הזינוק . את הדרך אני מכיר , משתפרות גם יכולות הנסיעה בבוץ , השיטה : לנוע 5-1 מטר ליד הדרכים ולא על השביל . מתקדם יפה עד לירידה לכיוון נקודה 1 אני מגלה שאני ללא ברקסים !!! ( עדו , אין נזק לאפניים !!! ) . מגיע לנק הסיום שלם בגופי ואופני , אני רואה בחור צעיר ואנרגטי הכועס על כך שבגילו הצעיר הוא צריך לעשות את המסלול הארוך במקום הקצר . יואב – ש א פ ו ג ד ו ל ! ! ! ואם אתם כבר שואלים אז כן , לנקות את האפניים לקח הרבה יותר זמן מאשר הנסיעה חזרה . להתראות באירועי ניווט רכוב בהם הרכיבה והניווט יהיו החלק הגדול של הארוע ולא ניקוי בוץ מהאפניים וגרירתם . עמיחי

amichay mazor

New member
../images/Emo22.gifלאחר קריאה שניה - אני נהנתי ,

חוויה שונה ושנויה - אבל חוייה !! עמיחי

מי שניסה, כנראה שטעה. ומי שנסע ונשא

(את אופניו על גבו) כל-הכבוד! אני עשיתי את המסלול הבינוני ברגל (מראש) והערצתי את רוכבי האופנים הבודדים שפגשתי בדרך. הבוץ היה באמת מוגזם לאופנים, וראוי היה לבטל את הנווט באופנים מראש. ברגל - שום בעיה החורגת ממה שעברנו בנווטים האחרונים, חוץ מזה שנקודות המטרה בנווטי אופנים הן קלות מאד.

למעלה