לילה טוב - קשה לי מאוד - שיתוף...

נוש22

New member
לילה טוב - קשה לי מאוד - שיתוף...

חייב לשתף, להיוועץ - אני בסערת רגשות - לא יודע מה לעשות :( נתחיל בכך שאני כמעט בן 25, סטודנט לפסיכולוגיה (שנה ג') ועובד בעבודה מסודרת - מה שהחברה מכנה לרוב כאדם עם "ראש על הכתפיים". לפני כשנתיים הכרתי בחור (אז בן 16.5) דרך אתר הכרויות באינטרנט. כפי שכבר הבנתם אני הומו. יצאתי מהארון למחצה במרוצות השנים (חלק מהחברים יודעים, אמא יודעת וכך גם אחיי - המשפחה המורחבת לא יודעת). במשך שנתיים הייתי מאוהב בילד/נער שהיה במערכת זוגית בשנה וחצי האחרונים. הקשר בינינו הסתכם בידידות ואף היה רדוד במרבית הזמן. בקיץ שעבר (יוני לערך), חודש הקשר והתחזק (נפגשנו פעמיים, אעפ"י שעד הקיץ האחרון לא נפגשנו זה עם זה ומרבית הקשר שלנו היה אינטרנטי). ביולי נסעתי לארה"ב לביקור משפחתי ועבדתי בעסק של אחי אשר מתגורר שם למשך כשלושה חודשים (לקחתי מהעבודה הנוכחית בארץ חל"ת). הקשר עם הנער (שלימים גדל - והיום בן 18.5), הלך והתעצם ודיברתי איתו (ביוזמתי) יום-יום מארה"ב בטלפון ובמיילים. הבחור הרשים אותי בחוכמתו וכבש אותי במילותיו (אשר מתבררות היום כשיקריות). חזרתי ארצה באוקטובר ולאחר סכסוך קליל עמו, נותק הקשר (על קצה המזלג - בניו-יורק היה לי סטוץ מיני - קליל - שלא הסתכם כלל במין מלא - סיפרתי לו את זה טלפונית - הוא הקניט אותי וזלזל בי - כך שלא נותרה לי ברירה, אלא מלהתנתק ממנו). חלפו עברו להם ארבעה חודשים - הנער כבר בחור - חייל. לפתע לפני כחודש ימים - אני מקבל ממנו הצעת חברות בפייסבוק (?) ומצורפת להצעה הודעה קצרצרה בזו הלשון: "היי, אני יודע שלא תאהב את זה שאני פונה אלייך, אבל התגעגעתי". חשכו עיניי (!) התלבטתי רבות מה לעשות ולאחר יומיים של התחבטויות עם עצמי החלטתי להגיב לו: "no hard feelings", משמע שכחתי הכל - אין לי בעיה בפתיחת דף חדש. אנסה לקצר ואומר שהבחור נמצא במצב נפשי מעורער משהו, נפרד מחבר שלו (יותר נכון - לדעתי - החבר נפרד ממנו), רב עם חברים, נפל לבסיס בדרום בו הוא לא מצליח למצות את היכולות הקוגניטיביות שלו ועוד ועוד. כסטודנט לפסיכולוגיה - לקחתי (כמו טיפש) את שרביט המטפל והחלתי בתהליך של תמיכה. לאחר שרשרת מתמשכת של הודעות נפגשנו (ביום שישי לפני שלושה שבועות). יצאנו לבלות יחד, נהנינו ולראשונה התנשקנו. הערב הסתיים בכך שחזרנו לבית הוריי ונשכבנו על מיטתי בחדר. המשכנו להתנשק והבחור החל להפשיט אותי ולהכניס ידיו למקומות שלא הרגשתי נוח בהם. הוא נשכב עליי ואמר לי שיש לי "90 פעימות בדקה" וכי אני חייב להירגע (הוא למד במגמה ביולוגית בתיכון ויודע פיזיולוגיה מהי, כך שהוא שם לב להיותי חרד ולאחר שאמרתי לו שלא נעים לי הוא הפסיק והרפה). הבוקר עלה, ליוויתי אותו לרכב וחזרתי למיטתי לישון. שיחות הטלפון והודעות ה ס.