עדכון בנוגע לייעוץ: בעלת גרין קארד - שהייה מחוץ לארה"ב יותר משנה

נעמה098

New member
שלום,
הייתי רוצה להתייעץ
יש לי גרין קארד, וכ3 שנים לא הייתי בארה"ב.
אני אמורה לנסוע שבוע הבא,
בביקורת גבולות בניו יורק אני רוצה לומר להם שאגור שם אצל סבים שלי, והם מבוגרים ועם הקורונה ועם הקורונה זה היה בעייתי לנסוע אליהם מחשש לבריאותם
בנוסף, סיימתי בדיוק תואר בארץ ויש לי אישור של סיום תואר באנגלית להראות
אז בעיקר ההתייעצות היא....
עד כמה סביר שלא יתנו לי להיכנס? האם יש לי משהו לעשות? אני רוצה להיות מוכנה...
וגם, במידה ושולחים אותי לארץ, האם אני זו שאמורה לקנות כרטיס טיסה?

תודה רבה

vinney

Well-known member
לא יתנו לך להכנס. את צריכה להוציא ויזת "תושב חוזר" (SB-1) כדי שתוכלי לחזור עם הגרין קארד שלך.

חברת התעופה תהיה אחראית להחזיר אותך (לכן לא מן הנמנע שבכלל לא יתנו לך לעלות על הטיסה).

נעמה098

New member
לא יתנו לך להכנס. את צריכה להוציא ויזת "תושב חוזר" (SB-1) כדי שתוכלי לחזור עם הגרין קארד שלך.

חברת התעופה תהיה אחראית להחזיר אותך (לכן לא מן הנמנע שבכלל לא יתנו לך לעלות על הטיסה).
וזה לא לפי ההחלטה של הפקיד שאפגוש בנחיתה?
וסליחה על השאלה, מאיפה הביטחון שכך יהיה? כי ממה שהבנתי עד כה הכל היה מסוייג כזה, אולי כן, אולי לא..

והכוונה היא שיכול להיות שלא יתנו לי בכלל לעלות על הטיסה? כמובן שזה עדיף מהאפשרות להגיע לארהב ולגלות זאת רק שם

והמון תודה!!

vinney

Well-known member
לא, זה לא לפי החלטה של פקיד, זה לפי החוק. בעל גרין קארד שנעדר מארה"ב יותר משנה מחויב בויזה כדי לחזור אם נעדר בלי אישור מקדים מראש (REP).

vinney

Well-known member
התמזל מזלך, נפלת על פקיד אפוץ כנראה. לפי החוק לא היו אמורים.

נעמה098

New member
לא נכון. הפקיד העביר אותי לחדר של "officer" , ושם הוא נתן לי טופס ואמר שלפעם הבאה למלא. יש הרבה חוקים, בפועל הדברים לעתים מתנהלים שונה
התמזל מזלך, נפלת על פקיד אפוץ כנראה. לפי החוק לא היו אמורים.

vinney

Well-known member
הא, זה טופס לבקשת אישור להעדרות ארוכה. את צריכה למלא אותו מתוך ארה״ב, וזה לוקח קצת זמן מהגשת הטופס עד אחרי טביעת אצבעות. אז אם באת לביקור קצר כדאי להזדרז עם זה.

אם הם נתנתו לך את זה סימן שהם כן שמו לב שעברת על החוק, ובפעם הבאה צפי פגיעה חמורה יותר.

נעמה098

New member
הא, זה טופס לבקשת אישור להעדרות ארוכה. את צריכה למלא אותו מתוך ארה״ב, וזה לוקח קצת זמן מהגשת הטופס עד אחרי טביעת אצבעות. אז אם באת לביקור קצר כדאי להזדרז עם זה.

אם הם נתנתו לך את זה סימן שהם כן שמו לב שעברת על החוק, ובפעם הבאה צפי פגיעה חמורה יותר.
אל דאגה הכל טוב

למעלה