הירדמות (נימול) כפות ידיים - יש פתרון טוב?

katuel

New member
הייתי מוסיף ומרחיב את העניין לתנוחת רכיבה

בתנוחת רכיבה נכונה הידיים יחזיקו בכידון אבל לא יעמיסו משקל גוף עליו (ועל הפרונט). רוב המשקל הגוף יהיה על הרגליים ושריר ה - CORE (בטן/גב תחתון). אינדיקציה טובה שאתה שם, זה לנתק ידיים מהכידון (גם בעמידה) ולהמשיך ברכיבה כאילו כלום לא קרה (חוץ מזה שהלך הגז). כמובן שהתאמת הכידון (כיפוף, הטייה קדימה/אחורה, והגבהה) משחקים תפקיד חשוב בתנוחת הרכיבה והיכולת לישמור אותה לאורך זמן ללא מאמץ. לירכב הרבה יעזור, רק אם תשקיע בניסיון לשפר את הטכניקה ותחזק את השרירים הנכונים. סתם לירכב ולחזור על אותם הרגלים, ישאיר אותך באותו מקום.

יש לי הרגשה זה יעזור לידיים, אבל אם לא, בטוח ישפר טכניקת הרכיבה. ניתוח לא הייתי בוחר לעשות בחיים לטובת עיסוק שהוא תחביב.

המחשמל 64

New member
מנהל
הכל נכון למעט העמסה של הגב התחתון.

שזו אחת הבעיות של רוכבי דוגלגלי במיוחד למי שיש בעיות עמוד שדרה.
גם כאן אני מדבר מניסיון (שזה עתה הסתיים). העמסה צריכה להיות על הישבן ,פלג גוף תחתון,ברכיבה בעמידה ולא על הגב התחתון.
כן להתאים את זווית הכידון ,חיזוק שרירי גב ,רגליים, בטן אבל בהחלט לא העמסה על גב תחתון. חודש הייתי מושבת בגלל הטעות הזו...

katuel

New member
אין מנוס מלפתח שרירי CORE חזקים

רק ככה יתאפשר לישמור על ATACK POSITION לאורך זמן. תסתכל על הזוית בין פלג הגוף העליון לתחתון. שנינו טוענים שהידיים אינן נושאות משקל גוף על הכידון, אז מי נושא את המשקל הנוצר מהטיית הגוף העליון? הישבן? גם, אבל הרבה נופל על שרירי חגורת בטן/גב. לי יש בעיית גב שהצריכה תרגילים קבועים כדי להימנע מכאב יומיומי, כיום התרגילים האלו הוחלפו ברכיבה. העמסה? לא צריך להעמיס אף שריר. תלך נגד הכאב תשלם בדלקות ושרירים תפוסים. צריך לאמץ ולחזק שרירים. הבעייה ששעות הרכיבה שלנו (הרוכב העממי) לא מספקות את רמת האימון והאינטסיביות הדרושה וצריך לעשות זאת ע"י תרגילים ייעודיים מחוץ לאופנוע. ופה אנחנו נופלים

המחשמל 64

New member
מנהל
נכון מאד אוסיף ואומר שאישית אני

אכן פועל ועושה על מנת לחזק את השרירים הללו , אתה צודק 100%( אני עושה זאת פעמיים ביום סביב שלשת השבועות האחרונים)
במקביל הכירופרקטית ,המליצה לי על חוג/לימוד שיטת צי'קונג-שיטה
בכל הקשור לתנועתיות יציבות גם של הגב וכו'. אני גם קניתי גם לפי המלצתה חגורת גב לרוכבי אופנוע.
אחר כך שמעתי גם הרבה חברה' שלמשכי הרכיבה אכן משתמשים בחגורה כזו.
בעיות גידי הידיים זה דבר נוראי כי אפילו מברג אתה לא יכול להחזיק שלא לדבר על לסגור בורג.
בקיצור צריך לעבוד על כל הגוף, גמישות, חיזוק שרירים ,כולל מה שציינת לגבי שרירי ליבה כולל שריר הלב, סיבולת לב ריאה.
רק בריאות

.

tomer79

New member
עברתי ניתוח כזה לפני עשרה ימים

היום אני מוריד תפרים...
בגדול, ניסיתי הכל: PHDS, לישון עם סד, חיזוק כף היד עם הקפיץ (מה שהחמיר את הבעיה), האפשרויות היחידות שעמדו בפני הן להפסיק לרכוב או ניתוח.
סחבתי את הבעיה כ-6 שנים ובסוף החלטתי על ניתוח כאמור.
יש שני סוגים של ניתוחים, חתך באורך של כ-5 ס"מ או שני חורים קטנים בתחילת התעלה ובסופה וביצוע הניתוח מבפנים (כמו צינתור), בחרתי את השנייה, מוקדם עוד לדעת אם הניתוח העלים את הבעיה אבל ממי שאני מכיר שעשה את הניתוח אכן הבעיה נעלמה.
מבטיח לעדכן בהמשך.

אגב צרפתי את האבחון של הרופא, בניגוד לרופאים אחרים שפשוט המליצו להפסיק לרכוב, הוא ג'יפאי וגילה יותר הבנה.

a c t i v e X

New member
טוב לדעת, תעדכן

ידוע על עוד כמה רוכבים שעשו סוג כלשהו של ניתוח באמה לבעיות כאלו, כולם רוכבים שוב וחזק. מה הצפי לחזרה לשגרה אחרי פרוצדורה כזאת?

tomer79

New member
חזרה לשגרה

אחרי עשרה ימים, בלי פעולות שגורמות ללחץ על כף היד כגון שכיבות שמיכה, עבודה עם פטיש, רכיבה על אופנוע וכדומה.
חזרה לשגרה מלאה ולרכיבה אחרי 4-6 שבועות.

motyalt1

New member
הירדמות (נימול) כפות ידיים - יש פתרון טוב?

ספוגיות ניסיתי.
לאחר כל הבדיקות הרפואיות נאמר לי לחיות עם זה ונתנו לי 2 סדים ל2 הידיים -סיוט!
מצאתי פתרון טיבעי - נפתרתי מהסדים ואין לי יותר נמולים בידיים - למה להמשיך לסבול לפרטים צור איתי קשר https://wa.me/message/EGDUQ2ENS3AAN1

למעלה