חידה שהפיסיקאים לא מבינים:

swirrrly

New member
תצטרכי להבהיר קצת..

בקשר למהירויות? זה מהירות של כל רכבת לחוד או של שניהן ביחד, כלומר ביחד בשעה הן משלימות 20 ק"מ. וכנ"ל לציפור מהירותה כפולה משל מהירות שתי הרכבות יחדיו או לחוד?

s0uljacker

New member
אז ככה

20 קמש - מהירות רכבת אחת יחסית לקרקע והציפור - מהירותה כפולה משל רכבת אחת ז"א 40 קמ"ש ביחס לקרקע אני מקווה שאני ברור (!) עכשיו

swirrrly

New member
אופס!

מצטערת. אתה האדם השני בשעה האחרונה ובפורום הזה שבלבלתי עם מינו\מינה... סליחה לך ולקורבנות הבאים!

s0uljacker

New member
בדרך כלל

אני לא סולח על שגיאות כאלה אבל הפעם....רק הפעם

s0uljacker

New member
אהמ אהמ

אתם לא רציניים! לפחות תאמרו לי מה כל כך קשה פה?

swirrrly

New member
טוב, הנה אני אנסה לפתור...

עוד מעט הודעה חדשה עם תשובתי, ובינתיים קבל הקפצה במתנה!

swirrrly

New member
הפתרון שלי

צירתי קו שמוקצים בו 10 קטע שוים, כאשר כל אחד מסמל 10 ק"מ. ציירתי את הדרך של הרכבות וציינתי שזה 20ק"מ ובסוגריים ציינתי את המספר 1 כלומר שעה ראשונה שלמה. כנ"ל לציפור אבל עם 40 ק"מ ומהכיון של A. ובקיצור היא השלימה מעל 1 מחזורי-טיסה. טוב בקיצור נתקעתי בקטע האחרון כשיש בין הרכבות הפרש של 20, והציפור על רכבת A.

ולמה שהרכבות יתנגשו בכלל?

בכל מסלול רכבות חכם יש שני פסי רכבת כל אחד לכיוון אחר כך שהרכבות פשוט מאד יחלפו אחת על פני השניה מבלי להתנגש! והציפור המסכנה... תצטרך לטוס ולטוס מספר מחזורים השואף לאינסוף עד שהיא פשוט תתעייף. מתי זה יקרה? תלוי בציפור... לא ציינת את הסוג שלה. אם זה ציפור קטנה וחלשה היא תתעייף כבר במחזור הראשון ואם זהו נשר גדול וחזק אז יכול להיות שהוא אכן ישלים מספר השואף לאינסוף של מחזורים!

מבחינה ביולוגית הציפור צריכה שיהיה

לה מזון כדי שיהיה לה כוח לעוף, ומתישהו היא תתעייף מחוסר שינה. בקשר לשתן וצואה, אין מה לדאוג, כי זה נעשה באוויר.

ויקי16

New member
חוץ מזה, ציפור לא טסה, היא עפה...

ועוד דבר... איך בדיוק ציפור יכולה לעוף באותו קצב...?

s0uljacker

New member
הגדרתי שהיא יכולה

- אז היא יכולה. היא גם יכולה לא להתעייף ןלא להיות רעבה ולא צמאה - כי כך הגדרתי. זה מה שיפה בתאוריה.

s0uljacker

New member
אה!!!!!

את זה תביני רק כשתפתרי. אם אני אגלה - זה יהרוס את השאלה

swirrrly

New member
יש!

עכשיו באמת הבנתי את החידה ואת הקטע עם האינסוף למרות שסוליג´אקר היה צריך להסביר לי כמו מטומטמת........................................................................

למעלה