קומונה חדשה לליקויי ראיה ועיוורים

אמילי 64

New member
קומונה חדשה לליקויי ראיה ועיוורים

נפתחה קומונה ללקויי ראיה ועוורים נה נוכל להכיר אנשים, לספר סיפורים מרגשים ולהתייעץ אחד עם השני בבעיות בהן אנו נתקלים. כתובת הקומונה היא:communa.tapuz.co.il/blind אמילי מנהלת הקומונה

איך העיורים נכנסים לפורום?

הכל הרי מבוסס על ראיה. לא נתפס אצלי. או שכולם מרמים.

למה לפתוח קומונה כשיש את הפורום?

כאילו תחרות? הפורום בקושי נפתח וכבר מתחרים על החברים בו? לא עדיף לרכז את החברים במקום אחד בשביל שיהיה אחידות?

אין שום תחרות,

הרעיון המקורי לפתוח את הפורום הזה היה של אמילי, ומגיע לה כל הקרדיט על כך. הנהלת תפוז חשבה שפורום כזה צריך מנהל מנוסה, וכיוון שלאמילי אין נסיון בפורומים ובניהולם, סרבו לבקשתה לפתוח את הפורום ושלחו אותה לפתוח קומונה. חברים סיפרו לי על כך, פניתי לתפוז ואחרי שהעניין הוסבר לי התנדבתי לנהל את הפורום, לפחות בתקופה הראשונה. כיוון שאני מנהל ותיק בפורום אחר זה הצליח והפורום נפתח מיד. אמילי יכולה להמשיך לנהל קומונה בנושא, ולהטביע בה את האופי האישי והיחודיות שלה. אני מקווה שהפורום ימריא מהר, ומספר המשתתפים כאן יגדל, והדברים לא סותרים. אין לנו תחרות על לקוחות - לכולנו אותה מטרה: ללמוד וללמד, ולהפיק תועלת מירבית מההשתתפות.

אוקיי, אני ידוע בדעה שלי לגבי קומונות

פשוט עסק מבלבל, מרוב פורומים נראה כמו הייד פארק

evilihi

New member
מעניין אם שמתם לב

לצורה שבה אמילי מתבטאת נגד הפורום, מנהלו ותפוז בפורום תפוז משוב... ממש בושה. אבל לפרסם את הקומונה פה, זה בכלל לא ראוי לדעתי, לזה אין בושה.

גם אני הצעתי בזמנו לפתוח פורום ללקויי ראיה

ועיוורים אבל אז דיברנו שנבדוק את הנושא ונראה את הכדאיות לפתיחתו, אז פשוט לא הגענו אז למסקנה חד משמעית, אני לא מצר על זה, יתכן שזה לא היה הזמן או שלא הרגיש נכון, אני דווקא שמח שבסוף יצא הפורום לפועל ולא ממש מפריע לי שבסוף זה בניהולו של אחר, זה בסדר גמור מצידי, לא רוצה לזרות מלח על הפצעים של אמילי, אני גם לא מכיר אותה אישית אבל ממה שראיתי בקומונה שלה זה לא ממש משהו שאפשר להגדיר אותו נכונה בלי לפגוע באף אחד, מצטער אבל גם אם לא היה הפורום הזה אני לא הייתי מוצא את עצמי בקומונה ההיא ולא קשור לזה שזה קומונה... בכל מקרה אני מקווה שיהיה לנו באמת מקום שהלקויי ראיה והעיוורים ימצאו את מקומם כאן בנוח, ואני אפילו שאני לא מנהל הפורום אני אשתדל לעזור ולסייע לכל מי שיבקש ויצטרך. שבוע טוב לכולם |חמלה|

evilihi

New member
הקטע של קומונה -

הקטע של קומונה - זה כמו בפורומים של הילדים - כאלה שלא בחרו אותם להיות מנהלי פורומים מיד רצים לפתוח קומונה כדי שאפשר יהיה להגיד שהם המנהלים... פשוט ילדותי..

