לא מוכן לצאת לפגישה בלי לראות תמונה קודם

05451

New member
לא מוכן לצאת לפגישה בלי לראות תמונה קודם

תקין?
מה זה אומר על הבחור?

תלוי,

אם זה מחמת שהוא גר רחוק, וטרחה גדולה בשבילו להגיע ממרחק רק כדי לגלות שהיא בכלל לא בקטע אתו, אז ברור שזה תקין ולגטימי לחלוטין.
אך אם זה מחמת שהיופי הוא בראש מעייניו, או בלי סיבה הגיונית מעבר לנ"ל, בעייני זה לוקה בחסר.

מלבד - שדעתי האישית שאין טעם ב-לראות תמונה מראש. א. כי תמונה לא משקפת את המציאות לטוב ולמוטב. ב. כי האינדיקציה ליופי חיצוני זה בעיקר על פי יופי פנימי.

05451

New member
לא מעיד על שטחיות מסוימת?

ז"א זה הקריטריון המשמעותי ביותר בשבילך? זה הדבר שאתה שם בראש סדר העדיפויות שלך?
איך הבחורה נראית?
ואם היא לא נראית משו אבל מדהימה בשאר הנתונים? לא חבל?

האמת,

שאיני מבין איפה בדבריי ראית שהיופי הוא בראש סדר העדיפויות שלי, שבפירוש כתבתי שזה רדוד בעייני ויופי חיצוני מושפע בעיקר מיופי פנימי?

אבל אם התכוונת לחלק הראשון שבדבריי, אז איני חושב שזה רדוד שבחור רוצה לבדוק אם הבחורה בכלל בקטע שלו, האם היא לא דוחה אותו, אני לא חושב שכשיש ספק זה מצדיק טרחה מרובה והגעה מרחוק. אני בהחלט מסכים אתך, שאם בגלל משהו שלא נראה לו בתמונה הוא לא ינסה, שזה כן רדוד בעייני, אבל אם הוא רק בא לבדוק האם היא בכלל בקטע ולא דוחה אותו, למה שהוא לא יבדוק את זה?

singleton1

New member
מבחינתי שטחיות עדיפה על פרימיטיביות

אני יכול להבין בחור שפרמטר החיצוניות חשוב לו מאד. חיצוניות זה פרמטר ממשי שבא לידי ביטוי ביחסים שלו עם הבחורה, ובצורה החיצונית של ילדיו וכו'.
אני מדגיש, אני לא מסכים אבל אני יכול להבין.
אבל כאשר בחורה (בלי שמות, אבל עם ניקים 05451) טוענת שיש לה בעיה להיפגש עם ספרדי מבלי לפרט או להסביר. מבחינתי היא פרימיטיבית שעדיין לא התפתחה. בזמן שעם ישראל חי בארץ למעלה מ-60 שנה היא תקועה אי שם בחוץ לארץ. אני לא מוצא שום היגיון בלשפוט אדם לפי המיקום הגיאוגרפי שסבא שלו נולד.
אפשר להבין שאדם מעדיף סגנון של מראה מסוים (בהיר, כהה וכדו') או התנהגות מסוימת. אבל אם הטייטל של העדה מפריע לו/ה זוהי ההגדרה של פרימיטיביות שמאופיינת על ידי חוסר התפתחות.

בהצלחה :)

05451

New member
singleton1

אין לי מושג מהיכן אתה ולאיזה מגזר אתה משתייך. במגזר ממנו אני באה וככל הנראה אליו אני הולכת, ברירת בני זוג על רקע העדה ממנה הם באים לא מעידה על פרימיטיביות בצורה אינדיבידואלית אלא קבוצתית.
ז"א העובדה שלא ארצה לצאת עם ספרדי לא מעידה עלי כפרימיטיבית, אלא על המגזר אליו אני משתייכת.
באותו האופן שאני לא ארצה לצאת עם בחור ספרדי, במידה ואכן השתייכתי למגזר האשכנזי, כך גם בחור ספרדי לא יהיה מעוניין לצאת איתי על רקע עדתי.
בנוסף, נראה לי שבניגוד למראה חיצוני שאליו ניתן להתרגל עם הזמן, במידה ולא מדובר בחירש צולע או עיוור, הבדלי מנטליות קשים וגדולים, בעייתיים יותר לגישור. ובנינו, קיימים הבדלים גדולים ומשמעותיים בים ספרדים לאשכנזים, אף בדורנו. וזה דווקא משום שלא התערבבו עד היום.
אנחנו מדברים ברמת שידוך ולא ברמת הכרות. וכמו שאבחן מראש את ההתאמה המקסימלית ברמת חיים, ברמה דתית, גם לעדה ולמעמד החברתי יש משקל.
מתסיס אולי, אבל נכון ומציאותי,

