מתביישת במכשיר

קייטילי

New member
מתביישת במכשיר

היי תמר, אני כותבת לך כי אני כבר אובדת עצות.
בתי, בת ה 8, נדרשת להרכיב מכשיר שמיעה אך מתביישת מחבריה בכיתה. אין מספיק מודעות בבית הספר שלה למגבלויות אצל ילדים מסוימים.
ניסיתי לדבר עם המורה שלה, שתסביר על כך לחבריה - שזה לא מצחיק, שזו לא בושה, אך המורה טוענת שזה יגרום ליותר נזק מאשר לתועלת.
אני לא מסכימה איתה ומרגישה חסרת אונים. מה היית מציעה לי לעשות?

frolik

New member
בנושא מתביישת במכשיר

שלום,

לי יש 2 מכשירי שמיעה וכאשר הגיע לכיתה של הבן שלי ילד לקוי שמיעה עם מכשירים העברתי שיעור לילדים שבו סיפרתי להם על הבעייה שלי, מה המשמעות ביום יום ואיך התגובות שלי לא תמיד תואמות את הסיטואציה ואיך הם הילדים יכולים לעזור.
אני חייב לציין שקיבלתי פדפקים חיוביים מהמורים ומהורי התלמיד.
הדרך לדעתי זה להסביר לילדים מזה ליקוי שמיעה ומה המשמעות .. ולציין שאין הבדל בין משקפיים לבין מכשיר שמיעה.
בהצלחה

מתביישת במכשיר

קייטילי שלום רב,
אכן במהלך עבודתי בקליניקה ובעיקר עם ילדים, אני נתקלת במצבים בהם הבושה היא מכשול משמעותי בדרך לשימוש יומיומי במכשירים.
מנסיוני, המכשול הזה הוא זמני וחולף: עוד לא פגשתי ילד או נער שהבושה היתה עניין גדול, מעבר לתקופה הראשונה. התגובה היא בדרך כלל למשהו חדש. כעבור זמן מה כולם מתרגלים ומפסיקים לייחס לזה חשיבות כלשהי.
ולגבי התקופה הראשונה: נראה לי שחשוב ומועיל לקיים הסברה בכיתה, באמת על מהו ליקוי שמיעה ומה המכשירים עושים: כל דבר שיש לו הסבר, אינו נותר זר ומוזר!
לשם כך, אם למורה עצמה יש קושי, הייתי מבקשת סיוע מסניף מיח״א שקרוב למקום מגוריכם: זה חלק מהתפקיד שלהם. האם אתם נמצאים בקשר עם מיח״א?
אם טרם, אוכל לקשר אותכם ולספר מדוע טוב להיות איתם בקשר.
אנא עדכני, אשמח לנסות לסייע.
בברכה, תמר

פנייה למיח״א

אני מועדדת אותך וכל הורה לילד לקוי שמיעה להיעזר בשירותים הנפלאים שארגוני מיח״א ברחבי הארץ מספקים. את מוזמנת לחפש באינטרנט את סניף העמותה הקרוב למקום מגוריך או שרישמי לי היכן אתם גרים ואפנה אתכם בהתאם.
שיהיה בהצלחה!

flashark

New member
חבל שיש לקויי שמיעה שמתביישים

שלום קייטילי

אנחנו הורים לילד לקוי שמיעה בן 12.
אין מה להתבייש במכשירי שמיעה או בלקות שמיעה. צריך לקבל את לקות השמיעה ואת המכשירים באהבה, גם מצידכם. ברגע שתקבלו את הלקות באהבה ותדברו על זה בצורה פשוטה וכנה, הילדה תרגיש את זה ואולי גם היא תתייחס לנושא בפשטות.

אני ממש לא מסכימה עם המורה. הדברים צריכים להיות פתוחים, גלויים וכנים.

סרטון של בננו אופק
https://www.youtube.com/watch?v=tXuHPkiVSC4

למעלה