גרין כארד והעברת כספים

גרין כארד והעברת כספים

הי, אני מוזמן לשגרירות בקרוב לראיון לקראת קבלת גרין כארד (אישתי אזרחית).יש לי מספר שאלות: 1. אם הכל עובר תקין בראיון, תוך כמה זמן אני אמור לקבל חזרה את הדרכון בשליחות? יש אפשרות לבוא לקחת באיסוף עצמי? 2.מבחינת הפעלת הגרין כארד, ממתי אני נחשב בעל גרין כארד, מרגע מעבר הראיון בשגרירות? מרגע הפעלתו בכניסה לארהב? או משהו אחר? 3. יש לי כסף להעביר לארהב מחשבון ישראלי על שמי לחשבון אמריקאי על שמי. האם יש מגבלה של סכום להעברה? האם יש לדווח לרשיות מס/אוצר בישראל או ארה"ב על ההעברה? האם צריך לחתום על משהו לגבי הלבנת הון? האם משנה אם עושים זאת בפעם אחת או כמה פעמים? יש משמעויות מיסוי כלשהן? תודה לעונים

Boston Guy

New member
תשובות

***1. אם הכל עובר תקין בראיון, תוך כמה זמן אני אמור לקבל חזרה את הדרכון בשליחות? יש אפשרות לבוא לקחת באיסוף עצמי? *** בגלל ששום דבר לא עובד כמו שעבד קודם (קורונה + טראמפ) - אין לאף אחד מושג כמה זמן התהליך לוקח כרגע. לתשומת ליבך - מדובר כרגע על כך שהנשיא טראמפ ינחית בשבוע או שבועיים הקורבים גזירות חדשות על ההגירה לארה"ב בצו נשיאותי, ולכן יש מצב שעד שאתה תגיע לנקודת הנפקת הגרין קארד יהיה שינוי במצב. הנשיא אישר את השמועות האלו בנאום שהוא נשא בעצרת העם של אוהדיו ביום שבת האחרון. אחת השמועות אומרת שהוא יקפיא הנפקה של גרין קארדים (אבל עד שההכרזה לא תצא לא נדע מה הגזירות באמת). *** 2.מבחינת הפעלת הגרין כארד, ממתי אני נחשב בעל גרין כארד, מרגע מעבר הראיון בשגרירות? מרגע הפעלתו בכניסה לארהב? או משהו אחר? *** אתה בעל גרין קארד מאותו תאריך שיהיה מודפס על הגרין קארד שלך שתקבל בדואר אחרי שתעבור לארה"ב. זה לרוב חופף לתאריך הכניסה שלך לארה"ב ו"הפעלת" הגרין קארד בשדה התעופה. *** 3. יש לי כסף להעביר לארהב מחשבון ישראלי על שמי לחשבון אמריקאי על שמי. האם יש מגבלה של סכום להעברה? האם יש לדווח לרשיות מס/אוצר בישראל או ארה"ב על ההעברה? האם צריך לחתום על משהו לגבי הלבנת הון? האם משנה אם עושים זאת בפעם אחת או כמה פעמים? יש משמעויות מיסוי כלשהן? תודה לעונים *** אין הגבלה על הסכום שאתה רשאי להעביר. אם מדובר בסכום שהוא מעל אזור ה 10,000$ \ 40 אלף ש"ח - הבנקים בשני הצדדים של ההעברה מחוייבים לדווח על ההעברה לרשויות הרלוונטיות בשתי המדינות (הרשות למניעת הלבנת הון במשרד האוצר בישראל וה IRS בארה"ב). הבנק בישראל (ויכול להיות שגם הבנק בארה"ב) יגידו לך אילו מסמכים אתה צריך לספק להם בכדי להוכיח מה מקור הכסף. אני לא יודע לגבי הצד הישראלי, אבל בצד האמריקאי זה לא משנה אם את המעביר יותר מ 10,000$ בפעם אחת או שאתה מעביר סכום כולל של יותר מ 10,000$ בכמה העברות. הבנק המקבל מחוייב לדווח על "העברת מצטברות" של יותר מ 10,000$ ב 12 חדשים קלנדריים. לגבי משמעויות מיסוי - זה מסובך ותלוי במקור הכסף ובסטטוס הנישום שלך (של המדינה הספציפית) בשנת התקציב שבה הכסף נוצר.

למעלה