שאלה לגלי בנושא שיחות עם אלוהים

ינוקא1

New member
אני לא מטעה.

אני כיום בן 31 , למדתי בישיבות שונות ולמדתי להכיר את עולמם של חכמים לעומק , ומצד שני עשיתי צבא בחברה חילונית , למדתי רפואה סינית במכללה חילונית בת"א , למדתי תקשור וביואנרגיה אצל אנשים לא דתיים ואפילו הלכתי לגלי פעם אחת כדי לראות איך זה ריפוי עם חוצנים. אז תבין שאני יחסית עם ראש פתוח לנסות ולחוות ולבדוק דברים. הדת ששבט יהודה הותיר לנו היא היהדות. והעובדה היא שזה מה ששרד את מבחן ההיסטוריה ואת הגלות. בתנ"ך הובאה ביקורת עקבית על שבטי ישראל שהלכו אחרי הבעלים והאשרה , עד שבאיזשהו שלב הם נעלמו מההיסטוריה כאשר מלך אשור הגלה אותם. פרס יוון ובבל אינם קיימים היום - אין שום קשר בין הפרסים או היוונים הקדמונים לבין הפרסים או היוונים של היום. אבל אני כיהודי למוד בדיוק את אותה משנה וגמרא מלפני 2000 שנה ואת אותו תנ"ך. זה שחזרנו לארץ כדברי הנביאים - זו עובדה. לא רק חילונים אוכלי נבלות ביצעו את שיבת ציון , ראה למשל את מקימי פתח תקווה , כולם היו דתיים. אינני מדבר על עלית תלמידי הגר"א ועלית החסידים. כנ"ל העליה של התימנים אעלה בתמר - היו שם כ200 משפחות שהתיחסו אליהם באופן מחפיר (לעומת העליה של הבילויי"ם באותה תקופה שעושים ממנה כל כך הרבה רעש : בסך הכל 25 איש ! אם זה לא שכתוב של ההסטוריה אינני יודע מה כן). כנ"ל חובבי ציון מרוסיה - רובם היו דתיים ועוד. בשלב מסוים , התנועה הציונית הפכה להיות תנועה בעלת גוון "משכילי" , ואז החרדים התנגדו לה. פחות בשל ההתנגדות לעליה לארץ , יותר בשל החשש מנטישת תורה ומצוות. התוצאה היתה שמי שלא עלו נרצחו בשואה הי"ד. יש ספר שאני מאוד אוהב של רב בשם יששכר שלמה טיכטאל "אם הבנים שמחה". הרב הזה היה בתחלתו מתנגד לציונות , בזמן השואה הוא הבין שזו היתה טעות , ואז הוא כתב ספר ואף הספיק להדפיס אותו. בספר הזה הוא אומר "טעינו !" ומשבח את העליה לארץ. הוא עצמו החזיק מעמד כמעט במשך כל המלחמה ונרצח כאשר הגן בגופו על יהודי אחר. עם זאת רבנים גדולים וחשובים היו בעד הציונות ולא היססו לומר זאת - הרב קוק הוא המפורסם מבינהם , וכנ"ל כמעט כל רבני ארצות המזרח. כולם עודדו את בני קהילותיהם לעלות לארץ. בעיקר אצל היהודים האשכנזים יש את ה"חרדיות יתר" הזאת שדוגלת בכל מיני חששות משונים ולא רק בעניין העליה לארץ (זה היה לאורך כל ההסטוריה ולצערי זה נמשך עד היום). תמיד יהודי המזרח היו עם יותר "ראש פתוח" בעניני דת ופחות ראש בקיר. לגבי הספרים החיצוניים - חכמי ישראל בדור מסוים (בינהם היו רבי עקיבא , רבי אליעזר בן הורקנוס ועוד) ישבו ודנו באיזה ספרים יש קדושה ונכתבו ברוח הקודש ובאיזה ספרים אין. האנשים הללו היו חברי הסנהדרין , ונסמכו בשרשרת ארוכה של חכמים מימי משה רבינו (משה סמך את תלמידו יהושוע , והוא סמך את תלמידיו וכו') ולכן אני סומך עליהם. גלי אישה טובה , ואני מעריך אותה מאוד , אבל תקשור זה לא נבואה ולא מדע מדויק. כמישהו שתיקשר ומתקשר בעצמו מידי פעם אני יכול לומר לך שהדבר הכי מדויק עבורך זה מה שאתה מרגיש נכון מבפנים. זה יותר נכון מכל תקשור. אני מרגיש מבפנים את הכח ואת האנרגיה של התורה בצורה מוחשית. ואני מרגיש ויודע שזה נכון ואמיתי.

