פתרון לשאלה שלי על שיתוף אינטרנט

שוּלה

New member
פתרון לשאלה שלי על שיתוף אינטרנט

השאלה שלי מלפני כמה ימים היתה בערך כזו: יש לי ראוטר אלחוטי בחדר אחר, יש לי נייד עם אלחוט ונייח ללא אלחוט. הפתרון הפשוט הוא לקנות מתאם אלחוט לנייח (USB, PCI) השאלה שלי הייתה מה קורה אם אין לי כזה מתאם ואני צריך מעכשיו לעכשיו קישור של כל המחשבים לרשת ("עזרה ראשונה"). התשובה שמצאתי: בנייד (האלחוטי): רשת WIFI, מאפיינים, מתקדם, שיתוף רשת. -- אבל -- מסתבר שהשיתוף הזה מתעקש להגדיר את הכתובת של השיתוף כ-192.168.0.1, ואצלי הראוטר משתמש כבר בכתובת הזאת. קונפליקט. הפתרון העקום: לכבות זמנית את שירות האלחוט בנייד להפעיל את השיתוף כנ"ל (עכשיו אין קונפליקט, כי הראוטר לא נגיש) להכנס ל-CMD netsh interface ip set address name="Local Area Connection" static addr=192.168.1.1 mask=255.255.255.0 להפעיל מחדש את ה-WIFI עכשיו יש שיתוף פעיל על הנייד. חיברתי כבל מוצלב בין הנייד לנייח, בנייח נשאר לי להגדיר STATIC IP כלשהו, למשל 192.168.1.8 (בניגוד להוראות של מיקרוסופט, כי הDHCP לא הסכים לעבוד מהנייח) בתור GW שמתי 192.168.1.1 את ה-DNS הגדרתי 192.168.0.1, וגם 192.168.1.1 (זו חצי טעות, אבל לא ראיתי ברירה אחרת) וזהו. אוי, איזה טירטור. הסיבה שאני צריך את זה ולא "סתם" קונה מתאם WIFI, היא שאני נתקל בבעיה הזאת כל כמה חודשים, בסיטואציות שונות, ולקנות מתאם אלחוטי באיזה כפר נידח בנורווגיה עלול להיות סיפור של יומיים ו-300 שח.

rafid1

Active member
מנהל
נכון, המאמר ההוא מכוון לתקשורת פנימית בלבד.

למעלה