פז רונן

New member
תגובה להתכתבות בינך לבין אמילי

שלום לך עקבתי אחר ההתכתבות בינך לבין אמילי מנהלת הקומונה ללקויי ראיה ועוורים ולאור זאת רואה אני חובה להגיב לנושא לפי הבנתי את מנהלת פורום משוב של הנהלת הפורומים ותגובתך לאמילי מראה חוסר בגרות ,חוסר מודעות לציבור בעלי המוגבלויות . אם את מנהלת פורום כמו שכתוב כאן אז עלייך להיות יותר רגישה לאנשים בכלל ולבעלי המוגבלויות בפרט מכוון שעדיין אין לך ולחבריך מספיק מודעות לחוק השויון לאנשים עם מוגבלויות בשנת 1998 . אני כותב לך על כך מתוקף היותי ראש צוות פרסום של קהילה נגישה ומרכז המידע (גוף המרכז בתוכו את העזרה ,הסיוע והמודעות ) בעיר מגורי. זה לא מכובד להתכתש כך בתוך המחשב בכלל ובאתר תפוז בפרט היות וזה מראה עד כמה הנהלת הפורומים בתפוז לא בוגרת ולא מודעת לנושא.

ברוך הבא פז, שבת שלום,

ראשית, אתקן פרט אחד בדבריך - ליהי איננה מנהלת פורום משוב, אלא משתתפת "מן השורה". איני רוצה להתייחס לגופם של אנשים אלא לגופו של הנושא. אם תקרא את תשובתי לאמילי מפלני כמה ימים, תראה שהיא קיבלה את כל הקרדיט על היוזמה לפתוח פורום לכבדי ראייה לעיוורים. הרעיון היה שלה, וכל הכבוד לה על כך. אמילי רצתה מאוד לנהל את הפורום, אבל מה לעשות - להנהלת הפורום היתה מחשבה אחרת. הם חיפשו מישהו שיהיה בעל נסיון ויכולת בניהול פורום, לא דווקא אדם כבד ראיה. כיוון שלא הכירו את אמילי, ולא ידעו מה היכולות שלה, הציעו לה לפתוח קומונה ולהראות את יכולתה שם. לא אמרו לה שלא תוכל לנהל פורום, אלא שלחו אותה להוכיח את עצמה. כך נוהגת הנהלת תפוז בכל מי שמעלה רעיון לפורום חדש, ואינו מוכר להנהלה מהשתתפות קודמת בפורום אחר. אף אחד לא שקל בכלל את מוגבלויותיה, אם יש לה כאלו (ועל כך אוסיף מיד כמה מילים). כיוון שהייתי, כמו שאומרים, בסביבה במקרה, וכיוון שאני קשור כבר שנים לעולם העיוורים, ואני מנהל ותיק של פורום אחר בתפוז, הצעתי להנהלת תפוז שלא לחכות עם פתיחת פורום כל כך חשוב, והצעתי לנהל אותו מיידית, והם הסכימו לשמחתי ופתחו אותו מיד. להפתעתי, אמילי - שהיתה אמורה להיות הכי שמחה מכולם על פתיחתו של הפורום שלדבריה חלמה עליו, מתוך דאגה אמיתית לנושא ולקידומו, גילתה התנגדות. אם היא לא תנהל את הפורום, מצידה שלא ייפתח. לצערי, התנהגות זו קצת מלמדת על אי הבנה מצידה, בלשון המעטה, של מהות הפורום. פורום אינו מכשיר לטיפוח האגו ואינו צעצוע אישי של מנהלו, אלא מכשיר לטובת כלל הגולשים והנזקקים לו. מנהל הפורום אמור להיות כמה שאפשר שקוף, לא להביע את דעתו האישית, לא להשתלט, לא להכתיב וכו'. תפקידו ליזום דיונים, לשמור ממטרידים, להעלות קישורים, לעבוד, ולכבות את האור אחרי שכולם הולכים לישון. מהתגובות של אמילי עד כה נראה שהיא אינה מבינה את העניין הבסיסי הזה, וחבל. ועכשיו, לעניין הרגישות לבעלי מוגבלויות: אני עצמי נכה צה"ל. אני מתנדב בארגונים