מצטרפת למברכים את ד"ר קרני

m י כ ל

New member
מצטרפת למברכים את ד"ר קרני

על פתיחת הפורום הזה. וגם שאלה: אני מאובחנת מזה שנתיים וחצי בטרשת נפוצה, טופלתי באוונקס ומזה כחודשיים מטופלת בקופקסון. עקב התקף בינואר האחרון החל סימפטום שניתן להגדרה כ"חגורת לחץ" מסביב לחצי הגוף באיזור החזה. באותה עת נרשם לי "טגרטול", שלא היה יעיל כל כך בהפחתת הכאבים (במיוחד באיזור הצלעות) וגם תופעות הלוואי שלו היו בלתי נעימות. הפסקתי את ה"טגרטול" לאחר כחודשיים. לאחרונה החמיר הסימפטום עקב פעילות גופנית קשה מידי, והתחלתי שוב בנטילת "טגרטול". הוא מסייע במעט מאוד בהקלת הכאב, אולי ב-10%. שמעתי שיש תכשיר אנטי-אפילפטי נוסף בשם נוירנטין. האם הוא יעיל יותר בהפחתת הסימפטום הנ"ל? האם יש לו תופעות פחות תופעות לוואי? ולסיכום: האם יש תכשיר אחר שתוכל להמליץ עליו (מלבד השניים הנ"ל) להפחתת המצוקה מהסימפטום הזה? רוב תודות, בהצלחה בפורום ושנה טובה.

טיפול ב"חגורת לחץ"

הסימפטום שאת מתארת הינו די שכיח ובמקרים רבים הצלחת הטיפול נגדו הינה חלקית בלבד. טגרטול הינו אחת האופציות הטיפוליות ויש לוודא שאופציה זו מוצאה. נוירונטין עשוי גם הוא לעזור וסיכויי יעילותו דומים קרוב לוודאי לזה של טגרטול. ישנם תכשירים נוספים שמדווחים שעשויים להיות יעילים הן מקבוצת התרופות האנטי אפילפטיות אליהם משתייכים טגרטול, נוירונטין ואחרים , הן תכשירים נוגדי דכאון ועוד. במקרים קשים יש לשקול גם טיפול תרופתי דרך הוריד. ההחלטה על הטיפול היא אינדיוידואלית כשלעיתים יש צורך ביקורת של בדיקות דם של רמות התרופה, וניטור פרמטרים נוספים. שנה טובה

m י כ ל

New member
אני מודה על תשובתך, ומוסיפה ושואלת:

א. למה כוונתך במיצוי האופציה של טגרטול?? אני מקבלת תכשיר נוגד דכאון: "סרוקסט" במקביל. ב. בטיפול תרופתי דרך הוריד, האם אתה מתכוון לטיפול סטירואידלי, או שמא לטיפול אחר? שוב תודות,

תוספת לתשובה

א. הכוונה להגיע למינון המקסימלי שאפשר של טגרטול לפני שמוותרים עליו. הערך המקסימלי משתנה בין מטופל למטופל וקשור לסף של תופעות הלוואי מהטיפול. ב. כן במקרים קשים אפשר לנסות מתן סולומדרול (סטרואיד) דרך הוריד.

למעלה