קליט

New member
אין הבדל כ"כ גדול, אבל בהחלט יש הבדל משמ

ובכלל אצל חרדים לא יפגשו עם מגזר שונה בתוך המגזר החרדי, כי הדרכים הן שונות, וחשוב לכתחילה לחפש בן זוג מתאים (ולא אחת שהתאבת בה במכולת שקנתה שמה סולת. :)

singleton1

New member
הפתיח של דברייך קצת הצחיק אותי

את אומרת שאת לא פרימיטיבית בפני עצמך אלא חלק מקבוצה פרימיטיבית. בסופו של דבר - איך שלא תהפכי את זה - כיוון שקיבלת עלייך את קודי ההתנהגות של הקבוצה בנושא הזה, הרי שהפרימיטיביות שלך זהה לפרימיטיביות של הקבוצה.
כמו כן הטיעון שלך שגם ספרדי לא ירצה אשכנזייה מופרך מיסודו. מה את בעצם אומרת, "יש עוד פרימיטיביים, אז גם לי מותר"?

תראי, אני לא תמים לחשוב שכולם אותו דבר. ואת צודקת שהבדלי מנטליות כנראה יגרמו לקשיים גדולים וזה חשוב גם שבני הזוג יבואו מרקע דומה - אני יכול להעיד על עצמי כאחד שבא מרקע חרדי שכאשר נפגשתי עם דתיות לאומיות הרגשתי שזה לא זה (השיח שונה, החוויות אחרות, ההומור אחר וכו').
אבל לפחות ניסיתי - פתחתי את הראש.
לעומת זאת, הפסילה החד משמעית וחסרת הנימוק שלך צרמה לי ולכן ראיתי צורך להביע את דעתי.
אגב, יש בחורים ספרדים שלומדים בישיבות אשכנזיות שאימצו לעצמם מנטליות דומה ואני בטוח שמהבחינה הזאת תוכלי להסתדר איתם. " אבל מה יגידו? " זאת הבעיה האמתית...

שיהיה בהצלחה :)

05451

New member
בכל חברה יש תחלואות

וזה אכן חלק מהתחלואות של הציבור החרדי.
קיבלתי עלי את החברה מבחירה ובהכרה מלאה. כחלק מעיסקת החבילה קיבלתי גם את קודי החברה הקיימים בה. לטוב ולמוטב.
אני לא חושבת שלהיפגש עם דתי לאומי זה לפתוח את הראש, זה לחפש מישהו שלא בסקטור שלך. ז"א קיים הבדל גדול מאד בהשקפה.
מישהו יצטרך לוותר על העקרונות שלו. השאלה היא כמה אתזה חזק בעקרונות שלך, כחרדי, כדי לוותר עליהם.. אם ההבדלים לא משמעותיים בעיניך, אז אין שום סיבה באמת.
דווקא עם "משתכנזים" יש לי בעיה קשה מאד. אנשים שהם לא אמיתיים עם עצמם. שמנסים להתרפס ולוותר על עצמם ועל המסורת היפה שלהם בשביל להתקבל יותר טוב בחברה.
ואגב, עניין העדות והאפליה על רקע עדתי לא קיים רק בציבור החרדי אלא בכלל האוכלוסיה. זה נושא בעייתי אצל כולם ולא חדש בכלל.
תוכל לראות זאת בכתבה של אמנון לוי "השד העדתי" ובמחזמר המפורסם של יהורם גאון "קזבלן".

