ייעוץ משפטי

• פותח הנושא A_I
  • פורסם בתאריך

A_I

New member
ייעוץ משפטי

לפני קצת יותר משנה יצאתי לטיול יום מטעם החברה בה אני עובדת. הטיול היה לצפון הארץ וחלק נכבד ממנו הוקדש לתחרויות ספורט היתולי. באחד משלבי התחרות הצטרכנו לבצע איזשהי משימה פיזית אשר במהלכה עשיתי תנועה מ א ד לא טובה עם הגב. מאותו הרגע, לאורך כל הטיול ולמעשה עד היום אני סובלת מכאבי גב די מעיקים. הגב מציק כמעט בכל תנוחה אפשרית, בישיבה, לאחר מקסימום 10 דקות בעמידה ישרה (בלי פיתולים ועיוותים של חוט השדרה והרגליים..) שלא לדבר על נסיעות באוטובוסים, טיסות וכ"ו. כתוצאה מה´דפיקה´ הזאת (אני חושבת) התחילו לי גם כאבי ברכיים. אני בחורה צעירה (כמעט 25) ובעלת בריאות תקינה לחלוטין ולכן (בטיפשותי)דחיתי טיפול בתקווה שהבעיה תחלוף מעצמה...טעיתי.. בחודש הבא יש לי תור לאורטופד (מוטב מאוחר..) ורציתי לדעת אם יש לי עילה לתביעה או פיצויים. אני לא ממש מבינה בענייני משפט, זכויות וביטוח ואשמח לקבל ייעוץ. תודה רבה רבה מראש על כל תגובה!!

r_yuvali

New member
פגיעה בעבודה

נדמה לי כי השאלה העיקרית הרלבנטית הינה האם ניתן להכיר בפגיעה זו כנכות שנגרמה במהלך העבודה. לשם כך, קודם כל, יש להבדק מבחינה בריאותית. אם ימצא כי נגרם לך נזק קבוע, שניתנים בגינו אחוזי נכות, אזי יש לבדוק האם הפעילות האמורה נכללת בגדר הפעילויות המקנות פיצוי נכות. לא פירטת האם את מבוטחת במסגרת כלשהי. כדאי לבדוק גם כיוון זה. מכל מקום, מוצע לפנות לעו"ד מתמחה בתחום, אשר סביר להניח כי יהיה מוכן לגבות אחוזים מגובה הפיצויים שתקבלי (כך שלא תצטרכי לשלם לו מראש). בהצלחה, והרבה בריאות.

לא צריך להוכיח נכות ולא צריך עו"ד.

דבר ראשון - תפני למוסד לביטוח לאומי, ותגישי להם טופס "הודעה על פגיעה בעבודה". תפרטי מה היתה מהות הפעילות (איזה טיול זה היה) ואת מה שקרה לך בגב. תצרפי תעודות רפואיות. סביר להניח שביטוח לאומי יעשה בעיות, ויחקור אותך ואת נציגי המעביד. אבל, בסופו של דבר אם יתברר שזו היתה פעילות שנעשתה במסגרת העבודה, סביר מאד להניח שיכירו בכך כתאונת עבודה. תאונה שמתרחשת במהלך פעילות נופש במסגרת העבודה מוכרת כתאונת עבודה, בתנאים מסויימים (תלוי אם המעביד השתתף במימון, אם זה נחשב יום חופש, אם ועד העובדים השתתף במימון, אם היתה אפשרות לעבוד באותו יום במפעל ועוד כל מיני אינדיקציות אחרות), אבל כמו שאמרתי - הסיכויים גדולים שזה יוכר. בשלב הזה, לדעתי, את לא צריכה לקחת שום עו"ד. אם התאונה תוכר כתאונת עבודה - תקבלי דמי פגיעה על הימים שהפסדת מהעבודה (עד חצי שנה) ותוכלי להגיש תביעה להכיר בך כנכה מעבודה. תהיי בריאה.

s21

New member
זה לא קצת מאוחר מדי ?

הרי הפגיעה שהתרחשה הייתה לפני יותר משנה , איך בית המשפט יכול לפסוק שזה אכן תאונת עבודה , אולי היא נפגעה מסיבות אחרות אחרי הפעילות בהזדמנויות אחרות בזמנה הפרטי , הרי היא יכלה להיפגי בבית ולנסות להוציא כך פיצווים על פגיעה בעבודה לא ? אין זמן קבוע בחוק שצריך להגיש תביעה?

לא.

יש זמן להגשת התביעה לביטוח לאומי - שנה אחת. אבל גם אם מגישים את הטופס לביטוח לאומי מאוחר יותר, והם מוצאים שזו אכן היתה תאונת עבודה, הם משלמים עד 4 שנים אחורה. אם הם עונים תשובה שלילית, אז צריך להגיש לבית דין לעבודה תביעה תוך חצי שנה. דווקא במקרה כמו זה של זאת ששאלה - אין בעיה להוכיח. כל הקולגות שלה היו איתה בטיול.

למעלה