שאלה...

Xnick

New member
שאלה...

"המטרה: חירות מוחלטת. פורום זה משמש ערוץ-תקשורת פתוח להשגתה. לא בתיאוריה, אלא במעשה. כאן ועכשיו, במציאות זו" מה זה בדיוק אומר?

אני אנסה לפשט את זה:

"המטרה: חירות מוחלטת פורום זה משמש ערוץ-תקשורת פתוח להשגתה לא בתיאוריה אלא במעשה כאן ועכשיו, במציאות זו" בוא נתחיל עם ההתחלה. האם זה אומר לך משהו "חירות מוחלטת"? אני יכולה להגיד לך מה זה אומר לי, אבל אני רוצה להתחיל דווקא עם מה שזה אומר לך. כשאתה חושב על להיות במצב של חירות מוחלטת. מה עולה לך?

Xnick

New member
חירות מוחלטת...

מבחינת זה אומר: 1. לעשות רק מה שאני רוצה 2. להיות אמיתי עם עצמי ועם הסובבים אותי 3. בלי מחויבויות לאף אחד 4. משוחרר מדאגות מכל סוג שהוא. זה בגדול.

מעולה!

האם כל 4 הדברים האלו הם חיוביים עבורך? לא פירטת הרבה, אז רציתי לוודא אם זה 4 מצבים שעושים לך טוב, שאתה שלם איתם, שהחיים שלך נראים ומרגישים טוב. אתה בכיוון!

Xnick

New member
בגדול..

רק 2 מיושם כעת בחיי לגבי 1,3,4....עובד על זה תמיד..אבל זה לא משהו שנראה לי כרגע קרוב.

אוקיי...

אתה יכול לנסח את 1,3,4 בצורה חדשה, שהיא יותר נגישה? לכל מטרה, גם היא נראית רחוקה וגדולה, יש שלבים מוקדמים יותר. למשל, אם (1) זה "לעשות רק מה שאני רוצה" אז הניסוח יכול להיות מוקדם יותר - אני יותר ויותר עושה את מה שאני רוצה או - אני עושה את מה שאני רוצה במסגרת X או כיוון אחר שמתאים לך יותר. מחכה לניסוחים חדשים של 1,3,4 שייראו נגישים יותר ושעדיין יהווה תמריץ לשינוי.

Xnick

New member
ניסוחים חדשים...

1. לעשות רק מה שאני רוצה: אני שואף לזה תמיד מנסה...אבל נכום לימים אלו המציאות מכתיבה לי דברים אחרים (ולא מעט) 3. בלי מחויבויות לאף אחד: אני שואף להתנתק מכל מחוייבות, הן כלכלית, הן גרשית וכו'... "רוצה להיות קצת עם עצמי" מבלי לחשוב על אחרים. 4. משוחרר מדאגות מכל סוג שהוא: לא חושב שיש מה להרחיב כאן...פשוטו כמשמעו.

אוקיי, נהדר!

שאלה 1: איך אתה יכול להשתמש במרחב הוירטואלי, שאפשר להקליד בו, בשביל חלהתקדם בשלושת המטרות האלו? שאלה 2: איך אתה יכול להגשים את שלושת המצבים האלו? יש לך כיוון כבר?

ayala sh

New member
חירות מוחלטת

אם הספרים של קסטנדה מתארים מצב של חירות מוחלטת, האם אני פועלת על-מנת להשיג זאת, במציאות?? זאת השאלה ששואלת את עצמי. האם מתרגלת: מעברים, חלימה, טכניקות אחרות, פרקטיות.. אתה "שואף להתנתק מכל מחויבות, הן כלכלית, הן רגשית".. אבל, האם יש משהו שאתה אוהב?

yanival

New member
נקודה טובה - האם החרות מביאה לאושר ?

נקודה טובה - חירות מופרזת עשויה למנוע מאדם את טעם החיים (אהבות, אכזבות, גאווה, וכו'). השאלה אם חירות בפני עצמה עשויה לגרום לאדם להיות מאושר גם בהעדר הרגשות האחרים.

מנוליה

New member
פרדוקס החתול....

