לגבי רפלקסולוגיה

תוכלי לברר יותר בעמותה לפי דעתי

ולפי דעתי רפלקסולוגיה יכול יותר לעזור. הלחיצות של השיאצו עלולות להלחיץ את המטופל ולגרום לו לבהלה קלה ולהתעוררות של הטיקים (קרה לי כמה פעם אחת לכן אני כותבת את זה.) רפלקסולוגיה זה יותר עדין דרך כף הרגל וגם נעים ומרגש. אני ברפלקסולוגיה פעמיים הייתי די רגועה אבל לא טיפול ארוך אלא של כמה דקות. אותו דבר בהילינג זה היה טוב בשבילי. אבל.. כל אחד והצורה שבה הוא מגיב, כתבתי את מה שאני יודעת ומה שהרגשתי זה נוגע רק אלי. בהצלחה

השגיא

New member
שאלות נוספות לאלין

אני פשוט חוזרת על השאלות מהבוקר ואשמח אם תוכלי להשיב האם ילד שהוא תלמיד טוב והתפרצה אצלו תסמונת טוראט צפוי להתחיל לסבול מלקויות למידה? ע"פ נסיונך האם ילד מקובל ואהוד צפוי לניכור חברתי בגלל הטיקים? {אתמול הבן שלי ירק על מישהו.... אבל היום אותו ילד בא לעשות איתו ש"ב} לפני שידענו מה יש לילד הוא אמר לי יום אחד:"אמא כולם שואלים אותי למה אני עושה תנועות" אז אמרתי לו שיענה לכל אחד לפי מה שמתאים לאותו הילד. לדוגמא:"כמו שאתה מכוער אני עושה תנועות..." וכו

השגיא לילה טוב../images/Emo26.gif

קודם כל חשוב לדעת שאצל כל ילד עלולה להופיע ליקוי למידה. אני אישית מכירה ילדים שבכלל אין להם טוראט, שעברו חוויה של גירושין של הוריהם והופיע ליקויי למידה ובעיות חברתיות. אומרים שתסמונת טוראט וליקוי למידה הם דיי קשורים אחד לשני. אבל זה ממש לא מחייב, מאחר ואני קבלת בגיל 9 וחצי את הטוראט,והיו לי טיקים אז המשכתי ללמוד וירדתי בלימודים בגלל הזנחה חברתית ולחץ חברתי ומשפחתי לחץ סביבתי קוראים לזה,זה מה שהשפיע עלי,ולא היה לי שום ליקויי למידה. רק הזמן יכול להראות האם יש או אין ליקוי למידה, אם את חוששת אפשר לאבחן את הילד מקסימום ואז תדעי אם הוא עם או בלי לי ליקוי. בקשר לניכור חברתי בגלל הטיקים זה המון תלוי בבסיס אופי של הילד ובחברה.המון קשור לבית גם,אם הילד מקבל חום ואהבה בבית הוא יודע שהוא יוצא למציאות של לעג ובוז שהוא לא ממש מקובל אבל "אמא אמרה לי שהטוראט זה לא כל כך נורא, ושאני יותר טוב מהרבה ילדים בהמון דברים שהם לא יודעים עליהם בכלל, אני מוכשר אני יפה אני גאון אני אהוב על כולם" בוודאי הילד אולי ינכר קצת מהחברה אבל בבית הוא ידע שהאהבה מחכה לו שם תמיד, מה שיכול להוריד ממנו המון לחץ ולחזק לו את הבטחון העצמי. זה תלוי אם הוא "פתוח" ומקבל את עצמו עם הטיקים ולא מנוכר בתוך הבית החם והאוהב הוא ידע איך להסביר ולהשתלב אף בחברה רגילה ויוכל להיות "מלך כיתה" וכאלו... בסך הכל כל אדם שנושא עימו טוראט חשוף יותר לפגיעות ורגישות יתר, הוא יתקל באנשים ובתגובות הלא נעימות כמעט יום יום אבל צריך ללמוד בעזרת המון אהבה וקבלת הטוראט במשפחה ובחברה הקרובה לו (החברים של הכיתה וכו') כדבר מובן מאליו. אני לא מגיבה לך באופן מקצועי אלא רק ממה שעבר עלי, ממה שאני יודעת מחיי היומיום שלי והילדות האישית שלי שלא היתה מאירת פנים . אם הבן שלך ענה לילד שכמו שהוא מכוער ככה יש לו טיקים כבר ניתן לראות את השנינות וכוח ההשרדות שלו בחברה. לא לכל אחד היתה עולה תשובה כזאת כאילו מקום מקום. וכאן אני חייבת לציין ש"לנו" הטוראטיים יש תמיד מה להגיד מה להגיב, ודרך כלל את ההברקות הכי מיוחדות , זאת מעלה. אבל- --- ברגע שהוא מגיב ככה הוא פוגע באותו ילד מכוער וצפוי להיות חשוף מאותו ילד לעוד ועוד שאלות או אפילו השמצות כי הוא אמר לו מכוער והמכוער יחזיר לו בעיתוי הכי מתאים שיראה לנכון. חשוב מאוד לפי דעתי (דבר שבילדותי לא ידעתי)להסביר לילד איך להסביר לאנשים ששואלים. פשוט להציג את הבעיה כמו שהיא,ולציין שזה ילווה אותו לאורך כל החגיים והוא מאושר עם מה שיש. כי ברגע שאדם ואם זה ילד זה הרבה יותר חזק- מקרין בטחון לסביבה מה שעוד מדובר בילד עם טוראט שלילדים ולחברה הוא"לא כמו כולם" הוא גורם לחברה לא לדעת איך לאכול אותו. להרתע משאלות לא צפויות או לדעת לשאול באמת גולא ע"מ להשמיץ . אני שמחה בכל אופן לדעת שהבן שלך ענה כמו שהוא ענה. אני בתור ילדה לא ידעתי מה לענות זה היה ישר בכי עם הידים על העיניים כדי שלא יראו שאני בוכה שלא ירגישו שהצליחו להשפיל אותי , היה לי אגו חזק שנשאר עד היום חלק גדול ממנו . ולמה אני מסבירה לך את כל זה? במשפחה שלי לא הבינו אותי הלחיצו אותי שאפסיק כבר, שאתאפק ושיכנעו אותי בכעס שאני כן יכולה שאני " סתם עושה את זה" תמיד כשאני נזכרת בזה הרגישות שלי עולה יותר מעיין חרדה כזאת למה עשו לי את זה למה לא הבינו אותי מספיק? אני לא כועסת עליהם כמו שאני שואלת את עצמי:למה הבורות הזאת ? איפה המודעות היתה אז? לא שהיום זה ממש השתנה. ו.. רק אחי הבכור היקר לי מכל תמיד ידע שאני לא עושה את זה בכוונה, ותמיד אמר להורים ולאחיות שלי " תעזבו אותה היא באמת לא עושה בכוונה זה לא ממנה" ולכן הבן אדם שאני הכי יכולה ופתוחה ומרגישה בנוח לדבר על הטוראט ועל הטיקים שלי וכל ההשלכות בלי לפחוד ש"יקטלו אותי פתאום" זה עם אח שלי ואשתו . הם היחידים שבאמת הבינו אותי. ואת גיסתי היקרה האהובה אם את קוראת את זה במיקרה- אני רוצה להודות ולאחי. פשוט רק תודה אחת ענקית. כי את ואח שלי עזרתם לי המון מבלי להרגיש בכלל. את אישה נפלאה מיוחדת רוחנית קסומה. תודה לך ריף אוהבת אותך. בקשר לתשובה לליקוי הלמידה אפשר לקבל מידע מאנשי מיקצוע בעמותת א.ס.ט.י. , אך אני מקווה שלפחות הועלתי במשהו. אם יש לך עוד שאלות ואני יכולה להגיב ואף לעזור אל תהססי לשאול אני שמחה לענות תמיד. גם אני רציתי לשאול תמיד, רק שלא היה לי את מי הייתי מנוכרת ובודדה מדי מכונסת בתוך עצמי. לילה
טוב