מ.ס גברו במהלך השבוע שלאחר מכן וחשבתי לעצמי שמא אנחנו בתהליך של.. זוגיות. הארבעה עשר בחודש הגיע - ליל יום שבת - באופן ספונטני קבענו להיפגש מעכשיו לעכשיו. הגעתי לביתו בשעה 23:00 - יום שבת. אספתי אותו ויצאנו לבר ברחובות. שתינו, "תפסנו ראש" והרגשתי ששתיתי יתר על המידה בכך שכנראה היין היה חזק, עייפות שלוותה לשתייה - דבר שככל הנראה לא עמד במצב הסבילות הרגיל של גופי. לאחר ששתינו והבחור יצא משם "מסובב" משהו, נסענו אל ביתו בחזרה (אשדוד). הוא היה צריך לקום למחרת בשעה 06:00. השעה הייתה כבר 02:00 והוא הציע לעלות לחדרו, על מנת שהוא ינגן לי קצת בגיטרה (קלאסית). עליתי עמו לבית הוריו - הוא הכניס אותי כגנב דרך הסלון (אחיות שלו כבר ישנו וכך גם הוריו). הוא נעל את חדרו - הוציא גיטרה ואני התיישבתי על מיטתו. לאחר ניגון רבע שיר של אביתר בנאי הוא הניח את הגיטרה בצד, דחף אותי על מיטתו (כלומר השכיב אותי בחוזקה) והחל מנשק אותי בפראות. הילד-נער-בחור התגלה לפתע כחייה אכזרית הצמאה לדם. יום שבת הזה היה בדיוק חודש מרגע פרידתו מהחבר שלו. הוא יודע שאני אוהב אותו (או יותר נכון אהבתי) ולכן חשב שאשתף איתו פעולה ברצון למגע מיני עמו. אני פונה אליכם לעזרה - בבקשה - אני לא מתפקד כבר שבועיים (!) אמשיך לספר ותבינו כמה ההודעה הזו לא ארוכה לשווא, אלא על מנת לתת את התמונה האמיתית והכוללת ללא כל השמטה של פרטים. לאחר שהושכבתי, הוא התחיל להפשיט אותי, תוך כדי שהוא מנשק אותי בחוזקה (החוזק שלווה בעת המעשה היה גדול הרבה יותר מהנשיקות "הרפויות" שקדמו לכאורה לפני המאורע). לאחר שהוא הפשיט אותי הוא התחיל להחדיר את אצבעו לפי הטבעת שלי (מצטער על השקיפות) :( כשאמרתי לו שיפסיק - הוא המשיך (!) עצרתי אותו בכוח (אני בנוי פיזית ועוסק בספורט מזה כ 3 שנים - כך שיש לי כוח פיזי, בניגוד אליו שהוא יותר קטן ממדים ממני). אמרתי לו שלא יחשוב על זה אפילו והוא אמר לי: "תזרום - נו מה"... אמרתי לו שרבים וטובים לפניו לא צלחו (!) הוא הרים את גבתו ואמר לי בזלזול: "רבים וטובים, הא" - השבתי לו בחיוב. בהמשך.. מצאתי את עצמי מהר מאוד על הגב - הוא קם והוציא קונדם, חומר מאלחש וכדומה. הוא ביצע את שביצע, כאב לי, לא נהנתי - אך סתמתי את הפה (!) בסוף המעשה הרגשתי רע, רע מאוד. העניין הוא שלא נשארתי