מס על רווחי הון

מס על רווחי הון

כידוע המס על רווחי הינו 25% מלבד על רווחי הון בקרן השתלמות.
האם אני יכולה להשתמש בחשבון מסחר עצמאי שלי כקרן השתלמות ואז לא אשלם מס (כמובן אין אפשרות למשוך 6 שנים). או שקרן השתלמות חייבת להבחר מתוך רשימה ספציפית?
תודה לעונים

אתה יכול לנצל ולפעול באמצעות חשבון IRA

נכון להיום אתה יכול להעביר את קרן ההשתלמות שלך לחשבון IRA ולבצע את פעולות במסחר בקרהש"ת בעצמך באמצעות האינטרנט.
שימת לבך כי:
1. החברות בד"כ יהיו מוכנות לקבל חשבון IRA בסכומים של מעל 100,000 ש"ח.
2. ייתרון אדיר מבחינת העברת הכספים המושקעים לשליטתך למרות שזאת נשארת קרהש"ת.
3. העמלות ב IRA זניחות.
4.יש מגבלות רגולטוריות למסחר באמצעות IRA כגון: אי מסחר באופציות, אחזקת נכס בודד לא יותר מ 10% מסך נכסי הקרן וכו'.
לנוחותך מצ"ב קישור שייתן מעט פירוט בנושא:
http://www.talbit.co.il/Talbit_Blog/ira_pension
בהצלחה.

תודה על הפירוט

עדיין אין לי סכום של 100000. כי אם עשירית מזה אולם סוחרת מצוין במטח. (בחצי שנה האחרונה הפכתי 200$ ל7000$). האם ידוע לך מקום שאוכל להפקיד כזה סכום כקרן השתלמות? אינני צריכה ליווי וייעוץ.
ת'אמת, אני פוחדת להשקיע בחברה אחת 100000$.נכוותי כבר המון.

לקרן השתלמות יכול להפקיד רק מעסיק לעובדו או עצמאי ....

גם אם את עצמאית, את יכולה להפקיד לקרן השתלמות בשקלים ולבצע המרה בחשבון.
חשוב לבדוק, אבל אני לא בטוח שחשבון IRA בנוי למסחר במט"ח ברמה שלך, של שניות,דקות ופיפסים. את גם לא יכולה לסחור בכל המטבעות.בקיצור זה לא בנוי למה שאת מחפשת.
אבל כשאת סוחרת במט"ח אין מס על הפרשי שער אז מדוע את מחפשת אלטרנטיבה?
תבדקי בבנק שלך האם את יכולה להתחבר לחדר מסחר במט"ח, יכול להיות שבסכומים מאט יותר גבוהים(אם יש לך) יאפשרו לך לסחור דרך חדר עסקאות.
אל תתפתי לכל מיני חברות פורקס למיניהם. שם משחקים מולם.
ראי אזהרה של הרשות לני"ע שהצפנו בעבר בבלוג בקישור המצ"ב לגבי מערכות אלגו טרייד ופורקס:
http://www.talbit.co.il/Talbit_Blog/Algo_Trading_Warnings
בהצלחה והמשיכי לעשות חייל, רק בזהירות ותמיד תשאירי כסף בצד. אל תהמרי על כל הקופה לעולם.

אם ארצה למשוך את הרווחים אאלץ לשלם 25% מס שזה המון!

תמיד סחרתי דרך חברות פורקס כי שם הספרדים נמוכים. האם כולם מסוכנים?
אני יכולה לצרף כמה חשבונות שיש לי ולהגיע לסכום גדול כדי לסחור דרך הבנק אבל הבנתי שזה הרבה יותר יקר וממילא יצא שכרו בהפסדו.
אשמח אם תמליץ לי על מקום שכן כדאי לסחור דרכו.
אגב, אני כמעט לא ממנפת.
&nbsp

חשוב לזכור תמיד את מה שכולם שוכחים

תמיד חשוב לזכור ניהול סיכונים.
הסיבה שהרשות התריעה על חב' הפורקס הינה בעיקר חוסר השקיפות ואי רגולציה ופיקוח עליהן.
לעומת זאת על הבנקים יש פיקוח ורגולציה והם לא יסתכנו בהפרת הוראות החוק.
אני לא מדבר על מסחר דרך סניפך אלא דרך חדר מסחר של הבנק.
את יכולה לעשות סבב בין הבנקים (ממליץ הגדולים) ולנסות להוציא את התנאים הטובים ביותר עבורך בלי קשר להיכן מתנהל כספך השוטף.
גם אם הספרדים יהיו מעט גדולים מהרגיל עדין לבטחון של כספך שווה לשלם זאת לדעתי.
בד"כ בחדרי מסחר עובדים לדעתי על 100 פיפסים משער האמצע ואולי פחות כך שאולי זה יתאים לך.

למעלה