הדברה

go bananas

New member
הדברה

שלום לחברי, אוהבי הבריאות והסביבה! מזמן שלא כתבתי פה. רציתי לשתף אותכם במחקר שעשיתי כשחיפשתי הדברה ירוקה (והאיש שתלמה המליצה עליו לא ענה לטלפונים, אז באמת נאלצתי לעשות מחקר) מסתבר שכל נוכל יכול להגיד שהוא "ירוק" או "טיבעי" ואין שום קשר למציאות. מצאתי שכמעט ואין על מי לסמוך, אז אנא תמיד בקשו תעודות! כמעט סגרתי עם איש שאמר שהוא משתמש בתרכיז חרציות וזה נשמע מאוד טבעי ובריא נכון? עד שלמדתי שהוא רוקח את זה בעצמו בצורה סינטטית ואין לו אישור של משרד הבריאות. עוד למדתי שאי אפשר לייבא באופן חוקי לארץ פריטרואידים (השם של החומר הסינטטי הדומה לחרציות) מכיוון שזה מאוד מסוכן ואין לו תקן. וסוכריה נוספת לעניין: מצאו שיש קשר בין פריטרואידים לאוטיזם (עיין ערך בקישור הוויקיפדיה באנגלית שהוספתי למטה). אני מצטטת מהאתר של אסף אפל (ביולוג ומדביר ירוק אמיתי): "חשוב לדעת-ישנן לא מעט חברות הדברה ומדבירים, המשתמשים בחומרים פריטרואידים\פריטרינים ומציגים זאת כהדברה ירוקה (או בשמות הנפוצים האחרים שלה-הדברה טבעית, הדברה ביולוגית,הדברה אורגנית,הדברה צמחית). חומרים אלו הינם רעלים כימיים מסוכנים!!. אמנם הבסיס ממנו הם סונתזו הוא צימחי, אבל אסור בתכלית האיסור להתייחס להדברות הללו כריסוס צמחי או ריסוס טבעי. גם בין חומרים אלו, ישנם חומרים אשר מכילים ממסים מסוכנים החשודים כמסרטנים(קסילן לדוגמא)." ולכן- ההמלצות שלי אליכם אנשים יקרים: 1. תמיד לבדוק אם יש למדביר ה"ירוק" שלכם יש רשיון לעסוק בהדברה (תעודה ומספר רישיון) 2. לבדוק באיזה חומרים הוא משתמש (וודאו שהוא לא משתמש ב"תמצית חרציות" או פריטרואידים וכו'...) 3. אחרי שהוא אומר את שם החומר עשו google ובידקו אם בכל זאת יש לאנשים משהו רע להגיד על החומר. אני אישית (עם ילד פדדון משלי) הייתי הולכת על "הדברה אורגנית", הם היחידים שעשו עלי רושם שהחומרים שהם משתמרים בהם כל כך בטוחים שאפשר אפילו לאכול אותם ולא יקרה כלום. הם בעצמם לא שמים מסכה בזמן שהם מטיזים את החומר בבית, ולא דורשים ממך לפנות את הבית. עוד מדביר שהרשים אותי היה נמרוד רוזנטל מ ecopest בהודעה הבאה: פיתרון מושלם וזול ו "עשה זאת בעצמך" לבעיית נמלים בלי להרעיל את כל הבית!

go bananas

New member
הסוף לנמלים: עשה זאת בעצמך!

פיתרון זול ויעיל! אני ממליצה להשתמש בחומצה בורית זאת אבקה לבנה ללא ריח שמשתמשים בה בזמן רקיחת תרופות, ולכן לא תמצאו אותה ברשת כמו סופרפארם, אלא בבית מרקחת שרוקחת דברים ממש. האבקה רעילה, אבל הורגת את הנמלים לאט. הם לוקחים את הסוכר עם החומצה הביתה כדי להאכיל את הממלכה, וכמה ימים לאחר מכן מת כל הקן יחד עם המלכה! האבקה רעילה גם לבני אדם, אבל אין צורך להיחשף אליה בכלל. לפי הקישור למטה אפשר להכין מלכודות נמלים. את המלכודות צריך להניח על שיירת נמלים ולוודא שהן מצאו את המלכודת. והיופי שבעניין- לא צריך להרעיל את כל הבית! אפשר להניח את המלכודת בחוץ בגינה, או בפינה במחסן ולדאוג שהילדים יתרחקו ממנה. (גם אם הם נחשפים- זה לא אמור להיות רעיל במינונים האלה, אבל תמיד עדיף להמנע). תחפשו באינטרנט- אפשר גם להפתר מתיקנים ומזיקים אחרים עם האבקה הזאת.

תודה רבה!

טוב לראות אותך פה

למעלה