חייב - אמרתי לו שאני לא יוצא מדלת חדרו עד שאני לא אעשה לו את שעשה לי (!) הוא הביא לי קונדום - החלפנו תפקידים וגמרתי תוך שניה ורבע - אספתי את חפציי, התלבשתי ובאתי להתיישב על מיטתו לאחר שהרגשתי מעין נפילת אנרגיה בלתי מוסברת, אלא שהבחור עשה את שעשה ודרש ממני לעזוב. הרגשתי רע, מנוצל, פגוע - הרוס - וכבר אספר למה. נולדתי עם בעיה רפואית בשם היפוספדיאס, אשר הצריכה ממני לעבור שבעה ניתוחים כואבים למדי באיבר מיני, אי לכך ניסיוני המיני מועט ויש לי קושי רב בעת מגע מיני (נפשית). אני אדם ככולם, מתנהל רגיל, נראה מצוין ואינו מדוכא או חיי ברחמים עצמאים. אני מודע לעצמי, לומד, עובד, עוסק בספורט וחיי חיי חברה תקינים. נסעתי הבייתה, בקושי רואה את הדרך, עיניי מעורפלות - השעה כבר הראתה בשעון 05:00 לפנות בוקר. כשעזבתי את ביתו, הוא עוד הסתכל בשעון ונחרד לגלות שיש לו לישון שעתיים. ביום המחרת בשעה 20:00 בערב התקשרתי אליו, על מנת לשתף אותו בתחושות שלי ולראות מה יש לו להגיד בנידון, אלא שמאז לא שמעתי ממנו - כבר שבועיים ימים. ירדתי במשקל שניים וחצי קילו, לא קיימתי מגע מיני (גם לא עצמאי) מזה כשבועיים, אבד לי החשק המיני כלא היה (!) יתרה מכך אני מרגיש מנוצל, מרגיש שנעשה בי ובגופי דבר שלא רציתי בו :( אעפ"י שביצעתי עמו מגע מיני גם לאחר שהוא ביצע בי, אני מרגיש שזה היה בכדי לרצות אותו, לצאת מידי חובה (!) אני מרגיש מרוסק מבפנים, מנוצל, פגוע, לא מחייך, עצוב. ולא - לא מכיוון שהוא לא החזיר לי צלצול - אני מודע לעצמי, למי שאני ויותר מכך גם יודע שיש לי אלף ואחת מחזרים אחרים, כך שאני לא צריך אותו - ילד, תרתי משמע - מכל מה שמשתמע מכך. אני חייב טיפול ומודע גם לזה - כבר פניתי היום למרכז לבריאות הנפש, טופלתי גם בעבר (בשל הבעיה הרפואית), אלא שלא לוותה בי ההרגשה הנוראית הזו של ניצול - שקיימת בי עכשיו - דבר שלא הכרתי קודם לכן. החייתיות שלו מהדהדת במחשבותיי יומם ולייל - לא אותו נער חמוד ואיכותי - אלא חייה אכזרית הצמאה לדם ורוכבת עליי בכל מרצה על מנת להשיג את יעדה - פירוק אורגזמות מיניות וסיפוק אישי :( פניי לאן (?) מה ברשותי לעשות (?) האם יש לי עילה מוצדקת להפעלת מהלכים אלו ואחרים (?) היום, כשבועיים לאחר המקרה נופל לי האסימון לכאורה והמידע עובר למודע - עברתי מין אנאלי, כשלא רציתי בכך - על אף שהייתי נוכח בחדר ועליתי אליו מרצון, הייתי שתוי כמעה, מנותק ולא מפוקס (דיסוציאציה) על מנת לעצור אותו :( מה אני יכול לעשות כנגד זה (?) קשה לי. מודה לכם מראש על כל הסבר, תמיכה, ייעוץ, הערה והארה

