השבוע אושרה לי האזרחות הפורטוגלית! לכל המלעיזים בפורום הזה

אספרסו2

New member
תשובתך הלבבית נוגעת ללב

פשוט מבחינה משפטית לא ברור לי איך רשויות בפורטוגל מנפיקות תעודת לידה אם לא נולדת שם?
אין ברצוני להכעיס את כבודו,פשוט מתשובותיך עולה החשש שאינך נקי כפיים ומושתל מטעם.

סילון91

New member
אני לא מושתל ולא נעליים. מוזמן לפנות בפרטי, ואשלח לך עותק של

התעודת לידנה שאקבל בעוד מספר שבועות.

אספרסו2

New member
תעודת לידה מונפקת במקום הלידה.

אתה מוזמן לשלוח עותק.והרי הסבר מהי תעודת לידה בפורטוגזית.
&nbsp
&nbsp
Certidão de nascimento é um documento cujo conteúdo é extraído do assento de nascimento
&nbsp
&nbsp

pichinan

New member
הייתי רוצה להסביר מה הכוונה בתעודת לידה

מכיוון שהוא לא ידע להסביר במדויק. בניגוד להתאזרחות על סמך מגורים או נישואים (במדינות המאפשרות זאת), רכישת האזרחות במקרה זה מבוססת על מה שמכונה Carta de Naturaleza. זו אזרחות יוצאת דופן שאינה נכנסת תחת הגדרת התאזרחות, אלא אזרחות מקור. במקרים אלו סיום ההליך אכן כולל או מסתיים (תלוי במדינה) בהנפקת תעודת לידה שבה מצוין כמובן מקום הלידה האמיתי. זהו הליך דומה לבעל אזרחות גרמנית למשל שנולד בספרד. בספרד הוא יקבל את התעודות שמונפקות במקום, אולם הוא יידרש בעתיד ל Geburtsurkunde על מנת לעבור הליכים מסוימים בגרמניה. בשני המקרים מדובר באדם שמכורח חוק כזה או אחר הוא בעל אזרחות מקור. זה שונה מהליך התאזרחות רגיל.

אספרסו2

New member
אז השימוש שלו במינוח תעודת לידה הוא שגוי

ואזרחות מקור היא אזרחות מקשר דם כשתעודת הלידה מונפקת במקום הלידה.

pichinan

New member
לא, לא, הוא צודק
זו התעודה שמונפקת

Certicicado de Nacimiento, Geburtskunde, או בכל שפה אחרת. זה ההליך. זו תעודת לידה שמונפקת לא במקום הלידה אלא על ידי מדינת האזרחות רטרואקטיבית. אזרח גרמני שנולד במקום אחר, יכול (ולעתים רבות חייב) לבקש את תעודת הלידה הגרמנית גם לאחר שנים רבות, על בסיס תעודת הלידה המקורית. זה הליך ידוע ומקובל. והוא גם מקובל במקרה של אנשים שמקבלים אזרחות מכורח מקור. תעודת הלידה הזו היא רק לצרכי שימוש של מדינת האזרחות, כל מדינה אחרת שבה תדרש מסיבה כלשהי לתעודת לידה, מן הסתם מדובר לתעודה שניתנה במקום שבו נולדת.

La Milagrosa

New member
לי אמרו שלא ניתן לנפק לי תעודת לידה גרמנית.

