כרטיס אשראי

דובי123

New member
כרטיס אשראי

נגנב לי הארנק עם כרטיס האשראי הגנב תידלק על חשבוני ושילם בויזה כמו-כן הוציא מזומנים מכספומט ויזה החזירה לי את הכסף בגין חיוב התדלוק ולא חיבה אותי בהשתתפות עצמית היום ולדבריהם אם ההודעה היא תוך 24 שעות לא חל השתתפות עצמית המשיכה בכספומט היא ב"אחריות" הבנק הבנק אמנם זיכה אותי אך גבה דמי השתתפות עצמית של 75ש"ח למרות שלט עברו 24 שעות האם נהג הבנק כחוק?

דובי123

New member
כן מה?

שאלה טובה באשר לגנב אבל זה צריך לשאול אותו [והיות ותידלק על חשבוני ושילם בויזה לא צריכה להיות בעיה לאתרו דרך מספר הרכב] אז לבנק מותר לגבות השתתפות עצמית ב24 שעות ראשונות למרות שויזה איננה גובה ב24 שעות ראשונות? האם החלוקה לאחריות בנק ווויזה איננה בכלל מלאכותית? השימוש נעשה בכרטיס ויזה ומעט מוזר חלוקת האחריות כלפי הלקוח ועוד התנהגות שונה של כל צד

כן המפקד.

אתה בטוח שהרכב היה שלו? רוב הסיכויים שגם הרכב המתודלק לא רשום על שמו. אין שום חובה שתהיה אחידות בהסדרי הביטוח בין הבנק לבין חברת האשראי. השוני בהסדרים יכול לנבוע גם מהבדל בתעריפי הביטוח (תבדוק כמה אתה משלם לבנק וכמה לחברת האשראי), אבל בעיקר - מההבדל העקרוני שהבנק ניסה להגן על עצמו גם באמצעות מספר סודי שלא היית אמור לשמור ביחד עם הכרטיס, ולכן מראש החשש שיימשך מזומן בכרטיס גנוב, הוא נמוך מאשר החשש שיעשו רכישות בכרטיס גנוב, כך שיש הצדקה להשתתפות עצמית מסויימת על המשיכה של הכסף.

דובי123

New member
ניתן לקבוע כל דבר, השאלה היא מהו הח

כמובן שניתן לקבוע שההשתתפות עצמית חלה בכל מקרה , בלי קשר ל24 שעות השאלה היא מהו החוק? נ.ב. הטענה שלך ל"הגיוניות" שבדבר דוקא משחקת לטובת חברת האשראי כי בעוד להוציא מזומנים צריך תחכום וגם אלו מוגבלים הרי על הכרטיס אפשר לחגוג בקלות ולהוציא סכומים גבוהים פי כמה - משמע חברת האשראי חשופה לסיכון גבוהה פי כמה מהבנק וע"כ שההפרדה היא פלאכותית בכלל מה גם שחברת האשראי היא של הבנק.... רק לאחרונה מתחילה להיות הפרדה, להזכירך גם שכולנו משלמים דמי ביטוח בגין כרטיס האשראי ודמי ביטוח אלו מעולם לא הופרדו לבנק לחוד ולחברת האראי לחוד האם ידוע לך לטובת מי אנו משלמים את דמי הביטוח אני מניח שגם אתה אינך יודע וגם לך מעולם לא נאמר מעולם כי ינה הפרדה ביטוחית כל זה ע"מ לחדד את נקודה ההפרדה הביטוחית - כאמור זוהי נקודה מישנית השאלה היא אם לבנק מותר ע"פ חוק לחייב השתתפות עצמית גם כאשר דווח לו תוך 24 שעות ושאלה נוספת והיה והיתי מדווח אחרי 24 שעות היה עלי לשלם השתתפות עצמית לחברת האשראי וגם השתתפות עצמית לבנק? כלומר כפל השתתפות עצמית?! מתי נשמע כדבר הזה? כלומר מתי בכלל ידעו מישהו מאיתנו בדבר זה ושוב אזכיר כי תשלום בגין הביטוח הוא תשלום אחד ולא שניים! ע"כ השאלה היא מהו החוק , מה החוק קובע האם לבנק מותר לגבות התתפות עצמית גכם אם הודיעו לו מידית והאם יתכן מצב בו נשלם השתתפות עצמית כפולה?

למעלה