עדיין לא סטודנטית...

דנדוש20

New member
עדיין לא סטודנטית...

אבל ראיתי המלצה לפורום הזה בפורום אחר ראיתי שנחמד פה והחלטתי לשאול שאלה שמסקרנת אותי (-: מה ההבדל בין לימודים בתיכון ולימודים באוניברסיטה? יש אותו הווי? מתפתחים חברויות? יש "מקובלים" ולא "מקובלים"? צחוקים בשיעורים?

EastGirl83

New member
ההבדל הוא...

שלימודים באונ' הם לימודים בשביל מקצוע מסויים - תחום שאת רוצה לעסוק בו בעתיד. החשיבה יותר ביקרותית ונותנים לך יותר מרחב להביע את דעתך... הכל תלוי בתחום שבו את בחרת... וכמובן שהלימודים באונ' דורשים ממך יותר.. זה לא משחק ילדים
. שנית, החברה באונ'... זה לא עניין של "מקובלים" ו"לא מקובלים". אכן יש צחוקים בשעור... תלוי בחבר'ה של השעור עצמו... אבל כפי שאני רואה את זה.. כולם חברים אחד עם השני... כמובן שאת יכולה להתחבר להאחד יותר מהשני... זה הכל עניין של גישה. יש גם את הצד הלא נחמד... כמו בתיכון... שמועות, רכילויות... אבל אין מה לעשות... זה יהיה בכל מקום... תיכון, אוניברסיטה, עבודה וכדומה...

Lir האחת

New member
היי דנדוש ../images/Emo13.gif

ברוכה הבאה
שאלה יפה שאלת. אני למדתי במכללה, אז אני יכולה לספר לך מתוך החוויה האישית שלי. הכיתות שלנו היו די קטנות (יחסית לאלו שבאוני'). את הקטע של "מקובלים" "מקובלות" שהיה מאוד בתיכון, לא היה (לפחות לא אצלנו). לגבי צחוקים, היו הרבה
...אבל לא בכל קורס. היו קורסים שהאווירה שם הייתה יותר רצינית, והיו קורסים שבהם היו יותר נזרקות הערות מצחיקות במהלך השיעור. הכל היה תלוי באופי המרצה. את האמת שדי הרגשתי שאני בתיכון "בוגר" כזה. כי למדתי בכיתות קטנות...והאווירה היא בהתאם. מבחינת החברויות, בכל מסגרת של לימודים עשויות להתפתח חברויות... לא משנה היכן לומדים
חשבת כבר מה את רוצה ללמוד?

AlterNova

New member
בתור מישהי ממש טרייה באוניברסיטה

אני מרגישה הבדל די משמעותי קודם כל האווירה כולה מאוד מכוונת לימודית אנשים מסביב לוקחים את הכל מאוד ברצינות- מה שמעודד אותך לקחת את הכל ברצינות. אצלנו לפחות החבר'ה איכותיים מאוד, ואין קטע של "מקובלים". כמובן שיש את אלה שמוכרים יותר בגלל שתמיד יהיו את היזמים- אלה שיודעים הכל, מציעים הצעות ייעול ויוזמים פרוייקטים- הם אחלה אנשים שמאוד מאוד מועילים לכל שאר הכיתה. יש אווירה של עזרה הדדית הרבה יותר מאשר בתיכון. תמיד מכירים אנשים חדשים וכולם די פתוחים. צחוקים יש גם אצלנו, והכל תלוי במרצה. ההבדל הכי משמעותי הוא הלחץ שנופל עלייך די בבום. את אשכרה צריכה לשבת וללמוד...אבל ככה כולם עושים, ויש אחוות מותשים ומבולבלים. המשך סופ"ש נעים

Lir האחת

New member
שוב,

זה נובע לדעתי מהסיבה הפשוטה שאני למדתי במכללה. כיתות קטנות, מקום יותר קטן, זה משפיע מאוד על האינטראקציות, האווירה ובעצם על סוג החוויה האישית.

הממ...

באוניברסיטה/מכללה מרבית המקצועות/קורסים שתלמדי יהיו מעניינים עבורך כי יהיו קשורים למקצוע שבחרת ללמוד, שאמור להיות המקצוע שאת אוהבת ומתחברת אליו. לא יודעת איך זה באוניברסיטה בדיוק אבל יודעת שזה שונה ממכללות, כי אצלנו במכללות יש יותר את הקטע של חברויות ועבודה משותפת בקבוצות וכו', ויושבים ביחד בהפסקות ואילו הכיתות באוניברסיטה ענקיות כך שבד"כ לא מכירים את רוב האנשים. אני למשל מכירה בפנים את כל הסטודנטים בסמינר, מזהה אותם ישר ברחוב ויודעת על הרבה אנשים מאיזה מסלולים הם.

Wolfinix

New member
ובכן

תיכון מוכוון כלימוד כללי לכלל האוכלוסיה והוא פחות או יותר שווה ערך בכל תיכון ותיכון (כלומר יש תוכנית לימודים שצריך להעביר ולא ממש סוטים ממנה) בלימודים גבוהיים יותר אתה בוחר את המסלול שתלמד (כמובן בנוסף לקורסים הבסיסים הנדרשים להשלמת התואר הנבחר). בנוגע להווי-כמו בכל חברה שהיא כך גם כאן יש הוואי וזה תלוי אך ורק בך. את חברותית-יהיו לך חברים, את סגורה יהיו קצת פחות
. ומקובלים ולא מקובלים..אני קצת שונא את ההגדרה הזו,מקובל בפורם אחד הוא חריג בפורם אחר הכל בהתאם לגישה שלך לחיים יש מעט מאוד אנשים שמשתלבים בכל פורם,אבל כדי לענות על שאלתך כן יש "מקובלים" ויש פחות יש כריזמטיים יותר ויש פחות
. וצחוקים תמיד יש
(ביחוד אם גורמים להם!!)