שונים, ומכיר הרבה מאוד אנשים "בעלי מוגבלויות". רובם אינם מנפנפים במוגבלות שלהם על מנת לקבל דברים שהם רוצים בהם. אין בעיני דבר יותר בעייתי ממישהו שמכריז על עצמו שמגיע לו תפקיד כזה או אחר, רק בגלל שהוא בעל מגבלה גופנית. אני משוכנע שאתה מסכים איתי בעניין זה. הנהלת תפוז הבהירה לאמילי היטב שמגבלת הראיה שלה מעולם לא היתה שיקול בהחלטה אם לתת לה לנהל פורום או לא. זו אמילי שחוזרת על כך שוב ושוב, תוך שהיא מנסה, כך נראה, לנצל את המגבלה על מנת לקבל תפקיד של מנהלת פורום. אם היא מוכשרת לכך, ותוכיח זאת בניהול מוכשר של קומונה אישית, בוודאי שתוכל למצוא מקום כמנהלת פורום בעתיד. אם תמשיך לרקוע ברגליים ולצעוק שמגיע לה כי היא מסכנה, זה לא ישכנע אף אחד. ועכשיו למילים שהבטחתי קודם: אני מכיר עיוורים בתפקידי מפתח, בכירים ובעלי אחריות עצומה בארגונים שונים. העובדה שאדם לא רואה, אינה המוגבלות, היא המגבלה. אם האדם העיוור ידע לנצל את כשרונותיו, כמו כל אדם אחר, יוכל להגיע לכל תפקיד. רק לפני כמה ימים היה לי הכבוד לארח את סר דייויד בלנקט, עיוור מלידה שהגיע לתפקיד שר הפנים הבריטי. תאמין לי שהוא לא הגיע לתפקיד בזכות העיוורון או בגלל שמישהו ריחם עליו. עד כמה שדעתי האישית תוכל להשפיע, כאן בפורום לא יתקבלו בברכה אנשים שמנסים להתלות בנכות שלהם לצורך קבלת משהו - תפקיד, מעמד או דברים אחרים שאינם קשורים לנכות עצמה. לעומת זאת, בעלי מגבלה שאינם מוותרים לעצמם, שמנסים ומתעקשים לעשות הכל כמו כל אחד אחר, יתקבלו במחיאות כפיים. לסיום, אני מציע שאמילי תפסיק לחשוב שמישהו כאן מתנכל לה עם או בלי קשר למגבלת הראיה שלה. אם היא באמת רוצה בכך (ועד עכשיו נראה שהיא בכלל לא מעוניינת להשתתף, אלא רק לנהל) היא מוזמנת להשתתף בפורום, יחד עם ניהול הקומונה האישית שלה (וכבר הסברתי שאין תחרות בין שתי הבמות, לכל אחת מהן יש תפקיד ויכולות אחרים לחלוטין), ותעשה את כל הדברים שחלמה לעשות לפני פתיחת הפורום. אני בטוח שיש מי שיוכל להתעשר מהנסיון שלה, ומיכולותיה בכלל. ואני מזמין אותך, פז, להשאר כאן איתנו, ללמוד וללמד. הרי לשם כך קיים הפורום. שבת שלום, אריק.

צודק בהחלט

אני מנהל את פורום כבדי שמיעה וחירשים, אצלי יש איזה 3 קומונות לפחות נראה לי, ועוד מלא אתרים שיש להם פורומים באותו נושא ואתר חברתי חדש ניפתח להכרויות של כבדי שמיעה וחירשים כמו "מקושרים" או "אטרף דייטינג" אם משהו מכיר. ולמרות זאת יש הרבה גולשים. פורום תפוז של נושא מסוים תמיד יהיה יותר רשמי מאשר הדברים האחרים אין מה לעשות לכן תמיד רוב הגולשים יהיו בו, זה גם הגיוני.

אמילי 64

New member
תגובה

הקומונה נפתחה לפני הפורום הזה אז אתם מוזמנים להכנס לקומונה communa.tapuz.co.il/blind

liav83

New member
קיימת קומונה שנקראת לקויי ראייה קרוב ל3 שנים

אני מניח שכל אחד פונה לסביבה מסוימת. שיהיה בהצלחה עם הקומונה שלך...

למעלה