קידום בעבודה

קידום בעבודה

שלום לכולם, לפני כמה שבועות התפנה תפקיד שמעניין אותי, פניתי למנהל הישיר שלי על מנת לקבל אישור להגיש מועמדות וקיבלתי את הסכמתו. בשיחה עם רכזת משאבי אנוש היא אמרה שלדעתה אני לא מתאים לתפקיד כיוון שמחפשים מישהו עם תואר במנהל עסקים ולכן לא נתנה את המלצתה. אני לא ויתרתי ופניתי למנהל המגייס והוא הזמין לראיון מקצועי שעברתי אותו, ואח"כ עוד ראיון עם הראש אגף שגם אותו עברתי בהצלחה. מה שנשאר זה ראיון נוסף שוב עם אותה רכזת משאני אנוש. מה שמדאיג אותי זה שהיא עלולה עכשיו לשים לי רגל. אשמח לשמוע את דעתכם. אסף

בוקר טוב../images/Emo140.gif

קודם כל אני חייבת לציין שאני מאוד גאה בך שעמדת על שלך, ושהמשכת בתהליך למרות מחאותיה של רכזת משאבי האנוש. ההחלטה אם לקבל אותך אינה תלויה רק בדעתה של רכזת משאבי האנוש. הנקודות העומדות לזכותך הן:
עברת בהצלחה ראיון מקצועי אצל המנהל המגייס.
עברת בהצלחה ראיון אצל מנהל האגף.
בד"כ מעדיפים בחברה לקדם מישהו שצומח בתוכה. המלצות לראיון עם רכזת משאבי אנוש:
אם אתה מתכוון להמשיך ללמוד בעתיד. אתה יכל להגיד לה שאתה מתכוון להתחיל ללמוד מינהל עסקים או כל מקצוע אחר שיתרום לתפקיד המוצע.
תהיה נחמד ואדיב אליה ותנסה להוכיח לה עד כמה אתה אינטיליגנטי, עד כמה אתה בקיא בתחום העבודה של התפקיד החדש. תוסיף שאתה בעל יחסי אנוש טובים. מכיוון שיש הרבה אנשים עם תארים אבל חסרי יחסי אנוש טובים. לא מספיק להיות עם תעודה. צריך גם לדעת איך להתנהג. תציין שיש לך יחסים טובים עם כולם.
תוסיף שאתה רואה את עתידך בחברה. ושהתפקיד מאוד מעניין אותך. ואתה שואף להתקדם גם בתחום המיקצועי וגם בתחום האקדמי.

תודה על התגובה ../images/Emo20.gif

אני באמת מקווה שהיא גורם שולי בהחלטה ואם הראש אגף רוצה אותי אז היא לא יכולה ממש למנוע את זה.

דעתי

כבוגר מנהל עסקים אני יכול להעיד בפניך שבתואר לא נלמדת כל מומחיות, ולכן דרישה שעובד יהיה בעל תואר במנהל עסקים היא מיותרת, ואין לו שום עדיפות עליך.

למעלה