הנצרות בדרום חצי אי ערב

lion 7

New member
הנצרות בדרום חצי אי ערב

אין הרבה סימנים מובהקים על התפשטות הנצרות בחצי האי , אולם ישנם מקבץ סיפורים מרתקים על זה , מהמאה הרביעית : ‏ מסופר על איש בשם מוסא שעשה סולחה בין הרומאים לבין הערבים ,כך שהרבה ערבים התנצרו . וגם : איש ערבי נוצרי שגר במדבר (אל-באדיה) שאמר לאחד מזקני או (שיח`) בני ערב , כי יוולד לו בן זכר אם הוא יהיה נוצרי . כך כאשר נולד הבן הקבילה או השבט נהיית כולה נוצרית . עוד על שורשי הערבים הנוצרים : בשנת 364 לספ` בעת ועידת אנטוכיה (אנטאכיה) היה במליאה בישוף ערבי בשם ת`יותינוס Theotinus)‎) . נאמר גם שבישוף בשם ת`יופילוס נשלח לתימן , וביקש מהמלך לקבל את הנצרות , על אף התנגדות המקומיים, אבל המלך קיבל את האמונה ובנה שלוש כנסיות .. ובכן חברים/ות יקרים האם ידעתם שהיו קיסרים ערבים נוצרים ? התשובה היא כן : < פיליפוס הראשון, הקיסר הערבי נוצרי > הסטוריונים כמו יוספיוס וגירום חושבים כי , פיליפוס הראשון ( 244-249 לספ` ) היה קיסר נוצרי , ואין לנו מידע נוסף אחר על זה , היה ידוע עליו שהוא היה ערבי , וחי בתקופת הבישוף הערבי הראשון לעיר ירושלים. רוב הכנסיות שנבנו בין שני הנהרות חידקל ודגלה , ובחצי אי ערב נהיו מאוחר יותר , מיוחסים לנסטור ומאמיניו (מינים= בדע בערבית) שעם שמו של נסטור נקשר במאה החמישית בסילוף והתרחקות מהאמונה במשיח (אלעקידה) ‏. יום טוב לכולם

My Shepherd

New member
../images/Emo23.gifתודה על המידע../images/Emo45.gif

למדת או מתעסק בענייני הסטוריה מסויימת?
רואים שאתה מאוד בקיא ליון

lion 7

New member
קראתי ולמדתי הסטוריה נוצרית

ביחד נלמד אחד מהשני על ההסטוריה של רבינו ומושיענו ישוע , במקום ללמד בבתי ספר שלנו על האיסלאם , הייתי רוצה ללמוד קודם על עיקרי והסטוריית הדת שלי , אחרי זה על אחרים.. הסטורית הכנסיה הראשונה the early church היא תקופת הזהב עבורי לכן אני נהנה ממנה כל פעם . . .

למעלה