שאלה למומחים!

lalosh00

New member
שאלה למומחים!

היי לכם אני בת 24 ומזה 7 חודשים אני במסגרת של שומרי משקל והולך לי טוב ירדתי במשך כל 7 החודשים 11 קילו ,ירידה מתונה ובריאה. לא היו שום תנודות חדות במשקל . אני מתאמנת בחדר כושר 5 פעמים בשבוע מזה 5 חודשים משהו כמו 45 דקות סיבולת (ארובי) ויום כן יום לא אימון משקולות של חצי שעה לערך לפי תוכנית שמשתנה כל פעם בהתאם להתקדמות שלי. אתמול באתי להישקל כהרגלי בשומרי משקל אבל שבוע שעבר לא הייתי ז"א שעברו שבועיים מאז נשקלתי . עברתי את החגים אפילו בירידה של קילו. אני 1.75 ושוקלת 70 (לפי לפני שבועיים) עוד קילו אני אמורה להיות בכבוד. אתמול באתי להישקל והיא אומרת לי עלית 2 ק"ג!!! הייתי בהלם וממש כעסתי וניסיתי למצוא אשמים בכך. בשומרי משקל יש לציין מתבססים אך ורק ע"פ משקל כיוון שאין שם אנשי מקצוע אז המשקל נותן את כל התשובות הטובות והרעות ובמקרה שלי אתמול היו רעות . אני בכל תקופתי לא עליתי כל כך הרבה בפרק זמן כה קצר וניסיתי להבין מה כבר אכלתי שונה במשך השבועיים האלו שלא אכלתי בתקופות עברו ולא הצלחתי לשים את האצבע. יש לציין שעוד שלושה שבועות אני מתחילה קורס דיילות אויר שאליו גם הגעתי רק אחרי שלא עברתי לפני שנה מבחנים באל על ואמרו לי שאם אני ארד במשקל אוכל לגשת שוב. מפני שזהו חלום בשבילי עשיתי את המאמץ עברתי את כל המבחנים ואני מתחילה את הקורס ב 21 לנובמבר . זהו אז גם הרגלי החיים שלי הולכים להשתנות ואני ממש מפחדת שעכשיו בגלל שקיבלו אותי אולי אני אשמין האם יש לכן רעיון איך יכולה להיות עלייה כזו במשך שבועיים ??? ולא אכלתי מעבר לרגיל . תודה ובהצלחה !!!

תשובה למתמידה

ראשית- את מתארת תהליך של ירידת משקל יפה. לעיתים תתכן עליית משקל לפני ווסת או עקב צבירת נוזלים מסיבה כלשהיא- או שייתכן שלא היית ערה ל"טעויות" שעשית בשבועיים האחרונים? בכל מקרה- זה לא העיקר. סה"כ את מתארת תהליך יפה של ירידת משקל +התמדה בפעילות גופנית. מי שרוצה אותך בקורס דיילות יקבל אותך גם עם עוד 1-2 ק"ג במשקל. ראיתי מספיק דיילות בנתונים כמו שלך שעושות עבודה נהדרת. תמשיכי את התהליך .סבלנות ואל יאוש.

infectedbitch

New member
מצטרפת לתשובה..באמת כל הכבוד

וגם לי יש שאלה שקשורה למה שכבר נשאל כאן: האם יש קשר בין פ"ג בעצימות גבוהה (5-6) פעמים בשבוע ל-לא לרדת? גם אני בשומרי משקל ועל פ"ג בעצימות גבוהה נאמר כי חייבים לאכול את נקודות הבונוס (סםינינג-3, אירובי -2 ,הליכה-3) -מה קורה אם אני מסתפקת ב-20 נק' שלי ולא מרגישה שאני צריכה לאכול גם את נק' הבונוס? האם זה ייפגע לי בתהליך ההרזיה?!

למעלה