thestudent

New member
למרבה הצער

יש הרבה דברים שמזכירים את התיכון זה מצער מהבחינה הזאת שאתה פשוט מצפה לראות אנשים יותר בוגרים ושקולים באוניברסיטה, ואתה מקבל ילדים. כמו השיר של מוניקה "הילדים לא גדלו, הם רק גבהו..."

the last anigma

New member
הבעיה היא שהמשך המשפט לא מתקיים

"... ומצאו עבודה" ;-/ טוב סתם... יש חלטורות פה ושם... אבל רק בחופשות.

ה ר ו ע ה

New member
אוניברסיטה או מכללה?

קודם כל, שלום לכולם אני תומר
אני כרגע בתקופה שבין הצבא לאקדמיה ואני מתלבט על הלימודים שלי, ורציתי לדעת אם באמת יש הבדל בין מכללה לקמפוס? כשאני מתכוון להבדל אני מתכוון במובן הכללי יותר,למשל אותו תואר קיים גם במכללה וגם באוניברסיטה,האם בשוק האזרחי יסתכלו על אחד שעשה את התואר בשוק האזרחי שונה מאשר אחד שעשה את התואר באוניברסיטה? אני פשוט מתלבט על תואר במנהל עסקים/כלכלה ואני רוצה לדעת האם ההבדלים כאלו גדולים בין מכללה לאוניברסיטה...
חוץ מזה מה עם חיי חבר"ה יש הבדל בתחום הזה גם? תודה רבה לעונים

Wolfinix

New member
ובכן תומר כבר עניתי על השאלות שלך

בשירשור למעלה
אבל אני אענה בקצרה שוב.(תקרא גם תתגובה למעלה) בתכלס אין הבדל לימודי אותו החומר נלמד בשני המקומות.אבל תואר של אוניברסיטה נחשב יותר (כי תנאי הקבלה יותר קשים) מתואר של מכללה למרות,שבתקופה האחרונה השוק נוטה יותר ל"שכור" את אלה שהוכיחו שהם יותר טובים בתחום,לא משנה אם באוניברסיטה או מכללה. לסיכום אם אתה למדת במכללה ו השני באוניברסיטה ושניכם באותה הרמה יקחו את השני ולא אותך. וחיי חברה..חיי החברה מתחלקים בין חיי המעונות לחיים של אלה שחוזרים כל יום הביתה.
דיי דומה לצבא. אלה שבמעונות מגובשים יותר ומפתחים הוואי של קבוצה מצומצמת ולפעמים יותר פרועה
ואלה של הבית ובכן בעיקר מתראים עם מעגל החברים הקודם שלהם עד תקופת המבחנים
מקווה שזה עזר לך מאיר

ה ר ו ע ה

New member
בנוגע למכללה

הבנתי שגם כל מוסד מכובד יותר לפי התואר שלו, זאת אומרת יש מכללות או אוניברסיטאות שנחשבות יותר טובות בתואר מסוים ככה שאם אני לומד במכללה מסוימת שנחשבת טובה במשהו אחד אז זה "מפצה" על כך שזה מכללה,לא?

Wolfinix

New member
שמע.ביננו

אני לא ממש מסכים עם כל ההבדלים האלו. בתכלס רוב החברה במכללות הולכים לשם כי שם הם לא צריכים לשפר בגרויות/פסיכומטרי ברמה קיצונית כדי ללמוד את מה שהם רוצים.זה לא אומר שהחברה באוניברסטאות טובים יותר או פחות מאלה שבמכללות,מכאן נובעת התשובה שלי שאם אתה רציני במה שאתה עושה אז התגמול שלך יהיה שיעריכו אותך יותר בשוק. בנוגע ליוקרת התואר מול מיקום הלמידה (מכללה/אוניברסיטה) בדרך כלל מכללה מכובדת מכבדים גם את התארים שלה, מכללות קטנות שרק נפתחו עדיין צריכים "להוכיח את עצמן בשוק". אם אתה מחפש יוקרה ולא איכפת לך להשקיע את הזמן והמאמצים בשביל לשפר את נתוני הפתיחה שלך לך על אוניברסיטה. אם אתה רוצה תכלס ללמוד בלי כל הבול שיט מסביב ואתה לא מצליח להתקבל ישירות לאוניברסיטה לך למכללה

לגבי מינהל עסקים

אני מתכוון ללמוד ראית חשבון, רציתי בעיקרון אוניברסיטת חיפה אבל הסכמים שלהם לא נורמלים יש לי 650 פסיכומרטי ממוצע בגרויות 104. אופציה השניה היא מכללה למינהל מסלול אקדמי הרמה שלהם היא כמו אוניברסיטה רגילה וזה הTOP שבטופ במכללות... עם זה ראית חשבון ולא מצליח לך להתקבל לאתא לך אליהם לא תצטער על כל רגע...!

Lir האחת

New member
../images/Emo55.gif

רועה יקר, אני מזכירה לך שהפורום הינו פורום חברתי, לנושאים חברתיים שאלות לגבי דרישות קבלה, הן אינן נושא הפורום. אנא הימנע מהודעות בנושאים אלו. תודה
אני הייתי ממליצה לך לבדוק באתר הבית של המוסד המבוקש, שם בטוח תוכל למצוא את דרישות הקבלה למסלולי הלימוד השונים

למעלה