פרסים כספיים למנצחי מרתון טבריה

Yosik27

Member
שבוע טוב,

בכל הנוגע לריצות ארוכות, עד עכשיו התעסקנו הרבה באיכות התוצאות בהתאם למרחק – קרי המהירות

.קיים צד נוסף שאין מרבים לדבר עליו בפורום ולדעתי גם בפורומים אחרים והוא הפרסים למנצחים - בכללי ובקטגוריות מין וגיל. לגבי קטגוריות הגיל, המנצחים מקבלים גביעים. מה שמעניין מה מקבלים אלו שמגיעים ראשונים או מבר לזה שוברים את שיא המסלול או שיא לאומי או אולי(?) את שיא העולם.

ובכן כסף זה לא הכל בחיים, אבל המארגנים בארץ ובעולם הבינו שכדי להעלות את רמת התחרות, יש למשוך רצי עילית והדרך לפתותם היא באמצעות תגמול כספי נאה. קראתי בעיתוני ריצה שמנהלי מרתונים בעולם משלמים לרצים/ות איכותיים כדי שיבואו לרוץ. רצים בעלי שם עולמי בוררים את המרתונים בהם ישתתפו בהתאם לפרסים המוצעים.

ובכן זה קורה גם במרתון טבריה. מה קורה השנה?(המסלול המלא)

המארגנים פרס ראשון - 3750 דולר, פרס שני 2500 דולר ופרס שלישי 1250 דולר. 3,000 דולר בונוס לשבירת שיא המסלול ו-10,000 דולר בונוס לשבירת שיא ישראל. רץ/ה ישראלי מקבל/ת את הפרס הגבוה בין פרסי הבונוס.

בהשוואה לשנים עברו, פרסים אלו נראים "צנועים משהו" . אישית לו הייתה לי היכולת המתאימה הייתי מסתפק בפרסים אלו.

נלך קצת אחורה. הפרסים היו גבוהים יותר והותנו גם באיכות התוצאה. בנוסף חולקו ליותר מקומות

ב-02 - הפרס הראשון המקסימלי היה 20,000 דולר (בכפוף לאיכות התוצאה)

ב-09 - הפרס הראשון המקסימלי היה 50,000 דולר (בכפוף לאיכות התוצאה)

ב-14 - הפרס הראשון המקסימלי היה 100,000 דולר (בכפוף לאיכות התוצאה – פחות מ-2:07:30 - לא נשבר עד היום)

לרגל שנת ה-45 של המרתון ובהתחשב שעד עכשיו לא חווינו שבירת שיא, כדאי שהמארגנים יביטו רגע לאחור ויביטו בדוגמאות מהעבר כדי להוסיף ולהעלות את קרנו של האירוע...

קבצים מצורפים

• מרתון טבריה - דוגמאות לפרסים כספיים בכמה שנים.png
    מרתון טבריה - דוגמאות לפרסים כספיים בכמה שנים.png
    3 MB · צפיות: 1

yuvalofer

Member
מנהל
תודה לך , עמוס , לכתבה המפורטת והמקצועית.
אני תומך בגישתך שמארגני מרתון טבריה
צריכים להגדיל את הפרסים בכפולות (!)
וגם לעשות מאמצים להביא רצים מזרח אפריקאים
שיהיו ברמת הישראלים (2:07-2:08 ש)
וימשכו את המנצחים לרמה גבוהה.
דבר נוסף:
איגוד האתלטיקה חייב לעודד, לדחוף , לתמרץ,
את המרתוניסטים הישראלים המצטיינים
להשתתף במרתון טבריה .
הגיעה העת לאליפות ישראל אמיתית בטבריה.

יובל עופר

למעלה