השגיא

New member
תשובה לאלין

א. תודה על תשובתך הארוכה והמנומקת אני עדיין חדשה בתחום וכל מידע מסייע. ב.ע"מ לדייק בפרטים אני אמרתי לבן שלי לענות כך למי שמציק לו. הוא, ברגישותו, וחוכמתו, אמר לאותו ילד "כמו שאתה ליצן ומספר בדיחות כל הזמן ככה אני עושה תנועות..." ובכל מקרה זה היה לפני שידענו מה יש לו אז לא יכולנו להסביר. החששות שלי נובעות ברובן מכך שהילד תמיד הצטייר בעיני כולם כילד מלא חן והמחלה הזו היא הרבה דברים אבל חן אין בה.... ובעצם זהו שינוי וכמו כל שינוי הוא קצת מפחיד... אבל אני לגמרי מסכימה עם מה שנאמר שהילד צריך תמיכה וחיזוקים, כך עשינו תמיד וכך נמשיך.... ועוד דבר לסיום- כל אדם צריך שיהיה לו מקום שבו הוא לא צריך להיות מושלם למקום הזה קוראים בית וכנראה שלטוראטניקים חשוב במיוחד לספק בית שכזה..

אני מבינה אותך מאוד

את תוכלי להעזר בעמותת אסטי, הם אלופים ומומחים לדברים האלו. וברור שהילד צריך בית חם,, למשל מה שלי לא היה . היה בית היה חם לא היתה אהבה ולא אהבה. היה חם בקיץ .. לזה אני מיתכוונת :) אני מקוה שתיעזרי בעמותה ושהכל יהיה מובן יותר ובסדר. עוד תהיי דוקטור לטוראט עם השנים אני מבטיחה לך .. זה הכל מנסיון אישי. תודה שאת כאן .

למעלה