גרביים-10 עובדות על גרביים- לקראת

בת אל 7

New member
בקר טוב דרדרית ,כתבת כל כך יפה על ה

הגרבים..שאלה קטנה מאין מקור השם גרביים??

lionit

New member
גרביים, פריט

מעצבן ביותר החל מהגרביים הקצרות לנעלי ספורט וכלה בגרביונים המציקים, או הגומי הלוחץ. אני משתדלת למשוך את הקיץ כמה שיותר. מה יותר נעים מלהכניס רגל יחפה לסנדל?

אנימו

New member
בת אל - המילה גרביים היא מן השפה

הערבית והיא אחד החידושים של אליעזר בן-יהודה. לינק

shkedud

New member
בת אל יקרה, גרבצת זה ראשי תבות

של גירוד ביצים. אז, לנו הנקבות, תודה לאל, אין

מנורה

New member
גרב = פוזמק אכן בקיץ מעצבן לגרוב

גרביים אבל בחורף נעים תמיד היתה לי חולשה לגרבים מה עוד שהיו ימים שהלכנו עם חציות מיני וזוג רגליים משגעות בצבצו בהמשך
היום הרוב הולכים במכנסים ולאירועים מיוחדים שמלות ארוכות אז מי רואה בכלל את הגרביים
אצל הגויים מנהג מאד נחמד בערב חג המולד שמים מתנות הפתעה בתוך גרביים והילדים רצים בבוקר לראות מה סבא חג המולד הביא להם.

בת אל 7

New member
מנורה אני לא אוהבת את הגרבים

הארוכות שהבאת בתמונה..לנעלי ספורט אני הולכת רק עם100% כותנה.

emmy5

New member
מישו ,גם אני כאן ,עם או בלי גרביים

גם אני איתכם לאורך כל הדרך ..

shkedud

New member
בתור מורה ללשון, אוהדת השפה, אספר

לכם ש... 1. גרב הוא, כמובן, זכר (תראו איך הוא נראה...) 2. המילה פזמק הגיעה אלינו מהפרסית (כמו: פרדס, אבזם, ועוד כמה כאלה)

shkedud

New member
נ.ב - גם משקפיים הם בזכר וגם

עט (הוכחה: עט נובע) ודודי מיכאל, ז"ל, היה אומר: "מה שמצחיק ששַד הוא זכר" הנה - בוקר של זכרים...

אנימו

New member
שקדוד הלשונאית. זה עתה שמעתי ברדיו

שיצא מילון סלנג מקיף חדש. לא קלטתי שם המחבר. נשמע מדליק. צויין שאדם שיגיע לארץ הים, אחרי 20 שנות העדרות , לא יבין את "כוונת המשורר" כשישמע את העברית העכשווית. ועל המילה "אחלה" אמרו שלמרות שדן בן עמוס ונתיבה בן-יהודה הזכירו אותה בספרם המילה לא היתה אז בשימוש מדובר בעוצמה של היום.

shkedud

New member
נכון, אינמו, אני קרובה לסלנג, כיוון

שבעבודתי נפגשת עם הרבה נוער. סלנג זה כף. זה מאוד מעשיר את השפה. זה לא טעות לשונית, כי דיבור בסלנג נעשה במודע ובמכוון, בניגוד לטעות לשונית שנעשית לא בכוונה. אקנה את המילון הזה. יש לבבית הרבה סוגים של מילונים. אני אוהבת...

למעלה