מכללה VS אוניברסיטה

lala land

New member
מכללה VS אוניברסיטה

שלום ! אני בטוח שחלק לא קטן מכם התחבט בשאלה לאיזה כיוון ללכת.. מעבר למה ללמוד, תמיד יש את השאלה איפה ! אז אני אפתח בכמה הבדלים.. אשמח אם תמשיכו, ואולי נצליח לבסס דעה אחד לשני :)
תנאי קבלה -
למכללה תנאי קבלה נמוכים יותר מאוניברסיטה
יחס אישי -
באוניברסיטה הכיתות ענקיות, ואתה רק עוד מספר...
יוקרה -
אין כ"כ מה להרחיב, תואר של אוניברסיטה מכובדת, שווה יותר מתואר של מכללה (אשמח לשמוע אם מישהו חולק על דעתי )
מיקום -
כמות המכללות יוצרת מצב, שלרוב, יש מכללה קרובה יותר לבית, מאשר האוניברסיטה הנחשקת (משפיע על כסף ועוד )

ירוקה18

New member
עוד הבדלים

מכללה יקרה יותר לרוב אלא אם היא מסובסדת כמו אונברסיטה. לאונברסיטה קשה יותר להתקבל כמו שנאמר בעיקר כי צריך פסכומטרי גבוהה וזה מקשה על מי שקשה לו לעשות את המבחן. במכללה גם הבנתי שיש יותר חוגים . אני עוד לא למדתי באף אחת אבל אמשח לשמוע המלצות לעתיד על מקומות טובים ללמוד

הבדל שהוא מאוד משמעותי עבורי

שוק המכללות היום מאוד פרוץ ומאוד קל להקים מכללות בארץ, מכללת לטביה שנסגרה לפני כמה שנים היא דוגמא לכך. בעוד יש כמה מכללות מצויינות שרמת הלימודים שם גבוהה והדרישות גבוהות. יש לא מעט מכללות שהדרישות אליהן נמוכות וכוללות בעיקר פנק צ'קים/כרטיס אשראי ותוכניות הלימודים באוניברסיטאות אלו ברמה נמוכה עד דמעות. הפיקוח סביב המכללות צריך להתהדק לדעתי (וזה בלי שום קשר לבחירה שלנו בהן) כי בעוד יש מכללות מצויינות, יש מכללות שאחרי זה עם התואר שלהן אפשר לעשות כמה דברים ואחד מהם זה לא עבודה.

למעלה