משהו שלא הבנתי ב'המסע דורך השחר':

Fairywitch

New member
יש בנרניה יותר מאשר העולם הבא../images/Emo10.gif

יש יצורים פלאיים, יש קסם, יש אגדה, יש אומץ וחברות, יש דמיון. כל ענייני העולם הבא יותר מדי נוצריים-מטיפניים-במסווה, לטעמי...

ToryMaster

New member
נכון, יש את כל אלה

אבל בעיני אלו פרטים שוליים שתומכים בעלילה. החלק המרכזי לדעתי הוא הפילוסופיה ששזורה בסיפורים.

סקיפי

New member
רגע אחד.

בסוף בסוף - בסוף הקרב האחרון - כספיאן חוזר כאביו של ריליאן, ואני לא מסוגלת לדמיין אותו כנער. אני די בטוחה שלואיס התכוון לגבר בגיל העמידה. זה מחזק את ההשקפה הפרטית שלי, שהקרב האחרון הוא לא בדיוק חלק מהסדרה. יש הרבה דברים סותרים שם. ובכלל..

Fairywitch

New member
זה לא בכס הכסף?

אוף, מתי אהיה בקיאה בזה כמו בה"פ?

סקיפי

New member
מה זה בה"פ?

בכס הכסף כספיאן זקן מאוד; ואז הוא מת, והופך לנער כמו בדורך השחר. בקרב האחרון, לעומת זאת, הוא מופיע - וזו, האמת, יותר פרשנות שלי - כאדם בגיל העמידה.

ToryMaster

New member
לא בטוחה אם בגיל העמידה

אני ראיתי אותו כמבוגר, אבל לא בן חמישים [אלא אם הוא מזדקן כמו ג'וני דפ
],, אלא כבן שלושים או בתחילת שנות הארבעים.

ToryMaster

New member
איך?

כלומר, יש גבול לכמה שהם יכולים לשנות דברים בסרט בלי שירביצו להם.

ToryMaster

New member
אז מה, פליטת עצבים קטנטנה על ריפ?

בעיני זה לא מה שהופך אותו לאנושי או נורמלי. הוא לא עושה טעויות, הוא לא עושה שטויות, הכל נכון ולפי הספר וכולם אוהבים אותו. בעיני זו לא דמות מעניינת.

ToryMaster

New member
אין לי את הספר

אם מישהו יוכל לצטט לי זה מאוד יעזור לי, כי אני לא זוכרת שאמרו את זה.

סקיפי

New member
מוטב מאוחר מאשר מעולם לא..

"אנחנו ניקח את הסירה," אמר כספיאן. לכם לא יהיה בה צורך בימים השקטים האלה, ובאיו של רמנדו יהיה עליכם לבנות סירת-הצלה חדשה. ועכשיו - " "כספיאן," אמר אדמונד פתאום בקול חמור, "אסור לך לעשות זאת." "בהחלט לא," הסכים ריפיצ'יפ, "אסור להוד מעלתך." "מובן שלא," הוסיף דריניאן. "אסור?!" אמר כספיאן בחריפות, ולרגע דמה מאוד לדודו מירז. ------------ האמת, אני יכולה להבין אותו. שלושה לוחמים מנוסים עם אגו גדול לפחות כמו שלך מתחילים להטיף לך - זה לא נעים. ועוד בדיוק כשהתחלת לחשוב על עצמך כגבר. ההתפרצות על ריפיצי'פ באה אחר כך, ולדעתי היא חלק מהקבלה שלו את המצב - זה כבר אחרי שהוא מסכים להשאר, ולכן הוא מרגיש כמו ילד קטן ומתנהג בהתאם.

Fairywitch

New member
איפה ראית את זה? מהסרטים שמכרו

בבורגר- משהו? (מעניין אם עדיין מוכרים את זה...
)

למעלה