מערכות הפעלה

HypeRoy

New member
מערכות הפעלה

קיבלתי לחודש ימים לשחק עם HTC בן שנתיים עם מסך טאצ' ועליו מותקן WINDOWS MOBILE. תקשיבו, מערכת הפעלה זוועתית ! לקחת לי חצי יום לגלות איך משתמשים בפונקציות של הטלפון עצמו, ועדיין לא סגור על עצמי !!! מה ההבדל בין SAMBIAN (של נוקיה כמובן) לבין ANDROID ? ומה מה מצב התחרות? איזו מערכת הפעלה תהיה המערכת ההפעלה שתשלוט בשוק בשנים הקרובות ?

BravoMan

Active member
דעתי:

1. Windows Mobile אכן גרועה, אבל יש לא יתרון אחד ויחיד (שהולך לאיבוד די מהר): שילוב מובנה עם תוכנות משרדיות נפוצות של MS. כאמור גם מערכות אחרות סוגרות את הפער בנושא זה. 2. ההבדל בין Symbian לAndroid (ויצא לי לראות מכשירים משני הסוגים) הוא עצום - ממשק שונה, אופן עבודה שונה בקיצור שתי מערכות שונות לחלוטין. 3. אני מאוד מקווה שלא תהיה מערכת ש"תשלוט בשוק". תחרות בריאה תמיד טובה לנו כצרכנים. אני כן אוהב את הרעיון שלינוקס נכנס חזק לשוק מ3 כיוונים: Android, WebOS של פאלם (Palm PRE) שגם היא בנויה על לינוקס ועכשיו גם LiMo. בקיצור יהיה מעניין!

an droid

New member
תחרות תמיד טובה

אין ספק שתחרות זה דבר טוב בשביל הלקוח. כמו לכל דבר למערכות ההפעלה השונות יש יתרונות וחסרונות ולכן כל אחד צריך למצוא מה מתאים לו ומה חשוב לו יותר. מערכות הפעלה חדשות: מערכת ההפעלה של Android היא מערכת פתוחה עם קוד פתוח, הממשק שלה מהיר וחדשני אין ספק שהיא עדיין צעירה אך עם זאת בוגרת ובשלה, לגבי התמיכה באופיסו Exchange יש הרבה אפליקציות שעושות את העבודה בצורה יפה. מערכות הפעלה ותיקות: מערכת ההפעלה של Window Mobile היא מערכת סגורה וכבדה עם ממשק "משעמם" אבל מדובר על הגרסאות הישנות (6.1 ולפני) אבל יש לה גם יתרונות כמו ש BravoMan ציין שזה הממשק והתמיכה שיש לה עם האופיס ושרתי Exchange. מערכת ההפעלה Symbian גם כן מערכת סגורה ואיטית למרות שבשנים האחרונות הם שיפרו את המצב, הממשק גם כן משעמם ומיושן אך גם כן היה שיפור בשנים האחרונות. מערכת ההפעלה של iPhone היא מערכת סגורה עם ממשק מהיר וחדשני, עם השנים האחרונות הם לא שיפרו הרבה במערכת ההפעלה אך ייצבו אותה והוסיפו ממשק עם החומרות החדשות שיצאו.

מה יותר טוב?

שלום! מה יותר טוב המערכת של אנדואיד(למי שכבר ניסה) או המערכת של אפל(אייפון) ואם כן אתם יכולים לפרט למה? עד היום אני עם מערכת של סימביאן ואני רוצה להעיף אותו כבר אז תמליצו לי על מה לקחת אנדרואיד או אפל!!! תודה!

BravoMan

Active member
זה עניין די אישי:

לכמה חברים שלי יש iPhone ולי יצא לשחק עם G1 שמריץ Android לזמן מה. מבחינת ביצועים 2 המערכות קרובות, אבל לעולם לא אמליץ למישהו לקנות iPhone כי המערכת הזו פשוט נעולה מדי. דברים בסיסיים כמו שינוי רקע של מסך ראשי לא אפשריים בלי פריצה ותוכנת צד ג' ואם כבר מדברים: בiPhone כל מה שהמסך הראשי עושה זה להחזיק אוסף אייקונים. זה אומנם עניין של טעם, אבל אני אוהב לקבל מידע שימוש במבט ראשון על הטלפון כמו שעה (בגדול) מזג אוויר או RSS. שולחן העבודה של Android שמאפשר גם הפעלת תוכנות וגם widgets שימושיים הוא מצוין לדעתי. יש עוד כמה אלמנטים של ממשק שאהבתי יותר מאשר iPhone כגון אזור ההתראות שנפתח להצגת מידע מלא יותר. אהבתי גם את העובדה שתוכנות יכולות לרוץ ברקע בלי שום טריק, מה שלא אפשרי בiPhone. אבל שוב זו דעתי. אני לא סובל iPhone כי הוא נעול מכל הכיוונים ואם רוצים להתקין תוכנה שApple לא אוהבת צריך לפרוץ אותו. אם אני הולך להוציא אלפי שקלים על מכשיר אני רוצה שיהיה שלי. אגב, ידעתם שבiPhone יש מנגנון מובנה שמאפשר למחוק תוכנות מותקנות ע"י משתמש מרחוק? לטענת Apple זה כדי שתוכל למחוק תוכנות מזיקות במקרה ויופיעו כאלה אבל בפועל הוא יכול למחוק כל דבר, גם משהו שרכשתם בכסף... http://www.telegraph.co.uk/technology/3358134/Apples-Jobs-confirms-iPhone-kill-switch.html

למעלה