כלאזיונים מרובים

כלאזיונים מרובים

שלום ד"ר סטולוביץ,
בתי (בת 3.5) היתה במעקב אצל רופאת עיניים בגלל כלאזיון עקשן מתחת לעפעף הימני שהופיע בספטמבר וסירב להיעלם (קיבלה שבוע של טיפול סטרואידי לפני חודש וחצי בערך).
לקראת סיום המעקב, שנמשך כשלושה חודשים, התפתחו נפיחויות קלות גם בעפעפיים העליונים (בשניהם) שהרופאה איבחנה ככלאזיונים נוספים ובסופו של התהליך הפנתה אותנו לניתוח להסרת השלישיה... (יתואם ככל הנראה לפברואר, עדיין מתלבטים אם ללכת עם ההמלצה הזו או לחכות עוד).

בינתיים המצב בעין ימין השתפר משמעותית מעצמו ובעין שמאל הנפיחות הפכה בשבוע-שבועיים האחרונים משמעותית מאד והיום היא כבר מפריעה לילדה (אומרת שכואב לה במגע ומתעסקת לא מעט עם האיזור באי נוחות).
אני מצרפת תמונות להתרשמות, זה כמובן לא במקום לקבוע תור לרופאה שלנו, אבל התורים אליה במרץ... אז אשמח לקבל המלצה מה לעשות עם זה בינתיים ואיך ניתן להקל על הילדה.

בנוסף, וחשוב לא פחות, אם אתה מתרשם שההמלצה לניתוח אינה הדבר הנכון (שכן הנגע שבעקבותיו קיבלנו אותה עדיין קיים אבל נראה שכמעט נעלם) אשמח לשמוע חוות דעת נוספת.

תודה.

כלזיון

לא ראיתי שבצעתם חימום ועיסוי מקומי אני מדבר על חימום רציף של כ 10 דקות ואחר כך עיסוי הנגע
לפעמים כשיש כלזיון חוזרים יש צורך באנטיביוטיקה דרך הפה כמו אזניל לפי משקל
בסוף אפשר גם לנתח.

תודה, ניסינו חימום אבל היא ממש סירבה ולא שיתפה פעולה

ועכשיו נרתעת כל פעם שאני מזכירה את האפשרות, אולי ננסה שוב בשינה...
אנטיביוטיקה לא עלתה כאופציה בכלל, טוב לדעת שיש אפשרות כזו, האם אתה ממליץ גם על טיפול סטרואידי מקומי או שכדאי לבקש אזניל?
הרופאה הזכירה גם מחקרים על אומגה 3, האם אתה מכיר קשר כזה?
כדאי לבקש תוסף תזונה?

למעלה