דוח שהגיע וזאת לא אני

דוח שהגיע וזאת לא אני../images/Emo53.gif

שאלה. קבלתי אתמול דוח עם קנס ו6 נקודות על עבירה שכביכול ביצעתי. מס הרכב הוא לא הרכב שלי זת לא אני שנהגה בעכו האותו תאריך. אני גרה במרכז ועכשיו צריך להוכיח שזאת לא אני למשהו יש נסיון? מה עושים? תודה

vpqa

New member
דו"ח שגוי לכאורה

בחזית הדו"ח מצד שמאל למעלה כתוב המרחב בו נרשם הדו"ח. בגב הדו"ח יש פירוט המרחבים, כתובות ומספרי טלפון של קציני את"ן (אגף תנועה) בכל מרחב. אנא פני בדחיפות אל אותו קצין והביאי איתך את כל המידע שיש בידך. יש סיכוי טוב שאם נפלה שגגה, היא תתוקן כל זאת מנסיוני כמתנדב בית"מ. איני עו"ד וזו אל עיצה משפטית

פניתי אליהם- והעברה היא

הם בקשו לשלוח להם מכתב שאומר שזו לא אני והם יבדקו את העניין. רשיון הרכב שבבעלותי לא עוזר, כי יתכן שנסעתי ברכב אחר. העברה שמצוינת בדוח היא על נסיעה ללא חגורת בטיחות. ביום שבת בבוקר בקיץ. די מיאש להוכיח שאתה לא היית באזור ולא אני נהגתי ברכב זה או אחר שביצע את העבירה. גם איך מוכיחים. אז כתבתי שזו לא אני וזו כנראה טעות. אבל איך קורות כאלו טעויות - שכותבים דו"ח לא כותבים עליו את שם הנהג. תודה

vpqa

New member
חגורות בטיחות

מוזר מאוד. דוח על חגורה בדרך כלל רושמים לנהג כאשר עוצרים את הרכב. מאוד לא מקובל לשלוח דוח כזה בדואר. זו התשובה לשאלתך בסיפא. מה הלאה? תנסי למצות את התהליך עם קצין האת"ן. תבקשי ממנו למצוא את הבעלים של הרכב הרשום בדוח, אולי הוא מהצפון? תראי מה כתוב בדוח במקום שנקרא "נסיבות המקרה". שם אמור להיות תאור של רושם הדוח היכן הוא עמד, מה הוא ראה, מה היה מצב הדרך והרכב ושאר מיני ירקות. אולי תמצאי שם איזושהי עובדה שתנתק אותך מהמקום או מהעבירה. אולי השוטר רשם שהיה נהג ברכב ולא נהגת, אולי שיערך ארוך והוא רשם קצר או להיפך, אולי טעב בצבע השיער או בפריט אחר, משקפיים לדוגמא. במקרה הגרוע, תלכי למשפט ותנסי לערער את אמון השופט בפרטי הדוח. קראתי מאות או אלפי פסקי דין בתעבורה. י שאחוז נכבד של זיכויים מהמון סיבות טכניות של רישום הדוח או ספק קל שהתעורר בליבו של השופט. כל מה שאני אומר לך כאן הוא בהנחה שאת באמת ובתמים ל אעברת את העבירה הרשומה, ושוב זו אינה עיצה משפטית אלא עזרה לצאת ממבוך מיותר. טעויות קורות שתהיה לך נסיעה בטוחה

המון תודה לך.

זאת ממש לא אני 18 שנה של נהיגה זהירה, הניבו בטעות דוח חניה אחד ויחיד בכל שונתי. בדוח אין הרבה פרטים, מה שכן כתוב שהנהג נהג מבלי שהיה חגור. ואת הפרט הזה ציינתי בפניה אליהם. יותר מזה אין שום פרוט בדוח הנל. יתכן והוא הגיע עם הדוח הראשון. נראה לך שאני צריכה לבקש שימציאו אותו עבורי או לנסות ככה. המון המון תודה

be_roo

New member
זהו הדו"ח המקורי? לא הודעה על חוב וכפל קנס?

משהו פה לא מסתדר. אם מדובר בהודעה ראושנה על דו"ח, הרי שמדובר באכיפה "מרחוק" כלומר השוטר לא עצר את הנהג במקום אלא הבחין בעבירה ורשם את פרטי הרכב והדו"ח אמור להשלח לבעלי הרכב. אם אינך בעלת הרכב כנראה שנפלה טעות ברישום ועליך לדרוש את ביטולו של הדו"ח.

למעלה