קושי רגשי בעקבות תקיפה

הי נוש, מעשה שמתבצע בך בניגוד להסכמתך החופשית הוא בגדר תקיפה. תקיפה מלווה פעמים רבות ברגש אשמה (איך לא שמתי לב, למה קפאתי, הייתי צריך להזהר יותר) ולפעמים גם בבושה שמונעת את ההקלה שבשיתוף אחרים שהיו יכולים לתמוך בך. מעבר לאשמה ובושה שהם פסיכולוגים יש תגובות גופניות רבות כי תקיפה מהווה טראומה, וכפי שאולי כבר למדת כסטודנט לפסיכולוגיה מצב של סטרס גדול יכול לגרום לקפיאה (FREEZE) בזמן אמת, יכול לגרום לאחר מכן לתופעות לוואי של בעיות שינה, חוסר שקט וכד' (לא רק בגלל סיבות פסיכולוגיות גם בגלל סיבות הורמונליות ונוירולוגיות למשל של הורמוני סטרס כמו קורטיזול). איתרת נכון, ואני מניחה שהידע המקצועי שעומד לרשותך כמי שלומד פסיכולוגיה ולומד את ערכו של טיפול תרם לכך, שמדובר בתוצאות התקיפה ושחשוב לטפל בהן. התגובות שלך הן תגובות נורמליות בעקבות סטרס חזק כמו תקיפה, ואכן חשוב להתמודד עם מה שעברת כדי להכיל אותן. לרשותך עומד בכל עת קו טלפוני חינמי 1203 לגברים נפגעי תקיפה מינית. אני מבינה שפנית לטיפול במרפאה, אני ממליצה להדגיש את דחיפות הענין בקביעת התור, שכן יש תעדוף של הפונים לפי דחיפות. ספר מומלץ מאד שעוסק ספציפית בנושא של השלכות גופניות ונפשיות נקרא 'טראומה והחלמה' של גודית לואיס הרמן, אני ממליצה בחום לקרוא לכל אדם. בנוסף נחשפתי לאחרונה בשיטת טיפול שהיא ספציפית להתמודדות עם טראומה, שנקראת EMDR, שהיא שיטת טיפול יעודית קצרה וממוקדת של מספר מפגשים בלבד ואני מציעה לשקול בחיוב להעזר בה במסגרת בה פנית או כהפניה מהקו לנפגעי תקיפה מינית. אתה מוזמן בחום להמשיך לשתף , לשאול וכמובן לעדכן

נוש22

New member
טל שלום, תודה רבה ושבוע טוב (המשך בפנים)...

קראתי את שכתבת בעיון. כפי שכבר כתבתי, אני אכן מודע לבעייתי ושוחחתי היום עם הפסיכולוגית שלי לגבי המשך טיפול (במרכז לבריאות הנפש לוקח זמן עד שמתאמים תור ומאחר ואני צריך את הפגישה כמה שיותר מהר, העדפתי לעשות זאת כבר באופן פרטי - יום חמישי אני אפגש עמה). טופלתי בעבר ע"י פסיכולוג מטעם המרפאה ואף ע"י פסיכיאטרית, מאחר והייתה לי חרדה חברתית קשה וחרדות שונות (בעיקר בנושא המגע המיני, הליך היציאה מהארון וכדומה). למראית עין תפקדתי בשעתו כאדם טריוויאלי, אלא ש"מאחורי הקלעים" הייתי מרבית הזמן אדם אחר (נחבא אל הכלים משהו). עברה שנה שלמה מאז הפסקתי את הטיפול, שכן מצבי השתפר באופן משמעותי - הספורט שיפר את מצבי וכן המגע המיני המועט שכבר היה לי, גרם לי להיפתח יותר ויותר בנושא על מנת להתנסות (מין מלא לצורך העניין ביצעתי רק לפני כחודשיים לראשונה בחיי). קשה לי מאוד, אני מרגיש מנוצל - הבחור הזה ניצל את התמימות שלי (!) כ"מומחה" בעל יכולות "על" הוא הצליח להשיג את יעדו בזמן שהייתי בגידופין, בסטרס, בדיסוציאציה - נפקד אך נוכח (!) אני רוצה שיבוא על שכרו - במקביל לחידוש הטיפול שלי (!) לא מגיע לנוול הזה פרס (!) הערב עמו השאיר אותי במצב טראומתי נוראי (טריגר). ... חזרתי אחורנית 30 צעדים.. השנה הזו שהייתה כ"כ טובה וחיובית עבורי, נעלמה כלא הייתה :( אני מתחיל אט, אט לחזור לעצמי (עבודה, לימודים, חד"כ), אך החשק המיני ירד לאפס.. שוחחתי אתמול עם קו החירום ונאמר לי כי עליי לפנות לטיפול. אני עושה כן, אך לא אשקוט עד שהנוול הזה יבוא על שכרו ולכן הייתי מעוניין לבדוק מה זכויותיי במקרה מעין זה (?) הוא ידע את מצבי הבעייתי, הוא ידע שלא הייתי מעוניין עמו במגע מיני, הוא ידע שאני חרדתי (הוא הרגיש את זה במיטתי באותו ליל שישי שקדם למקרה), הוא ידע - אך בכל זאת משך אותי אל בית הוריו, גרם לי לעלות, לבצע עמו מגע מיני במיומנות שלא מביישת אדם בשנות ה 30 ו"זרק" אותי כאילו הייתי בובת תעלולים שמצא ברחוב. קיימתי עמו יחסים, הוא קיים איתי - אך אני לא יודע איך זה קרה - אני יודע שלא רציתי בכך, אך אין לי מושג איך זה קרה (?!) במשך שבוע ימים שלאחר המקרה נכנסתי לדיכאון, בכיתי, הרגשתי מנוצל - נעשה בי מין אנאלי, כשחד משמעית לא הייתי מוכן לכך - לא זכור לי כי הסכמתי לעשות עמו את זה - זכור לי רק ש"קפאתי על שמריי" באותו הלילה תוך שהוא "מנהל את הערב" ואני בתפקיד "האומן אורח". כבר לא יודע מה לעשות.. אובד עצות.. מושפל, מתוסכל, אך יותר מכך מרגיש מנוצל - נעשה בי דבר שלא חפצתי בו :(