levincor

New member
ינוקא היקר

נראה לי שאינך פתוח באמת לקלוט כל מה שקורה . נראה לי שאתה די מוגבל ע"י המערכת שגדלה אותך ואינך מסוגל באמת להתנתק ולראות מהצד את הדברים באמיתותם. אתה שבוי בסטיגמות עתיקות בעלות עוצמה שאינך מסוגל להבינן. איני בז לך חס וחלילה ואיני שופט את דבריך.פשוט איני מקבלם. אני סבור שיש בהם יותר מוגבלות מאשר חופש,יותר התבטלות מאשר עמידה עצמית. לא משנה מה כתבת בסוף שאתה פועל לפי תחושותיך,אבל לי נראה שאתה מתנהל באופן כללי לפי הגבולות הדרקוניים שקבלת בצעירותך. באופן אישי אני חושב אחרת.אני מכבד את דעתך פשוט לא מקבלה. היא חורקת מידי, היא מאולצת מידי,כאשר היא נמתחת זה צורם לדוגמא התבטאותך לגלי על הנוצרים ולא על היהודים. גלי דברה על כולם וכאן זה כבר יצא מהגבולות שגדלת עליהם וחשת מחויב להגן על עמדותיך ורעיונותיך. דע לך שלכל טענותיך ונימוקך כפי שכתבת יש הסבר אחר לגמרי שונה במהותו מהקו שאתה מציג או מנסה לייצג. אני מרגיש שזה לא המקום לשוב ולהסביר או לשכנע. לדעתי האישית תתקשה להמשיך להפתח לרעיונות אמיתיים כיון שהם ינתצו עד היסוד חלק גדול מהיסודות עליהן אתה נשען. לזה אינך מוכן ורק תרגיש מתוסכל יותר ויותר .לא נראה לי שכרגע אתה מסוגל לעמוד בכך. האיחולים שאפשר לתת לך הם לקבלת אנרגיה עצמית אישית מספיק חזקה כדי להמשיך ולהתמודד. שיהיה לך יום טוב ונפלא. מאיר

ינוקא1

New member
כתבת בצורה אמיתית

ואני מודה לך על הכנות שלך וכוונתך הטובה . (בקשר לנוצרים - גם אצלם לא הכל מקשה אחת , כמובן. אבל רוב הסטיגמות על דת מגבילה ומצמצמת נלקחו מאנשים שרואים לנגד עינהם את הנצרות , בעיקר הקתולית. גם לנו כעם יש חשבון ארוך איתם , וגם ההגזמה עם שטן ועיסוק אובססיבי ברוע מקורה שם). אני מאחל גם לך שמשמיים ידריכו אותך בדרך נכונה.

randy1982

New member
../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif../images/Emo45.gifתודה לך על השמעת האמת!

הכוכב33

New member
לגלי את טועה ומטעה

1.גלי את הפגזת עם עשרות שאלות. למה הדבר דומה ? לתלמידת כיתה ב' ששואלת שאלות של אוניברסיטה 2.ברור שקשה לענות לך בצורה כזאת 3.יש תשובות לכל השאלות שלך ויותר אבל צריך ללמוד בצורה מסודרת.שנים רבות. 4.על שא' אחת אני אענה- מה קורה ליהודי שלא אוכל כשר ? התשובה : רעב,ישאר בלי אוכל. ואם עדה שלמה לא אוכלת כשר,המון שנים ? התשובה :רעב כמו בשואה.

מדהים

שהמשותף ליהדות אינסטנט מז'אנר האמנון יצחק ושאר המטיפים המיסיונרים, ותורות העידן החדש, המציעות גאולה עכשיו, תרופות פלא, תחזיות מדויקות לתעלומות נצחיות כמו נסיעה באוטובוס ושיחות עם אלוהים על כוס קפה, כל כך גדול. שניהם מציעים עומק של גיגית מים וגבב מילים במסווה של מוסר אלוהי, מיטב פוסקי וגדולי הדור בכל הדתות המונוטאיסטיות, התעמקו בשאלת ה"צדיק ורע לו", ו "רשע וטוב לו" הם הגיעו לתשובות מאוד מעניינות ומורכבות, אבל מה לכל אלה ולגיבובי השטויות האלה? הטענות נגד היהדות כמו הטענה המשונה הזאת בעד בשרשור נובעים בדיוק מאותו מקום: בורות מוחלטות וחוסר יכולת לקרוא ולהתעמק. רגב, אם עתידו של כל יהודי שאינו אוכל כשר למות ברעב, כיצד יש יהודים כאלה בעולם? הם לא היו צריכים להיעלם כבר?

הכוכב33

New member
תשובה לקונץ החשמלי

מיליוני יהודים סבלו רעב בזמן מלה'ע ה2 וגם מתו. הנה התשובה דבר נוסף, לעיתים העונש הוא על תנאי לכמה דורות. וגם בימינו יש עשרות אלפי ישראלים שסובלים מחסור באוכל

orly70

New member
מסכימה איתך לגמרי

יש לי קרובי משפחה חרדים ותמיד כילדה היו לי וויכוחים איתם בנושא כל הזמן הייתי אומרת להם שלאלוהים לא מפריע אם ישימו כיפה או לא אם ישימו גרביונים ביום קיץ חם להיפך הוא ירצה שיהיה להם נעים:) העולם מקופ כה יפה חבל לבזבז את הזמן בסגפנות

למעלה