נראה אתכם פותרים את זה

NadavG

New member
נראה אתכם פותרים את זה ../images/Emo26.gif

הרמה מוגדרת Almost Impossible וזו באמת הרמה הקשה ביותר שראיתי עד כה. אני אישית הצלחתי את ה"קשים מאוד" בידיעות, אבל את זה התחלתי וזה נראה לחלוטין בלתי אפשרי ללא ניחוש, ורק ע"י מסקנות לוגיות. (אני עוד אשב על זה מחר כמובן
)

avocumber

New member
כשאתה אומר "ניחוש", אתה מתכוון

לניסוי וטעיה? כלומר, נגיד יש משבצת שיכול להיות בה 3 או 4, אז אני מנסה לבדוק מה קורה אם אני משבצת את 3 ומה קורה אם אני משבצת 4, וככה אני או עושה אלימינציה של אחד מהם או בודקת אם יש משבצת אחרת שבה בכל מקרה יש מספר כלשהו... זאת הכוונה ב"ניחוש"? כי אם כן, אני לא מבינה מה רע בזה, זה חלק מהעניין לפי דעתי. גם ב"שחור ופתור" היו לי מצבים כאלה. מכיר "שחור ופתור"? זה יותר מאתגר מאשר מצב שהכל מסתדר לך במקום בלי להתאמץ יותר מידיי. לא??

avocumber

New member
כמה מספרים הצלחת לשבץ שם?

אני עובדת על זה עכשיו, זה באמת קשה. בינתיים הצלחתי לשבץ רק חמישה מספרים, אבל אני מאמינה שאני אצליח יותר בקרוב. אולי אני גם אגלה עוד טעויות טיפשיות, שאם לא הייתי עושה אותן, זה היה עוזר לי לגלות עוד איזה מיקום אחד או שניים. בהצלחה לכולנו.

NadavG

New member
האמת עוד לא ישבתי על זה

מלבד 5-10 דקות לפני מספר ימים כמובן. לגבי הניחוש, הכוונה כמובן לניסוי וטעייה. לטעמי, 2 מטריצות הסודוקו שהוגדרו שם כ almost impossible מחייבות ניסוי וטעייה, ולא ניתן ע"י לוגיקה של אלימינציה בלבד לפתור אותן. עד שלא אנסה לא אדע, לכשאגש למלאכה ואפתור, אכתוב את דעתי. בהנחה שאצליח כמובן

avocumber

New member
נשארו לי עוד 27 מספרים לשבץ.

אני עובדת על זה. בינתיים בלי ניסוי וטעייה.

NadavG

New member
זאת הרמה שמתחת ל- difficult

taxing זה מאתגר (במובן הקושי), קשה או תובעני. ישנן 5 רמות שם (לפי סדר קל לקשה): easy medium taxing difficult almost impossible

futilewar

New member
אין דרך יותר טובה מלהרוס סודוקו....

מאשר ניסוי וטעיה!! למעשה מדובר במרמה

avocumber

New member
מרמה??? לא נסחפנו קצת?

זו לא רק דרך יותר ארוכה וכתובה לעשות מה שאנחנו ממילא עושים כשאנחנו פותרים סודוקו? (לדוגמה: רגע, 2 לא יכול להיות פה, כי אז יישארו שלושה מקומות ריקים ורק שני מספרים לשבץ בריבוע הזה... אז פה חייב להיות 4.) רק שמעורבים בזה יותר מספרים, אז יותר קשה לזכור, וכותבים את זה.

avocumber

New member
אתמול היה יום ללא סודוקו.

היום בבוקר חזרתי אליו, ופתרתי!

gloom

New member
incosivible../images/Emo70.gif../images/Emo66.gif

אני מקווה שככה רושמים (למי שראה הנסיכה הקסומה) ממ ניסתי ולא מצאתי כל כך צעדים לוגים, כל המשבצות מלאים במספרים קטנים... מממ אז זה הייה קשה לי ונכנסתי לצייר של DAILYSUDOKU וזה אמר שחייב לנחש, או שיש שתי פתרונות... מצטער....

avocumber

New member
על מה אתה מצטער? לא הבנתי...

רגע, ואם יש שני פתרונות? ואם חייבים לעשות ניסוי וטעייה? זה אומר שאתה לא מוכן לנסות לפתור את זה? גם אתה מאלה שחושבים שאין מקום לניסוי וטעייה בסודוקו? התחלתי בלי ניסוי וטעייה. אבל ב-27 המספרים האחרונים לא הייתה לי אפשרות לדעת לפי ההגיון שלי. ואם הגעתי עד לשם, אני חושבת שאפשר לתת לי את הקרדיט, ולקבל את זה שאכן אין אפשרות כזאת. עד שהגעתי לשלב הזה, שברתי את הראש שלי, התקדמתי לאט אבל בטוח, אפילו שכללתי את שיטת הפתרון שלי במיוחד בשביל הכמעט בלתי אפשרי הזה. (אני מדברת על מספר 4) אני יודעת שיש אנשים שקשה להם לקבל את זה שלפעמים אין אפשרות להתקדם בעזרת ההגיון, אבל... עובדה! מה הייתם עושים? מפסיקים לפתור את הסודוקו? עד שכמעט הגעתם לסוף של הסודוקו הכמעט בלתי אפשרי? זה היה קשה, אבל זה היה שווה את זה. happy happy joy joy אני ממש גאה בעצמי. מה שכן, זה טיפה מוריד את הפואנטה של לפתור רמות פחות קשות, משהו כמו: "פתרתי את הסודוקו הכמעט בלתי אפשרי, הסודוקו הקשה זה כבר לא כזה אתגר בשבילי". בהצלחה.

למעלה