לקראת סוף שבוע ושבוע החג והטיולים:

בת אל שמעתי שסגרו אותן או שעומדים

לסגור אותן, זה כבר לא יהיה חובה, אז אנחנו פטורות

מנורה

New member
כל המכוניות אספנות של אנשים פרטיים

ומוצגות במוזאון מקסים בברלין. וזה חלק קטן מהתצוגה כל מכונית ושמורה כאילו כרגע יצאה מהמפעל המכירים בשמיים אבל תתפלאו יש קונים ויש מוכרים

shkedud

New member
מנורה, לפני כמה שנים הייתי בצ'כיה

ובאחת העיירות היותר צפוניות והיותר נידחות, היתה תערוכה של מכוניות מהסוג הזה, וזה היה מדהים. בעלי המכוניות גם נסעו בהן והתלבשו בהתאם. יפה האוסף הזה שבת שלום

אנימו

New member
מנורה- ../images/Emo6.gif טוב שהסברת שהמכוניות

מברלין...כי לרגע חשבתי איפה את מאכסנת אותן ...ואיך עד היום לא גלית לנו שיש לך תחביב שכזה ולא לקחת אותנו לסיבוב בעיר....

נֵנָה

New member
חה חה חה ../images/Emo6.gif לא נורא אנימו ../images/Emo73.gif

כפיצוי אני אקח אותך לסיבוב במכונית החדשה שלי ומי שרוצה מוזמן להצטרף, רק תזכרו שיש 5 מקומות בכל נסיעה
אני מבטיחה לכן שהיא יותר נוחה וכיפים מהמכוניות העתיקות ההן...

אנימו

New member
ננה-../images/Emo6.gifתודה. בטוח שהיום נוח יותר

בתוך המכונית . אז הרי לא היה מושב.... ארגומטרי. ומי שיסביר את המושג הזה ומאיפה בא - יקבל כוכבית! מושג שכנראה חדש יחסית כי לא מופיע במילון הלועזי.

נֵנָה

New member
אנימו, אומרים ארגונומי ../images/Emo6.gif

ארגונומי פירושו "של הנדסת אנוש...". ואכן המושבים במכוניות הטובות של היום הם ארגונומיים וממש תענוג לשבת ולנסוע. אפשר לנהוג במשך שעות ולצאת מהמכונית כאילו רק עכשיו נכנסתם אליה... וזה לא רק במושבים, כל סביבת הנהג בנויה בצורה נוחה וקלה להפעלה...

מנורה

New member
ידע אישי מושב מוטעם לגוף האדם

נדמה לי שזה ארגונומטרי היום תחום הנדסת אנוש מאד פופולרי התאמת מוצרים לגוף האדם כגון כסאות הישיבה והשולחנות .

נֵנָה

New member
מנורוש חמודה, איפה מצאת את הביטוי

הזה? אני לא נתקלתי אף פעם במלה ארגונומטרי, אולי תאייתי לי אותה באנגלית ונבדוק את פירושה...? אכן, ארגונומי = של הנדסת אנוש ומדובר בכל דבר שמותאם למבנה גוף האדם...

אנימו

New member
../images/Emo178.gifאני מבולבלה! לא יודעת למי לתת

כוכבית. יש ארגונומי וזה מורכב מהילה ארגון=עבודה ונומוס=חוק והפירוש כמו ננה אמרה. יש באינטרנט גם את המילה ארגומטרי - פירוש כמו של מנורה והשימוש במושג נשמע עם כוונות זהות לנ"ל. אבל לא מוצאת במילונים. לקראת שבת - כל אחת מקבלת כוכבית
ואם מישהו יודע פרטים נוספים , יעלה ויבוא ויקבל גם הוא כוכבית!

נֵנָה

New member
אנימו, בדקתי עכשיו במורפיקס ../images/Emo45.gif

ארגונומי = של הנדסת אנוש - באנגלית ergonomic והכוונה להתאמה של חפצים, אביזרים ורהיטים למבנה גוף האדם ... כאמור, לא נתקלתי בשימוש במלה ארגומטרי. אודה לך אם תאייתי לי אותה באנגלית ואוכל לבדוק ... חוץ מזה תודה על ה
בשמחה מתחלקת עם מנורוש בציון...

נֵנָה

New member
מצאתי במורפיקס את המלה ארגומטר

ergometer = דינמומטר מכאן יוצא שהמלה ergonetric פירושה "של דינמומטר..." או ש "שייך לדימומטר"... לאנראה לי מתאים לנושא שדובר עליו בעניין נוחות הישיבה במכונית כו'...

bimbo.

New member
מאשרת את דברי ננה../images/Emo39.gif

המלה היא - ארגונומיה - ומכאן - מושבים ארגונומיים. ישנם אנשים שמתמחים בנושא הארגונומיה ומייעצים לארגונים ומקומות עבודה, איזה סוג של ריהוט משרדי או ליד המכונות עליהם לרכוש עבור עובדיהם.

נֵנָה

New member
בימבווווווו ../images/Emo24.gif איזה יופ ../images/Emo6.gif

שמחה לראותך שוב אתנו. האם קנית מחשב חדש או שהמחשב שלך נרפא בדרך פלא? העיקר שאת כאן בפורום הנהדר שלנו

למעלה