שלום לך. על מנת לענות על שאלתך אני אצטרך להסביר לך קודם מהו פרדוקס החתול. פרדוקס החתול: פרדוקס החתול הוא פרדוקס בפיזיקת החלקיקים (קוונטים) שבו נשאלת השאלה הבאה,...אם אתה שם חתול בחדר סגור ללא חלונות ובלי שום פתח לבריחה, ואתה חוזר אחרי שבוע לבדוק את מצב החתול...והשאלה שנשאלת היא, האם החתול חי או מת...ומאחר שאתה עדיין לא נכנסת לחדר, החתול יכול להיות גם חי וגם מת בו זמנית, כלומר נמצא בשני מציאויות שונות באותו הזמן,..ואם אתה פותח את החדר, אזי החתול יכול להיות רק; או חי, או מת.... עכשיו בטח אתה שואל מה זה קשור לחירות המוחלטת? חירות מוחלטת, זה לתת לחתול לחיות את החיים שלו בלי שהוא יהיה מוטרד ממחשבותך על אם הוא חי או מת. עכשיו בקשר לפורום הזה אם הוא משמש כערוץ תקשורת פתוח להשגת חירות מוחלטת או לא, אתה תצטרך להחליט לבד.

Xnick

New member
עם אני מבין נכון

בגדול את אומרת להתנתק מהדבר הנתעב הזה שנקרא "מוסכמות חברה" ולחיות מבלי שזה ישנה לי מה אחרים חושבים.. זה סוג של חרות...ואולי אף הבסיס להשיג דברים אחרים. אבל בגדול זה בסך הכל "לנטרל את המחשבה"

מנוליה

New member
חירות מוחלטת....

צירוף המילים 'חירות מוחלטת' מרמז על התנתקות...איך יכול אדם להגיע לחירות מוחלטת, אם המחשבה שלו מלווה אותו בכל מה שהוא עושה או רואה...איך יכול אדם להגיע לחירות המוחלטת, אם יש לו כסף, או רכוש, או בת/בן זוג, הדברים האלה יטרדו את מוחו ללא הפסק...אדם שמלא אהבה, אושר, ומסודר מבחינה כלכלית הוא אדם מאושר בלבד ולא יותר. כאשר אדם מוריד את בגדיו ונשאר עירום כביום היוולדו, הוא מרגיש תחושה של שחרור של הקלה....על מנת להגיע לשיחרור המוחלט, לחירות המוחלטת, על האדם להשיל מעליו גם את גופו...

Xnick

New member
"להשיל מעליו גם את גופו.."

זה דבר שכנראה קורה רק לאחר המוות...

מנוליה

New member
נקודת מבט נוספת על המושג 'חירות מוחלטת'.

ניתקלתי לראשונה במושג 'חירות מוחלטת' בקוראי את ספריו של קרלוס קסטנדה, ומתוך הבנתי אני את מסכת ספריו של קרלוס, הגעתי למסקנה הבאה. בספרו האחרון של קרלוס קסטנדה, מתאר 'דון חואן' לקרלוס יצורים שנראים כמו צלליות גדולות של דגים, אותם יצורים אומר דון חואן, הם הטורפים שלנו ואנו מהווים את מזונם, והאדם שהגיע לחירות המוחלטת הוה אומר שהוא הצליח להשתחרר מהטורף שלו. אם אתה רוצה לדעת יותר על הנושא, כנס לסיפריה הציבורית הקרובה למקום מגוריך, חפש את הספר של קרלוס קסטנדה 'צידו הפעיל של האין סוף', אתה לא חייב לקרוא את כל הספר, הפרק שדן בנושא נמצא בעמוד 203 ושמו הוא 'צללי הבוץ'.

ibag

New member
איך קסטנדה הגדיר חופש מוחלט?

כדי שהשאלה תהיה יותר מובנת השאלה שלי: מה זה חופש מוחלט לפי קסטנדה ולא: מה צריך לעשות כדי להגיע לחופש מוחלט.