זה היה כשאספתי את הניירת לחתונה פה בספרד.

pichinan

New member
באופן כללי, אם אין לך תעודה לא ניתן לספק אותה

על מנת לקבל את התעודה היא צריכה להיות קיימת, ובמקרה של תעודת לידה גרמנית ה Beantragen יכול להמשך גם שנה (מחוץ לגרמניה אפילו כפול). חשוב לציין שכיום זה לא חיוני לאדם בוגר, בטח לא לצרכי חתונה בספרד, בניגוד לכשהבן שלי נולד למשל, אז היא כן היתה (רישום לבית ספר בגרמניה) - עד היום רבים מאמינים שעדיף לעשות אותה בכל אופן. כל אזרח גרמני יכול להרשם ברשם המתאים על מנת לבקש אותה, אבל הרישום והאשרור לוקחים זמן.
&nbsp
החוק כיום הוא כזה:
&nbsp
Die Beurkundung der Auslandsgeburt eines deutschen Staatsangehörigen in ein deutsches Geburtenregister ist nicht mehr obligatorisch. Es ist aber auf Antrag möglich, die ausländische Geburt in ein deutsches Geburtenregister einzutragen. Ist die Geburt in einem deutschen Geburtenregister beurkundet worden, dann kann eine deutsche Geburtsurkunde ausgestellt werden.

La Milagrosa

New member
לך תסביר את זה לפקידי ה- REGISTRO CIVIL בעיר שלי

כידוע לך, פקידים ממשלתיים פה לא תמיד יודעים את כל נבכי החוק, במיוחד במשרדי ממשלה בערי לוויין שאינן מדריד או ברצלונה.
המקרה שלי, בכל אופן, היה מאד מאד מסובך:
גם גרושה (התגרשתי בישראל, אז המסמכים היו מבית הדין הרבני, כולל "מעשה בית הדין" בארמית)
גם ילידת ישראל אבל אזרחית גרמניה שבה לא נולדתי, לא גדלתי ולא חייתי מעולם (שכידוע, בשביל הפקידים בספרד אני גרמנייה כי ככה אני רשומה פה).
חייבת לציין שפקידי בית הדין הרבני בפתח תקווה היו הכי יעילים בכל התהליך, וסיפקו לי צ'יק צ'ק את העתקי תעודת הגירושין וגם את העתק תעודת הנישואים הראשונים (!) שמשום מה הפקידה דרשה ממני, למרות שהם פקעו עם גירושיי בשנת 2001.

La Milagrosa

New member
אגב, עוד שאלה לגבי נוסח החוק:

על פי המשפט הבא (למטה), אפשר היה להנפיק לי תעודת לידה גרמנית רק אם הלידה נרשמה אצל רשם האוכלוסין המערב גרמני ב"זמן אמיתי" - כלומר בשנת 1971. הבנתי נכון?

Ist die Geburt in einem deutschen Geburtenregister beurkundet worden, dann kann eine deutsche Geburtsurkunde ausgestellt werden

pichinan

New member
לא, כל אזרח גרמני בכל עת יכול להרשם

ברשם הלידות הגרמני (גרמניה אוחדה מזמן
)
המשפט פחות או יותר מורה שברגע שאדם כבר רשום, אז יכולה להיות מונפקת התעודה.

La Milagrosa

New member
טוב, כתבתי מערב גרמניה כי כשנולדתי, זה היה ככה.

אז בעצם אם אני רשומה (וזה ברור שכן, אחרת לא היתה לי אזרחות גרמנית) - אני יכולה לבקש הנפקת תעודת לידה לא?
אין לי צורך בזה (מינואר 2013 הרי התאפשר לאזרחים שלא חיו בגרמניה לעשות תעודת זהות בקונסוליות, וכך עשיתי).... אבל אני סקרנית.

calimbo

New member
יש אתר ברזילאי עם יותר פירוט

זה אתר שעוזר ליהודים לקבל אזרחות פורטוגלית -לפי מה שרשום שם זו המדינה שבה הכי הרבה יהודים ספרדים קיבלו אזרחות פורטוגלית . ויש שם רשמים של אנשים שעברו את התהליך ופירוט שבו רשום שבסוף מקבלים תעודת לידה פורטוגלית

אספרסו2

New member
אולי זה בגלל העובדה

שאתה עילג ומוגבל שכלית .
שלא לדבר על הגזענות שהפגנת בתגובות שנמחקו.

למעלה