השלכות תקיפה

נוש היקר, אכן כפי שכתבת תקיפה יכולה לעורר את כל התחושות שפירטת והתיאור שלך של "קפאתי" זו התגובה האנושית של FREEZE שקיימת במצבי דחק. התחושות שלך תואמות לתקיפה שבוצעה בך, המצב בו אתה מרגיש מושפל אחרי שהשפילו אותך ומנוצל אחרי שניצלו מצב בו לא נתת הסכמה חופשית זה לא רק נורמלי אלא גם מראה על בריאות נפשית ותגובות מותאמות להשרדות (מי שעושים בו דברים שהוא לא חפץ בהם וזה 'עובר לידו' - זה מצב מדאיג מאד). אני מקווה שהטיפול יסייע במהרה להתמודדותך, ואני מזכירה שוב את אפשרות הטיפול היעודי בטראומה של EMDR. בנוגע לזכויות שעומדות לרשותך - יש מידע גם ב1203 וגם במרכז נגה לנפגעי עבירה. אתה מוזמן לכאן בכל עת לשאול ולעדכן

נוש22

New member
לילה טוב טל (בפנים)..

אעדכן בהמשך השבוע לגבי המפגש עם הפסיכולוגית וכן את תוצאות שיחתי עם "נגה". תודה, תודה, תודה - התכתובת הזו עוזרת לי מאוד - מעריך ומוכיר תודה. נוש.

נוש22

New member
שבת שלום טל..

