מה יש ליהודים עם החגים האלה?

יוסלה14

New member
מה יש ליהודים עם החגים האלה?

טוב בסדר הבננו , מחיאות כפיים שימחה צהלה בקורי קרובים ביקורי שכנים אחים ודודים וקניות ועוד קניות ועוד קניות ועוד צריכה ועוד כינים די אני זועק די , מספיק כבר עם כל הבטלנות הזו עם כל הכלום הדימוני הענק והמטונף הזה כמה חגים כמה הוצאות כמה בטלנות כמה סגר, מה יש לנו כלכלה כזו פורחת ועשירה שאנו יכולים הרשות לעצמנו את כל הבטלנות והחופש הזה
וחודש לפני החגים גם אי אפשר לסדר כלום הרי במדינה הקשה הזו בדיוק מתחיל המנטרה המטומטמת הזו של "אחרי החגים"
ואתה מגיע לאיזה משרד אתה אומר נו,,,
והם שוב עונים לך
" מה רצית רק עכשו עברו החגים
ובחגים אנחנו כידוע לא עובדיםן אז.
מתי ייגמר הסיוט הזה הסגר הזה הכלום הזה?
מי שיהיה ישר עם עצמו יקראה שכל החגים האלה מיותרים לחלוטין ואפשר יום בשנה לחגוג זה גם מספיק די והותר זה דעתי

אה, זה?

זה כדי שכל ההורים הדתיים יענו את הבנות הדתל"שיות שלהן וישאלו אותן מתי הן מתחתנות!
&nbsp
(ברצינות... מיותר לגמרי, מעצבן וחלאס עם הדברים האלה. מסכימה איתך לחלוטין.)

טוב, אז אני בעמדת מיעוט ....

אני רואה בחגים ענין פולקלוריסטי לחלוטין שתפקידו לצקת תוכן/משמעות לכך שאנחנו יהודים. זה אחד הגרעינים הבודדים שיוצרים מכנה משותף בחברה הישראלית - יהודית שכל כך שסועה. בדרך כלל, אני אוהבת את החגים וההתכנסות המשפחתית. אולי זו נקודת מבט שונה כתוצאה מהבדלי סטטוס וגיל.
השנה בגלל נסיבות משפחתיות מסוימות מאוד, התחשק לי לעוף מכאן ולא- משנה - לאן. בסוף השכל הישר ניצח, נשארנו בארץ וטוב שכך.

למעלה