חופש מוחלט על פי דון קרליטוס

מההקדמה של כח השקט. At various times don Juan attempted to name his knowledge for my benefit. He felt that the most appropriate name was nagualism, but that the term was too obscure. Calling it simply "knowledge" made it too vague, and to call it "witchcraft" was debasing. "The mastery of intent" was too abstract, and "the search for total freedom" too long and metaphorical. Finally, because he was unable to find a more appropriate name, he called it "sorcery," although he admitted it was not really accurate. מהצד הפעיל של האינסוף "This is the moment when sorcerers return to the true nature of man," don Juan went on. "The old sorcerers also called it total freedom. It is the moment when man the slave becomes man the free being, capable of feats of perception that defy our linear imagination." מהאש שבפנים He explained that the earth's boost is the force of alignment of only the amber emanations, it is a boost that heightens awareness to unthinkable degrees. To the new seers it is a blast of unlimited consciousness, which they call total freedom. וגם... for the new seers it means refusing to be food, it means escaping the Eagle by moving their assemblage points to a particular dreaming position called total freedom. מאותו הספר they actually resolved their dilemma of futility and found out that the solution is not simply to choose an alternate world in which to die, but to choose total consciousness, total freedom. ממעברים קסומים The belief of the shamans of don Juan's lineage was that when death takes place in this fashion, all of our being is turned into energy, a special kind of energy that retains the mark of our individuality. Don Juan tried to explain this in a metaphorical sense, saying that we are composed of a number of single nations: the nation of the lungs, the nation of the heart, the nation of the stomach, the nation of the kidneys, and so on. Each of these nations sometimes works independently of the others, but at the moment of death, all of them are unified into one single entity. The sorcerers of don Juan's lineage called this state total freedom. For those sorcerers, death is a unifier, and not an annihilator, as it is for the average man. וגם to enter into total freedom, a human being must call on his or her sublime side, which, he said, human beings have, but which it never occurs to them to use. ייתכן שיש עוד... אך זה נראה לי מספיק בינתיים... אם יש שאלות או בקשות לתירגום.... תשרשרו להודעה הזאת

Seeker68

New member
ההיפך מחופש של האדם לפי קרלוס...

מתוך: "The Power Of Silence" Don Juan had asserted that our great collective flaw is that we live our lives completely disregarding that connection. The busyness of our lives, our relentless interests, concerns, hopes, frustrations, and fears take precedence, and on a day-to-day basis we are unaware of being linked to everything else. Don Juan had stated his belief that the Christian idea of being cast out from the Garden of Eden sounded to him like an allegory for losing our silent knowledge, our knowledge of intent. Sorcery, then, was a going back to the beginning, a return to paradise. לפי הבנתי את קסטדנה, החופש הוא מהשיעבוד לכבלי והבלי העולם הזה (שאת חלקם הוא מציין בפסקה הראשונה) אפשר לקרוא לזה כבלי המודעות האנושית הכללית והנפוצה. לימוד Sorcery (וכל שאר השמות לאמנות הזאת) הוא הדרך אל החופש. השליטה באמנות הנ"ל היא החופש המוחלט - הידע של כח ה"כוונה", החיבור ל"רוח", השריפה ב"אש שבפנים" (מושגים שאני עדיין תוהה על מהותם). איך שאני מבין את זה - החופש המוחלט הוא להיות במצב מודעות אחר, המחובר לכוחות הפועלים בטבע / ביקום ועזיבה של שלטון המודעות המיינדית, הרציונאלית, ההגיונית והדואלית (שמפרידה את העולם לטוב ורע ואת האדם מסביבתו)...

לפי ההבנה שלי על דרך הטולטקים

"חופש מוחלט" זה מיקום של נקודת הכינוס, אחד מ-21 מפתחות לצאת מעולם המכשפים. על פי הטולטקים "חופש" זה נזילות של נקודת הכינוס... דרגת הנזילות היא דרגת החופש. אם אתה שולט בהרבה מיקומים של נקודת הכינוס אתה אדם חופשי כי אין לך תפיסת עולם מסויימת להגו עליה. החופש הוא חופש מתפיסת עולם מקובעת וסלקטיבית. "כוונה" זה כח מסתורי שקיים בכל מקום ביקום, אנו יכולים להתבונן רק בהתממשות שלה בחומר. "רוח" זה ה-spirit ... הנגואל... ה"אש שבפנים" זה לא משהו שאני אגדיר בפורום הזה.

Seeker68

New member
תודה על ההגדרות המדוייקות

רציתי להבין, האם כח ה"כוונה", הוא כח הנובע מה-Spirit, ז"א האם ה"כוונה היא ה"כוונה של הרוח" ? תודה.

למעלה