מענק לחיילים משוחררים

• פותח הנושא vacum
  • פורסם בתאריך

vacum

New member
מענק לחיילים משוחררים

אהלן שלום ומה העיניינים? נוכחתי לדעת כי ישנה אפשרות שבה כל חייל ששירת ביחידה לוחמת והשתחרר אחרי ינואר 2010 זכאי מהמדינה (או מכל גורם אחר שגובה מיסים) שנת לימודים ראשונה חינם. אם אכן תקוותי נכונה אהיה המאושר באדם. לכן, אשמח לדעת אם אתם יודעים דבר מה בנושא, ואם כן האם זאת זכאות מלאה (כלומר, אם אבא שלי מנכ"ל דיסקונט, אני גם אקבל את המענק?). כמו-כן ושאלה נוספת, אם שירתתי בקבע והשתחררתי אחרי ינואר 2010, האם בכל זאת אני זכאי למענק? תודה ויום טוב

תשובה מאת מועדפת

שלום לך vacum! עשית שילוב של שני אופציות בקבלת מענק מהמדינה לחיילים משוחררים. ראשית כל יש מענקים מיוחדים לחיילים שהשתחררו משירות קרבי בעלי מצב סוציואקונומי נמוך - ללא קשר להיכן מעוניינים ללמוד. החוק החדש שיצא, מדבר על חיילים משוחררים הלומדים בפריפריה - ללא קשר לאופי השירות שלהם או למצבם הסוציואקונומי. במידה ואתה גר בפריפריה ואתה מעוניין ללמוד במקום שהוא לא פריפריה תוכל לקבל מהמדינה מענק בגובה 50% משכר הלימוד. המענק הנ"ל רלוונטי גם אליך מכוון שהשתחררת אחרי ינואר 2010 כמובן שכל המענקים תקפים רק למקומות שהוכרו לכמוסדות להשכלה גבוהה על ידי המל"ג לעוד מידע על מלגות לחיילים משוחררים בהצלחה בלימודים ממועדפת - הכל לחיילים משוחררים!

vacum

New member
אהלן

ובכן, אני גר באזור פריפריה, המקום בו אלמד הוא פריפריה, ולמעשה כל חיי הפריפריה היו מנת חלקי ויומיומי. בכל מקרה, איך אני משיג את המענק הזה? לאן הוא מגיע? מתי? מי? מו? תודה. דרך אגב בקישור ששלחת לי לא מצויינת ההטבה הזאת יום טוב. "ראיתי עיר לובשת אור" - אין כמו ירושלים

תשובה מאת מועדפת!

אתה צודק, עוד לא העלינו את ההטבה הזו לאתר שלנו. ההטבה אושרה ע"י הכנסת - תוכל לברר עליה במכון להשכלה גבוהה אליו תירשם שיהיה בהצלחה מצוות מועדפת!

nightwish25

New member
בהמשך לשאלת הנ"ל...

פניתי לכל גורם אפשרי באוניברסיטת בן גוריון ולא קיבלתי מענה הולם. כיצד אוכל לבדוק זכאות ? מי אחראי על ה"מענק" הזה? איזו בירוקרטיה צריך לבצע על מנת לקבל את הסכום ? תודה,

למעלה