מה לענות כשמעירים לילד על הטיקים?

חגית35

New member
מה לענות כשמעירים לילד על הטיקים?

אשמח לשמוע מה ילדיכם או אתם עונים למי שמעיר לכם משהו בנוסח : "למה אתה עושה את זה?"

תשובה כנה עד כמה שאפשר../images/Emo24.gif

אני יודעת לפעמים זה מה זה קשה למצוא את התשובה, אבל תלוי מי מעיר את ההערות? אם זה מישהו שבדרך קבע נמצא בסביבת ילדך, צריך להסביר לו מעט על התסמונת ע"מ שיוכל להביןיותר ואז ב"טיק" הבא כבר ידע במה מדובר ויתמוך או שיתעלם ולא יעיר דבר. אך אם זה אדם שלא כל כך נמצא בסביבתו אין צורך לדעתי להיכנס לפרטים פשוט להתעלם מההערות. הבן שלי (בן 10) נמצא לידי כרגע ומבקש מאד שארשום לך שזה בסה"כ "טיקים" וזה חלק ממנו ומי שמכיר אותו יצטרך לדעת להתעלם מהם. שיהיה לך סופ"ש נעים

חגית35

New member
כבני כבנך ובכל זאת...

עד כה לא היו הערות אבל עכשיו מתחילים יותר לשים לב שיש לו דפוס חריג הוא מאוד בנון שלנטיות אומר להם שזה פשוט טיקים , אתם לא יודעים מה זה? זה פשוט ככה. ילדים צעירים עוד לא ממש יורדים למהות העניין אבל לדעתי זה ילך ויחמיר כי אח"כ עלולים להשתמש בזה כנשק. אני סומכת על החום והאהבה והחוסן וההגיון וההסברים שלי אליו, עוד מגיל צעיר יותרף אשר בזכותם הוא פשוט מבין שזה ככה ודי. כך שיגדל וילמד לאמר באמת ככה ודי לאחרים. תודה לכם!!

כששואלים אותי........

תלוי איך שואלים. אם זה באמת מעניין את אותו בן אדם והוא שואל אותי מתוך כוונה לדעת ולא ללעוג אז אני מסבירה "יש לי טיקים זאת בעיה נוירולוגית וחוץ מזה הכל רגיל אצלי". ולפעמים אני נותת ממש פירוט . הקטע שאנשים כל הזמן שואלים :" מה אין לזה טיפול".?? לכי תסבירי להם שמגיל 9 וחצי נשארתי עם פחד נוראי מתופעות אקסטרה פרימידליות .. וכל הקטע של ההלידול והרספרידל והדקינט .. אז אני אומרת שיש אבל אני לא אוהבת תרופות קונבנציונאליות. ( לפעמים אני ממש מפרטת) ואם זה בקטע של לעג שאני שומעת צחקוק או לעג של בוז אני עונה בתוקפנות וזה יכול להגמר ממש לא טוב. מקווה שסיפקתי לך את מה שרצית,, רק מהחיים הפרטיים שלי. אפילו אחיינים שלי יודעים מה זה טוראט ולא מעירים לי על זה. כבר התרגלו שמאז שהם נולדו אני "ככה". המשפחה זה בהחלט הדבר החשוב ביותר. לפני שנתיים הייתי אצל אחי איזה חורף אחד, והבן שלו הקטן הזמין חבר הביתה. אז הוא שאל אותי למה את עושה ככה כל הזמן מה יש לך? ותאמיני לי? האחיין שלי כל כך מיוחד ומתוק שענה לו כאילו הוא מרצה לו על טוראט. הייתי קצת המומה. אלב דנדוש שלנו תמיד היה שנון. אני אוהבת את האחיינים שלי - טוב שיש לפחות אל מי להתגעגע.

לבן שלי יש תשובה נהדרת../images/Emo24.gif

"ככה, כי אני כזה, זה לא קל לי, אתה יודע - אבל אם אני חי עם זה, אז אני חושב שגם אתה יכול"...

ronitbh1

New member
הבת שלי המציאה לזה שם

הטיקים שלה הם בעיקר הפנייה של הראש אחורה. היא קוראת לכל הטיקים שלה "גומי" - בגלל שהיא מרגישה צורך למתוח איברים ולשחרר. מאז אנחנו מדברים רק על ה"גומי" ולא משתמשים אפילו במילה טיקים. כששאלו אותה בכיתה למה היא עושה את זה, היא פשוט ענתה שיש לה צורך להימתח כמו גומי. הילדים "הסתפקו" בהסבר הפשוט הזה והניחו לזה. אני מאד חששתי מתגובות הילדים לעניין ואפילו שאלתי אותה אם תרצה שאבוא ואסביר להם על כך אבל היא אמרה שהיא מסתדרת אז הנחתי לזה. עברנו איזור ובי"ס השנה, אבל בינתיים לא העירו לה על כך. כמובן שאני חושבת מה יקרה אם תהיה החמרה, או בכלל היא חשופה גם לאנשים אחרים והיא בטח תיתקל במבטים/שאלות ישירות מתישהו. אני חושבת שאפשר פשוט לומר "יש לי צורך לעשות את זה", לא תמיד חייבים לתת לאנשים הסברים. אולי כדאי לשוחח עם הילד ולבדוק מה הוא חש בקשר לטיקים, איך הוא היה מרגיש הכי נוח לדבר על זה האם הוא בכלל רוצה להתייחס להערות האלה. נקודות המבט שלנו ושלהם לא תמיד דומות. רונית

הילדה וה"גומי" שלה

איך לא חשבתי על זה? בעצם לכולנו יש את השריר שעף לו למקומות בלתי צפויים ולא נשלטים באמת זה מהיר וגמיש איך בחיים שלי לא העליתי על דעתי שזה כמו גומי??? זה בטיקים מוטוריים. מה אני יגיד בקשר לווקאלים? שאותם ממש לא חסר לי... שיש לי חצוצרה בגרון?? בכל אופן ניתן להבין כמה שהבת שלך מוכשרת ומקסימה. אני שולחת לה
ענק על השנינות הזאת והמחשבה שאין להרבה אנשים.

למעלה