סיכום מערכת. אשקלון צפון 120 מ''מ ביממה של גשם

נובמבר סביב 240. ( עוד לא עשיתי חישוב) אבל הגענו ל50 אחוז שנתי. עכשו נכנסים לתקופת היובש עם רזרבות. אגב. מה דמדהים שהנובמבר הזה מאוד מזכיר נובמבר 14 גם אז לפני המערכת האדירה בסוף החודש היה ליל ברקים משובח. וגם הפעם זה היה. לאחריו קיבלנו דצמבר יבש אבל שאר החורף היה טוב.

guprnds

Active member
נובמבר סביב 240. ( עוד לא עשיתי חישוב) אבל הגענו ל50 אחוז שנתי. עכשו נכנסים לתקופת היובש עם רזרבות. אגב. מה דמדהים שהנובמבר הזה מאוד מזכיר נובמבר 14 גם אז לפני המערכת האדירה בסוף החודש היה ליל ברקים משובח. וגם הפעם זה היה. לאחריו קיבלנו דצמבר יבש אבל שאר החורף היה טוב.
אני אתפלא אם שנה מסויימת דומה לאחרת. כל שנה זה סיפור חדש, פה ושם יש ממשקים של דמיון אבל אין בזה להעיד על ההמשך.

ברור גם באותה שנה ההיא היה אוקטובר פעיל. עכשו היה יבש. אבל סתם נובמבר הזה רק מוכיח לי שוב כמה אני אוהב את החודש הזה הכי הרבה.

elsanto

Member
דוקא יש דמיון בין שנים מסוימות.
במערב אירופה שנת 14' התאפיינה החורף מאוחר מאד.
בהרבה מקרים מחזוריות מדויקת במערב אירופה לא
גוררת מחזורית דומה אצלנו אלא שונה .

כרגע. זה נראה שנכנסים לתקופת יובש לא קצרה. ( עד עשרה ימים זה סביר וטוב לאדמה שתספוג את הכמויות) לאחר מכן. זה יתחיל להוות בעיה לאזורים הפנימים של הארץ. . מה דמדהים זה שאנחנו אוטוטו תחיל. דצמבר וטמפ הים 23 מעלות

guprnds הוורטקס הפולארי שונה מאוד מהמודלים, האמינות שלו 90% למעלה שזה מדהים!​

שנה שעברה עקבתי אחריו הוא דייק בצורה מרשימה למדי.

לא צריך לנסות למצוא בכוח משהו אופטימי כרגע זה ודאות שהיתי הראשון של דצמבר כנראה אבוד מבחינה של מערכת משמעותית ( מערכות קטנות כמובן יכולות להיות

guprnds

Active member
לא צריך לנסות למצוא בכוח משהו אופטימי כרגע זה ודאות שהיתי הראשון של דצמבר כנראה אבוד מבחינה של מערכת משמעותית ( מערכות קטנות כמובן יכולות להיות
דבר דומה אמרת חמישה ימים לפני המערכת הגדולה שהמטירה אצלכם 120 ממ.

טורדנו אף 3 תמיד המולים חולמים בטווחים הארוכים בין יובש לבין שלג בתל אביב.. אין להתייחס למודלים לטווחים כאלה.​

אני מאמין לטווחים הארוכים בדרך הוורטקס הפולארי, זה הכי מדויק לטווחים הארוכים.
והוא מראה הוורטקס מאמצע דצמבר מתחיל הטקס.
אגב יניב ריז הוציא תחזית לדצמבר.....(יהיה מעניין זה בטוח.)

lovernn

Member

אביתר123כהן אין לי יכולת ץ להצטרף לא נותן לכל אחד אתה יכול לפרסם בסיכום קצר תתחזית של יניב​

נערך לאחרונה ב:
למעלה