רכישת ביטוח רפואי לשהות מחוץ לארה"ב

Fellowship

New member
רכישת ביטוח רפואי לשהות מחוץ לארה"ב

הביטוח הרפואי שלנו (BCBS) מכסה מקרים שבהם צורך בשירות רפואי מחוץ לארה"ב,
ההתייחסות שלו לספקי הבריאות מחוץ לארה"ב היא כמו לספקי שירות בתוך ארה"ב, שהם לא ברשת הביטוח,
קרי, עלינו לשלם 35% מעלות השירות, ובנוסף הפרש (אם יש כזה) בין החשבונית של הספק לבין התשלום שביצעה חברת הביטוח.
https://www.fepblue.org/benefit-plans/coverage/overseas

האם אתם מסתפקים בכיסוי של ביטוח הבריאות (במידה והוא דומה) בביקורים באירופה,
או שאתם רוכשים פוליסת ביטוח נסיעות? (אני מתייחס רק לחלק הבריאות, לא רלוונטי ביטוח כבודה)
ואם אכן עושים זאת, האם יש חברה/פוליסה מומלצת?

guy56782

New member
אתה בטוח שהם לא ברשת?

אנחנו גם עם bcbs - אמנם עם out of network benefit יותר מוצלח משלך - ויש להם רשת די מטורפת של in network מחוץ לארהב. היה לנו אשפוז לא מתוכנן בשניידר והם כיסו את כל החשבון (עשרות אלפי שקלים) as in network.
בכל מקרה ה״סיכון״ שלך הוא בגובה של כמה אלפי דולרים - בטח יש לך out of pocket max - אני אישית לא הייתי טורח לבטח במצב כזה.

Fellowship

New member
להלן הציטוט + תהייה עקרונית יותר

וז תשובת BCBS שקיבלתי (גם טלפונית).
הסוגיה היחידה שאפשר לבדוק היא אולי יש כאלו שהם Participating ואז התשלום הוא 35% ללא תוספת (אם יש).

מעניין, לא ידעתי שעם אותה חברת ביטוח, אבל תוכניות שונות (אנחנו עם ה Federal Employee),
גם רשת הרופאים יכולה להשתנות, חשבתי שרק העלויות משתנות.

Our benefits for services received overseas are the same as they would be for services that are rendered in the United States.
You would need to pay upfront for your services and then file a claim with us for reimbursement.
BlueCross BlueShield does not have any providers outside of the United States that are considered preferred.
Therefore, all overseas claims are processed at the preferred provider level.

guy56782

New member
אולי זו הרחבה שהם מוסיפים רק בחלק מהתכניות

נקרא bcbs global core

Fellowship

New member
בנוגע ל out of pocket max,הוא רלוונטי רק עבור In-Network

כך שהסיכון שלי הוא בעצם לא מוגבל, לא?

guy56782

New member
לא מדויק

יש out of pocket max גם ל oon , אבל יש באמת תעריף מקסימלי לפרוצדורה רפואית שמעליו הם לא יכסו כלום. אבל זה יהיה נכון גם לפוליסה פרטית שתקנה - אם תלך לרופא באירופה שינגב לך את המצח במטלית לחה ויחייב אותך במליון דולר - אף חברת ביטוח לא תכסה את זה. לא הייתי דואג מזה יותר מדי, מאחר שהמקום היחיד בו נהוג to overbill patients זה ארה״ב.

Fellowship

New member
"כן, אבל"

ל In-Network ה Max שלנו למשפחה הוא 10K$,
ל Out-Of-Network ה Max שלנו למשפחה הוא 14K$,
אבל להבנתי כאשר Balanced Billing מותר (נניח בחלק מהמדינות בארה"ב), אז בפועל החשיפה לא מוגבלת.

guy56782

New member
זו בדיוק הנקודה

ל balance billing תשאר חשוף גם אם תקנה פוליסה של חברה אחרת. מה שביטוח נוסף יכול לחסוך לך זה את ה 14k של ההשתתפות שלך.

Fellowship

New member
תלוי בגובה הכיסוי

מצ"ב פוליסה של AIG/TravelGuard שג'ון המליץ עליה (על החברה),
הפוליסה הזו עולה כ 50$ לעשרה ימים (אולי זה תלוי גם בגיל, בטח ביעד וכו'),
לא קראתי אותה עדיין, אולי יש השגות באותיות הקטנות, אבל היא אמורה לכסות עד 50K$ עבור הוצאות רפואיות (או 100K$ בתוספת פרמייה של 17$).

guy56782

New member
זה לא אומר שהיא תכסה כל הוצאה בסכום הזה

אם תנסה להביא להם קבלה של 50k על ביקור סתמי אצל רופא בגלל מחלה - תגלה שיש להם מקסימום לכל שירות רפואי.

Fellowship

New member
זה ברור

פשוט עם הפוליסה (רכשתי) הכיסוי הוא גבוה יותר מאשר מקסימום של 14K (שגם אותו זה בעצם חוסך לי),
ברור שתמיד צריך שהקבלות יהיו הגיונית ועומדות ברף המקסימום הרלוונטי.

guy56782

New member
נראה לי שלא הבנת

14k זה לא המקסימום ש bcbs תכסה - אם זה היה המצב, זה היה ביטוח דפוק.
14k זה המקסימום ש bcbs תבקש ממך להוציא מהכיס: אתה משלם את המינימום של 35 אחוז מהעלות ו 14k.

Fellowship

New member
ברור, זה גם לא קשור בכלל לנסיעה לחו"ל

הפוליסה תכסה את מה שצריך, חלק מפירוט העלויות שלי, בנוסף ב Co-Pay, Deductible, Co-Insurance וכו',
יש גם את הפרמטר של ה Max-Out-Of-Pocket, שאומר מה המקסימום שאני עשוי להוציא בשנה.
&nbsp
התכוונתי שעדיף לי לשלם 52$ על הביטוח הנוסף,
מכיוון שכנראה שבמקרה שאצטרך להפעיל את הביטוח, זה יהיה עדיף מתנאי ה Out-Of-Network של BCBS.

guy56782

New member
והנה באנגלית מהפוליסה שצרפת

the Company will pay a benefit for Reasonable and Customary Charges, up to the Maximum Limit shown in the Schedule or Declarations Page

(פשוט עשיתי חיפוש על reasonable)

למעלה