עזרה בבקשה!!!!!!

Dimi5

New member
עזרה בבקשה!!!!!!

תודה רבה רבה רבה רבה רבה !!!!!!

arcsinus

New member
תשובה.

במידה ועדיין יש לך שאלות לגבי הפתרון, שאל בבקשה. 5 5 5 5 5

s0uljacker

New member
אם זאת דוגמה טובה

אני רוצה להבין איך מחשבחם אינטגרלים כאלה האם יש אפשרות שתוכל להסביר? אני מאוד אודה לך

arcsinus

New member
למה אתה מתכוון כשאתה אומר "כאלה" ?

האם אתה מדבר בכלליות על אינטגרלים של שברים אלגבריים? כי אם לזה אתה מתכוון, אז לא הייתי ממליץ להתחיל מהדוגמא הזאת. כדי לחשב ניגזרות, יש כללים קבועים שבזערתן ניתן לחשב ניגזרת של כל פונקציה, אבל לעומת זאת באינטגרלים זה קצת שונה. יש אינטגרלים שמאוד קל לחשב אותם לפי נוסחאות (שחלקן מופעיות בנוסחאון הבגרות), אינטגרלים שהם קצת יותר מורכבים שלא תמיד הנוסחא עוזרת, ואינטגרלים מאוד מאוד מאוד קשים שהחישוב שלהם יכול לקחת כמה עמודים, ואינטגרלים שבכלל לא ניתן לייצג אותם בצורה של פונקציות (הדיון על כך הוא לא כל כך קצר). הדוגמא שנתת היא באמת דוגמא של שברים אלגבריים אבל אפשר לומר שהיא משתייכת לקבוצה של האינטגרלים שהחישוב שלהם הוא לא כל כך קצר ויכול לקחת כמה עמודים (תלוי באיזו דרך משתמשים). אם אתה רוצה דוגמאות לאינטגרלים של פונקציות שברים פשוטות יותר, אשמח לצרף דוגמאות. arcsinus. 5 5 5 5 5

s0uljacker

New member
אני מבין

נתתי את הדוגמה הזאת בגלל הצורך בטכניקה מיוחדת האם יש לך איזשהו קישור שמסביר על השימוש בנוסחה הנדרשת?

arcsinus

New member
תשובה.

כדי לחשב את האינטגרל של ((x+2)/(x^3 - x^2 - 1 אין נוסחא ספציפית שאפשר להיעזר בה, צריך להשתמש בכל מיני הצבות, טריקים ונוסחאות למיניהן וזה יכול לקחת די הרבה שורות. דוגמא לפונקצית שבר שצריך לחשב את האינטגרל שלה: הפונקציה היא: (y = x^3/(x+2 היות ולא קיימת נוסחא עבורה ניתן לחשב את האינטגרל של הביטוי (x^3/(x+2 במלואו, נאלץ להשתמש בדרכים אחרות. הביטוי (x^3/(x + 2 בצורה אלגברית, יכול להיכתב גם כך: (x^3/(x + 2) = (x^2 - 2x + 4) - 8/(x + 2 לכן נחשב את האינטגרל של ((x^2 - 2x + 4) - 8/(x + 2 שהוא: x^3/3 - x^2 + 4x - 8ln(x+2) + c , וזהו אם כן האינטגרל של (x^3/(x + 2 arcsinus. 5 5 5 5 5

s0uljacker

New member
תודה על המאמץ אבל....

לא ברורה לי החוקיות: האם המטרה היא להגיע לאיבר חפשי במונה בכל דרך שהיא?

אינטגרלים של שברים

תנסה כאן, ואם לא אז פה, ואם גם זה לא טוב אז בזה.
רון חשבון α•βƒ²(Δ)³+πº∑Ǿ ℓim(x→∞)ε∫¼±

למעלה