היי טל, כשם שהבטחתי, אני חוזר לעדכן את ההתפתחויות שקרו בשבוע האחרון במצבי לאור המקרה הטראומתי מליל הארבעה עשר בפברואר. אם כן, פניתי למרכז "נגה" בשיחת טלפון בה שוחחתי עם נציגה מקצועית, אמינה ובעלת אוזן קשבת. ראוי לציין שהשיחה עמה חיזקה אותי מאוד והביאה אותי למצב תודעתי טוב יותר של הבנת מצבי. כאמור, היא המליצה על טיפול בשלב הראשוני ומסרתי לה שאכן אני הולך להמשיך בטיפול עם הפסיכולוגית - טיפול שהפסקתי לפני כשנה וחצי בשל התקדמות חיובית במצבי. משיחה עם הנציגה, נמסר שהמצב הוא מעט בעייתי ולכן יש לשקול היטב כל צעד פלילי/אזרחי של תביעת הבחור ולהביאו לדין בבית המשפט ולחקירה במשטרה. כאמור, הוא "לא משך אותי מהשיער" לבית הוריו באותו ערב ולכאורה עליתי אליו מרצון. יתרה מכך, לאחר שהוא ביצע בי מגע מיני אנאלי - אני ביצעתי בו את אותו המעשה. כלומר, לא מדובר בתקיפה או מעשה אינוס, אעפ"י שאפשר לראות בכך באופן כללי מבחינת הרגשות שלי (הן גופניות והן נפשיות). היא הוסיפה שתהליך כזה (של הגשת תביעה ופתיחת תיק), הוא תהליך ארוך, ממושך ולעיתים מסורבל - כשגולת כותרת היא "מילה שלו, כנגד מילה שלי", כך שיהיה ניתן לסגור את התיק על "חוסר ראיות מספיקות" עוד טרם הבאתו לדין או הגעה לבית המשפט. אני מודע לעובדה שלא נעשה בי מעשה אינוס, אך נעשה בי מעשה ניצול, כשמבחינתי הדבר לא פחות חמור. הבחור כאמור ניצל את היותי חרד, קפוא, מנותק ויותר מכך חסר ניסיון מיני בעליל. הנקודה היא שזה סוג של "אובדן בתולים", שלא מרצון. מאחר והייתי שתוי כמעה באותו הלילה (וחלילה אני לא טוען שאני צריך לקבל על כך פרס), חרד, קפוא ומנותק - לא הייתה בי היכולת לומר לא (!) באותו האופן (משחזור האירוע בראש), גם לא זכורה לי המילה כן (!) כלומר, בעת המגע המיני לא זכורה לי ההסכמה לכך. כאדם חרד ובעל היסטוריה רפואית לא נעימה במיוחד (עיין ערך שבעת הניתוחים), אני יודע שבעת מצבים חרדתיים אני מגיב בהתנגדות גופנית ולא מילולית המסתכמת בתנועות גוף אשר לא משתמעות לשתי פנים. למשל, כשבוע טרם האירוע ההוא (יום ו') בחדרי, הבחור ניסה למשוך אותי לקיום מגע מיני והחדיר את אצבעותיו דרך הג'ינס שלי לפי הטבעת - משהגבתי בחוסר רצון (תנועות גוף), הוא שאל אם זה לא נוח לי.. השבתי בחיוב והוא הפסיק בטענה ש"אני לא אעשה משהו שאתה לא רוצה, אל תדאג", מה שלא הפריע לו לעשות בדיוק את אותו המעשה כשבוע לאחר מכן בבית הוריו - ב"מבצר הפרטי שלו", שם הרגיש "רם מעלה" וחזק ממני. ברור לי שלא אתעסק עם העניין המשפטי בשלב זה שכן אני צריך לטפל בעצמי תחילה ולחזור לתפקוד נורמאלי (לנסוע ברכב ולשמוע שיר שלא מחזיר אותי לאותו הערב ואשר גורם לי לאבד פוקוס בנהיגה - טריגר). ביום חמישי נפגשתי עם הפסיכולוגית, היה קשה - אפילו קשה מאוד, אבל אין ספק שזה הכרחי על מנת לקדם אותי קדימה שוב ולנסות להחזיר אותי לנקודה בה הייתי טרם הרגרסיה שקרתה בעקבות אותו הערב. טל, ראשית אני מודה לך על כל ההתייחסות שלך למקרה שלי. האם את חושבת שאני פועל נכון (?) האם נתקלת בעבר באירוע דומה (?) האם תהא לי בבוא היום עילה מספקת על מנת לפנות להליך משפטי (?) אינני ילד קטן, מאוד בוגר ולא אבזה את בית המשפט ואת עצמי בהגשת פניה אם היא לא רלוונטית כלל - יחד עם זאת הרגשת הניצול היא חזקה וקשה לי. היה כאן ניצול של תמימות, דיסוציאציה ורצון עז לדעת על מה שוחחתי עמו במשך שנתיים (בעיה רפואית = יצר סקרנות). על זה אני לא מוכן לשתוק, על זה אני אדרוש פיצוי, על מצב נפשי מעורער, על כספיי הממנים פסיכולוגים ואת רשויות בריאות הנפש, על פגיעה במערך החיים, לימודים, עבודה, מעגל חברתי. לכאורה ערב אחד, שהשאיר חותם על גופי, כתובת קעקע צרובה עמה אני הולך לישון ומתעורר כל בוקר במאורעות של טריגרים חוזרים ונשנים.

