שאלה לציפורה

SHIRLY17

New member
שאלה לציפורה

אני לא יודעת בדיוק איך לשאול את זה... לא משנה. בכול אופן אני בחורה בת 18 (השם שלי לא מעודכן). סיימתי תיכון ואני מעוניינת ללמוד משפטים. מישהו אמר לי שלא כדאי ללמוד משפטים מכיוון שמדי שנה מתקבלים אלפי עו"ד ולכן סביר להניח שבתור קריירה אני לא ארוויח כלום. מה שהוא אמר לא חדש לי. בכול אופן, אני אוהבת את המקצוע ואת כול הכרוך בו אך לצערנו כיום עובדה זו אינה מספיקה כאשר שוקלים אפשרות למקצוע בעתיד. בקשתי היא שתגידי לי מה דעתך בנושא. מה המצב "בשוק" כיום? משתלם ללמוד במשך כול כך הרבה שנים? יצא לי מזה משהו חוץ מהנאה? לצערנו צריך לחשוב על כסף...

מה מתאים לך אני לא יכולה להגיד

אבל לאחין שלי שהתקבל ללימודי משפטים, מחשבים, ביולוגיה טכנולוגית, הנדסת אלקטרוניקה, וכו´, אמרתי שהוא יהיה אדיוט מושלם אם הוא ילמד משפטים. הלימודים אכן מענינים, ואולם העבודה אינה כה זוהרת, כפי שהיא נראית בסוף תיכון, והמשכורות, טוב תדפדפי דף אחורה ותראי תגובות של מתמחים.

s21

New member
לא כל כך מסכימה

עם השעה שזה "טמטום" או ביזבוז ללמוד משפטים כי לדעתי זה גם תלוי באיכות של האדם ובהצלחה האישית שלו אדם שיהיה טוב בלימודים ויש לו ביטחון עצמי ונכונות להצליח יימצא את הדרך גם בי"ים" של עו"ד, אני אישית מכירה כמה שסיימו בשנים האחרונות ומאז הם עולים לצמרת. גם אני הולכת ללמוד משפטים השנה ואין לי בכלל מושג אם אני אעסוק בזה , מה שידוע לי שכיום צריך בארץ הזו מינימום תואר ראשון כדי להגיע לאן שהוא , למקום עבודה מינימלי , אז אני אישית הולכת בקו המחשבה של אם כבר תואר אז במשהו שמעניין אותי ומשפטים זה הדבר שהכי מעניין אותי כרגע, אולי בעתיד אעסוק בזה ואולי לא , מה שכן היום כבר לא לומדים רק משפטים, רק משפטים זה באמת לא נחשב אז עושים או התמחות במשהו נוסף או תואר נוסף. אישית אני פונה למשפטים הכוללים התמחות במנהל עסקים ובתוך ההתמחות של מנהל העסקים אני אלמד מחשבים , כך שבסיום אני אוכל למצוא את עצמי מתאימה למחלקות משפטיות של חברות ההי טק והעסקים ( בתקווה שהמצב שם יישתפר) עם משפטים אפשר ללכת לכיוונים רבים - זה רק תלוי באישיות של האדם ואת התשובה לכך רק את יודעת . ב ה צ ל ח ה .

pumic

New member
דעה קצת שונה

לדעתי מאוד חשוב ללמוד משפטים זה אומנם לא מקצוע מכניס אבל בהחלט מוסיף הרבה לחיים שהרי זה תמיד טוב שיש ידע. אם את חושבת על כסף (כמו כולם) תלמדי משהו אחר שכן יתן לך משענת כלכלית ולאחר מכן תלמדי משפטים לתואר ראשון נוסף או תואר שני במשפטים כמובן אם השלמות. אני יכולה להגיד לך ששילוב של כלכלה ומשפטים זה שילוב די מנצח. כלכלה בשביל הכסף ומשפטים בשביל הכיף. אבל אם את שואלת אותי כרגע כסף יותר חשוב מהנאה. וכמובן אם נהתחשב בעובדה שנשאר לך לפחות עוד 70 שנה לחיות קודם תעשי קצת כסף ולאחר מכן תלמדי בשביל הכיף (אני עשיתי זאת - זה בהחלט שווה). בהצלחה בכל בחירה שתבחרי !!!

pumic

New member
מי צריך לעשות צבא..........

תסתכל למשל על מדינות אירופה תואר ראשון בגיל 19-20 תואר שני בגיל 22 ובגיל 23 מתחילים לפתח קרירה תאמין לי... כמו שצריך....... ודבר נוסף להבהרת הנושא אני כן עשיתי צבא....(ולא עשיתי תפקיד פשוט).

pumic

New member
לא מסכימה איתך

אולי פעם זה היה נכון היום כבר לא. התחרות בעולם קשה מאוד ואנחנו צריכים לעמוד בקצב. מעבר לזה מה רע בלנסות לצאת לפנסיה בגיל 40 ואז להתחיל לחיות את החיים הצבא רק מעקב את זה. בשנתים או בשלוש שנים שאת משרתת אפשר להספיק ללמוד תואר שלם. או לעשות משהו מועיל יותר עבור עצמך. אבל כל אחד עם הדעה שלו ובכל מקרה שיהיה לך יום כתום

ציפי ג

New member
זו שאלה סוציולוגית ולא משפטית

השאלה היא האם את מעדיפה את התרומה לקהילה שלך, או את התרומה לעצמך. בהליכה לצבא אין משום תרומה לאני האינבדואליסט, אלא רק לחברה בכלל. אילו היינו שוויץ יכול להיות שהייתי אומרת שאין כל תרומה לחברה וזו פיקציה, אבל בישראל, אני חושבת שהתרומה לחברה בהליכה לצבא מאוד ברורה. ולגבי לצאת לפנסיה בגיל 40 - תמיד שואלים אותי - למה התחתנת כל כך צעירה (בת 23) וילדת כ"כ הרבה ילדים (5 ב"ה כן ירבו) למה את עובדת מהבית ולא במשרה מלאה ומטפסת מעלה מעלה במעלות המשפט - ואני עונה שהיום אנשים חיים עד גיל 80 בערך. יש לי עשרים שנות שנות ילדות עשרים שנות הורות, עשרים שנות קרירה ועדין נותרו לי עשרים שנה להתבטל. למה לעשות מישמש?

pumic

New member
מה שנכון נכון.........

רק חבל שבגיל 60-80 יש קצת בעיה של סקס, נסיעות לחו"ל, קצת (לא הרבה) בעיות בריאותיות כך שיש קצת הגבלה. אבל אני חייבת לציין שאת בהחלט צודקת.

מירי1

New member
צבא זה גם בשבילך

סליחה על התערבותי בנושא, אולם השרות הצבאי לדעתי תורם רבות גם לבן האדם עצמו. הופך אותו לבוגר יותר ומעורה יותר בחברה, דברים אשר ללא ספק ישפרו את סיכוייך להיות אדם טוב יותר ומעבר לכך תלמידה טובה יותר ועו"ד בקיאה יותר בהוויה הישראלית ולכן גם מצליחה יותר. בכל מקרה בהצלחה.

s21

New member
א ה ב ת י

את החלוקה של השנים לעשרים עשרים - אימצתי !!!

למעלה