בהצלחה גם לך :)

singleton1

New member
הלכת רחוק מידי

משום מה את מנסה לגרור את הדיון למחוזות של ציבורים שונים ואפליה עדתית.
בסך הכול ציינתי, שבעיניי פסילה של בחור רק בשל מוצאו הינה מעשה פרימיטיבי ואת כבר מסתתרת מאחורי ציבור ומשווה את הנושא לאפליה עדתית.

אני חושב גם שהעובדה שאת מנסה לצייר את הציבור החרדי כמקשה אחת, חוטאת למציאות הקיימת היום בשטח.
אני מכיר חרדים שלמדו איתי באקדמיה ושמגדירים את עצמם כחרדים. יש גם חרדים שמשרתים בצבא. האם גם הם קיבלו על עצמם את קודי החברה? ובכלל, מה הקודים האלו? מיהו חרדי לדעתך? האם יש לך הגדרה לכך?

גם לגבי העובדה שקיבלת עלייך את החברה אני מערער. המציאות היא שאת פשוט נולדת וגדלת לתוך זה והמשכת בכוח האינרציה (או הסביבה).
זה לא שהכרת או ניסית משהו אחר ובחרת בזה. שאדם בוחר במשהו זה מעיד על כך שקיימות בפניו אופציות. אופציות שאיני מניח כי היו מונחים לפנייך.

לגבי ה- "משתכנזים", אני פשוט חושב שהם גדלו במוסדות ובישיבות בצורה מסוימת ופשוט התרגלו אליה וזה מרגיש להם טבעי עכשיו.
אני לא חושב שהם מדחיקים את מסורת מרוקו או תימן יותר מאשר את מדחיקה את מסורת פולין או הונגריה.

על מנת לשמור על רמה של שיח חשוב לי להדגיש, ששום דבר מהנכתב לעיל - בפוסט הזה ובקודמים לו - אינו אישי כלפייך. פשוט האמירות שלך היוו טריגר למה שאני רושם.

תמשיכי לעשות חייל בניהול :)

הכאב

שלך מובן מאד, ההסתכלות שלך ברור שהיא צודקת, שאל לנו לשפוט אדם לפי המיקום וארץ המוצא.
אבל יש הבדל גדול בין לשפוט בן אדם, לבן לחיות עם בן אדם ועוד במערכת זוגיות.

בשביל מערכת זוגיות לא מספיק, שהוא יהיה בן אדם נפלא, אלא שתהיה התאמה והשלמה.
ולכך, אני בהחלט מבין גם את אילו שמעדיפים מלכתחילה ללכת עם מישהו/י שמתאים להם מבחינה מנטלית, הלכתית וכו'.

קליט

New member
מעניין התגובה שלך, הרי

יש גברים שממש לא נמשכים למראה של רוב הבנות, ובמיוחד אם הבחור גר ביבינאל או בכרמיאל או בירוחם אז זה סיפור להגיע למרכז

קליט

New member
כי את קוטלת את הבחור במקרה שאת לא מבינה

זה לא מעיד על שטחיות, זה מעיד אולי על שהוא לא כפי הרוב החרדי, שלא מקבל כ"כ החלפת תמונות כי זה לא צנוע, ובחורות נפגעות מזה, נראה גם שהוא רגיש. או מפונק, והו א מחשיב את עצמו

05451

New member
לא אמרתי שלא אצא איתו

למרות, שכן. זה בהחלט ישפיע על היחס שלי אל הבחור. אני אבוא לגמרי בגישה שונה..
אשאל אותו מה היה כזה בוער לו לראות תמונה ושאני שמחה לשמוע שעמדתי בקריטריונים שלו למראה חיצוני שפוי.
זה לא עניין של מקובל או לא מקובל. אני חושבת שזה לא צריך להיות תנאי לפגישה.

קליט

New member
בהחלט יש כאן מה לבדוק

נשמע איזה בן יחיד שלא מוכן לוותר על מאוויו. תבואי בוי בהבנה ובלימוד זכות. אולי תבקשי לדבר איתו בטלפון לפני הפגישה

קליט

New member
הגיוני, לא מקובל

מקובל והגיוני שנשים רבות חורשות את הארץ איזה שבועיים כדי למצוא שימלה מתאימה.

למעלה