בעקבות תקיפה מינית

היי נוש, כל מעשה מיני שמתבצע בך ללא הסכמתך החופשית הוא תקיפה. יש הבדל בין התפיסה, להגדרה החוקית, לבין היכולת הראייתית מבחינה משפטית. זה שעלית אליו מרצון ו'לא נמשכת בשיער' לא אומר דבר, רק מיעוטם של מקרי התקיפה מתבצעים על ידי זרים, הם לרוב מתבצעים על ידי אנשים מוכרים, וזה שהסכמת לעלות אליו לחדר, לא אומר שהסכמת למעשה מיני, וגם מי שמסכים למעשה מיני א' זה לא אומר שהוא הסכים למעשה מיני ב' ואם האחרון מבוצע בו בניגוד להסכמתו החופשית זו תקיפה, גם אם הסכים לדברים אחרים. בפועל כל ה"מילה נגד מילה" זה מה שמאפיין את רוב מקרי התקיפה המינית שמתבצעים על ידי אנשים מוכרים, ללא נוכחות קהל. מצב זה לא משפיע על ההשלכות הרגשיות של התקיפה ולא על ההגדרה החוקית, אלא רק על אפשרות לכשל ראייתי במערכת משפט בעייתית כשלנו. אני חושבת שזה צעד נכון לפנות לטיפול, לאור הטריגרים החוזרים ונשנים הייתי ממליצה לשלב בהקדם גם טיפול קצר מועד בטראומה (למשל EMDR) ו/או לשקול טיפול תרופתי לטראומה. שאלת אם נתקלתי בעבר באירוע דומה - למרבה הצער תקיפה במסגרת מפגש כל כך שכיחה עד שזכתה למושג משלה DATE RAPE. במקרים כאלו מאד אופיינים למרבה הצער שלושת הרבדים שהזכרת - הפגיעה מהתקיפה, הפגיעה באמון כתוצאה מכך שזה נעשה על ידי אדם מוכר, והקושי הראייתי שמשפיע על סיכויי הצלחת תביעה במערכת משפטית שהיא בעייתית מאד בכל הנוגע לתקיפות מיניות. רובד נוסף שישנו פעמים רבות זו תחושת האשמה - מעבר לפגיעה של הרבדים הקודמים, לפעמים אנשים מרגישים שהם 'הביאו את זה על עצמם' וכך נגרמת פגיעה נוספת. התפיסה שהבעת כאן שלא אתה הבאת את זה על עצמך, ואתה מסרב לקחת אחריות על הפגיעה שלו בך - זו תפיסה חיובית.

נוש22

New member
ערב טוב טל - מודה לך מאוד על ההתייחסות ../images/Emo13.gif

סופ"ש מצוין. לא אהסס לפנות לעזרה נוספת בעתיד (עפ"י מידת הצורך), שכן עודדת ועזרת מאוד. אלפיי תודות על עבודה מקודשת, נוש.

itzikiii1

New member
קודם כל נעים מאוד

אני איציק,קראתי את כל ההודעה והיא מאוד נגעה לליבי,כאבתי את כאבך,אז קודם כל אני חושב שלפני שאתה בכלל פונה

itzikiii1

New member
המשך

לכל מיני מרכזים ופסיכולוגים למיניהם תדע שאתה יכול לצאת מזה בכוחות עצמך,קודם כל צריך לזכור שמדובר פה בילד שנתון ליצריו חזק וכלל לא אכפת לו זולתו

itzikiii1

New member
המשך2

דבר ראשון נתק איתו קשר לחלוטין,ועם כל הכאב והצער פה אתה צריך לזכור שלא כולם אנשים טובים כמוך ואסור לנו להתאים את הציפיה שלנו בהתאם לעצמנו

itzikiii1

New member
המשך3

ואתה צריך לזכור שאתה לא יכול לשבת ככה כל היום רק בגלל חוסר חשיבה של ילד מסכן! צריך לדפדף הלאה,זה לא קל אבל זה אפשרי אם רק לא תתעכב על זה יותר מדי,אתה יודע טוב מאוד שאתה יכול בלי שום עזרה של אף אחד!אתה יכול!!!אז יאלה סע

למעלה