קישורים -

קישורים -

לקראת שבת, מבצע מיוחד. התחלתי להעלות קישורים הן לאתרים מעניינים והן לתכנות מעניינות ומועילות. עברו בין הקישורים, ואשמח לשמוע דעות על האתרים, על התוכנות, וכמובן לקבל קישורים נוספים לאתרים או תוכנות שיכולים להביא תועלת לכבדי ראייה ועיוורים. ותודה לרועי, שבזכותו הלכתי לחפש את הקישורים האלו מלכתחילה.

vered73

New member
והנה המלצה נוספת לקישורים

מגדל אור, הינה עמותה ארצית ששמה לעצמה למטרה להכשיר את האדם העיוור לעצמאות תעסוקתית ותפקודית. עד כמה שידוע לי הם מסייעים מאד בהדרכה גם להורים לילדים עיוורים.

תודה ורד,

כבר הוספתי לקישורים ויחד עם כמה קישורים שמצאתי אצלם באתר. רשימת הקישורים של הפורום מתחילה לקבל צורה רצינית, כדאי לעבור עליה.

liav83

New member
נכון ברמה העקרונית ולא נכון ברמה הטכנית

תזהרו מהמקום הזה כי יש לו מטרות נסתרות. זה כמובן לא גורף אבל קיים.

שלום ליאב, ברוך הבא.

ההודעה שלך מביאה אותי לכתוב הסבר קטן: מטרת הפורום לעזור, לאגור מידע רלוונטי, לאפשר שיחות בין אנשים בעלי נסיון וכו'. אני מניח שההודעה שלך מגיעה מנסיון שהיה לך באופן אישי, אבל בכל זאת - לא ראוי לכתוב באופן כזה, שעלול לפגוע בארגון ובאנשים שעושים עבודה למען הזולת. אם יש לך ביקורת ספציפית, אתה יכול להעלות. ביקורת כללית בלי עובדות ראוי לא להעלות. מכל מקום, אני מוסיף קישורים לכל דבר שעל פניו יכול להועיל למישהו. כמובן שכל אחד שעומד לעשות שימוש בקישור ובמידע צריך לבדוק אותו בעצמו, לראות שהוא נכון ושהוא מתאים. אחריות היא שם המשחק. הדברים האלו נכונים כמובן גם לעצות בנושא RP שהועלו בשרשור אחר: כל עצה צריכה להלקח בזהירות, ולהבדק. לא תמיד מי שמייעץ כאן הוא איש מקצוע מומחה, וצריך להזהר מאוד גם במתן העצות וגם בקבלתן.

liav83

New member
נכון ולא נכון

לגבי מגדל אור, שים לב שכתבתי שהעניין לא גורף. זכותי להביע את עמדתי חד משמעית ואין בה עניין פוגע או לא. אלא דעה בלבד. לגבי RP, שים לב שכבר ניתנה תגובה לפני של אדם שהוא לא מומחה לגבי אשר סינדרום סוג 1,3 לעומת 2. אז עצה לי אליך. או שתגיב לכל ההודעות או שלא תגיב בכלל. לגבי ההערות שלי חד משמעית אני לא רופא ולא ציינתי זאת. די ברור שמי שנכנס לכאן וביקש עצה יודע שלא מדובר ברופא, במיוחד אם מדובר באדם שהוא חבר שלי, יש מבין? מעבר לזה, למרות שהתחלנו ברגל שמאל , ברכות על פתיחת הפורום. אני כמעט הקמתי פורום בדיוק באותו השם. הדבר היחיד שעצר אותי אלה הבחינות. אז בהצלחה!

אני מודה על העצה המועילה,

בעתיד, או שאגיב לכל ההודעות או שלא אגיב בכלל. באמת עצה מצויינת.
ליאב, לקחת אותי באופן אישי מידי. לא התחלנו ברגל שמאל, סתם אי הבנה קטנה. העיקר שנהנה ונפיק תועלת מהפורום. תודה על הברכות. ועל מנת שנכיר יותר טוב - אולי תספר קצת על עצמך, מה אתה לומד ומה בעצם הביא אותך לפורום הזה?

amitk80

New member
אני מסכים עם ליאב

שלום לאבא של נעם, אני לצערי חייב להסכים עם ליאב בנושא של מגדל אור. אני לא שמעתי דברים מלבבים על המקום הזה. אני בעצמי בן אדם כבד ראייה. ברוב הפעמים שהייתי שם התייחסו אלי בסדר, אבל יש עוד מקום למקצה שיפורים. אני שמעתי סיפורי זוועה מחברים עיוורים שהתייחסו אליהם קקה ודפקו להם את תהליך השיקום..

מאוד מצער.

על פניו זה נראה מקום מוצלח. אני מצטער לשמוע. האם אתם מכירים מקומות יותר טובים?

amitk80

New member
צר לי להגיד לך

אבל רוב הגופים שנותנים שירות לעיוורים וכבדי ראיה הם על הפרצוף. כל מה שקשור בנושא בעית הראיה בשביל אותם ארגונים הוא במצב גרוע מאד. מתעסקים בהרבה פוליטיקה ותככים במקום לעבוד ביחד כמה גופים חזקים כדי לייצג אותנו כמו שצריך.. מציאות כואבת...

בוודאי יש גם יוצאי דופן,

גופים שנותנים שרות טוב ויותר מזה. אחד מהם אני מכיר מקרוב - המרכז לכלבי נחיה בבית עובד. אבל אני משוחד, אני מתנדב שם כבר הרבה זמן... תוכל לתת כמה דוגמאות למצבים שאפשר היה לתת שרות יותר טוב, או דברים שאפשר לשפר?

vered73

New member
אינני מכירה אישית את המקום

אך שמעתי עליו מהורים לילדים עיוורים. ולכן הבאתי זאת לכאן. וזאת, מנסיוני בתחום של נכות מסוג אחר, שלימדני כי אין כמו שיתוף בכדי ללמוד ולחקור על מקורות עזרה.

למעלה