שאלה :)

eliacats

New member
שאלה :)

רציתי לדעת מה קורה אם אני בונה סתת בבירה ואז בונה עיר אחרת והופך אותה לבירה.. האם הסתת משפיע כרגיל או שזה בזבוז של משאבים ומקום לבנות סתת במקום שהוא לא בירה? ועוד משהו , הבנתי שאפשר למצוא כל מיני אוצרות שאומרים שלמור בבנין האוצר.. איפה אפשר למצוא כאלו דברים? הם נמצאים בסתם עמקים נטושים שמגן הטבע? ואם כן אז בשביל לקחת את האוצר אני צריך לכבוש את האזור או סתם לחסל את כל האויובים? תודה רבה לעונים!!

eliacats

New member
נאטרים...

ממה שאני מבין, הנאטרים מגיעים רק אחרי שמישהו התחיל לבנות את הפלא עולם, עד עכשיו נראה לי לא התחילו לבנות את הפלא עולם בסרבר 2, ובכל מקרה הרי בשביל לנות אותו צריך למצוא מגילות עתיקות.. איפה אפשר למצוא אותן?

Firzen66

New member
טעות

רק בכפר שכובשים לנאטרים אפשר לבנות פלא עולם, הנאטרים מתקיפים כפרים של פלא עולם כל 5 רמות עד רמה 95 ומרמה 95 הם מתקיפים כל רמה

Mellow29

New member
אתה נראה לי קצת מבולבל

הנאטרים מגיעים, בעמוד הסטטיסטיקה מתווסף הדף WW (בעברית אני מתאר לעצמי שזה פלא עולם או פ"ע או משהו כזה). הנטארים זה בעצם משתמש אחד עם 14 כפרים, 13 כפרי פלא שאותם צריך לכבוש וכפר אחד שהוא הבירה (משם הם מתקיפים בהמשך). ברגע שהנטארים משוחררים, אפשר לתקוף להם את הכפרים ולכבוש אותם. אח"כ ישנה תקופת זמן של 7-14 ימים (לא סגור בדיוק כמה) שבמהלכה כל אחד בונה את הכפר שהוא כבש עם הבניינים המתאימים. אחרי שתקופת הזמן עוברת הפעם מופיעים עוד כפרים של הנטארים שהפעם מכילים תוכניות. מי שכובש את התוכניות יכול להתחיל לבנות את הפלא....וכמובן צריכים להתקיים מספר תנאים כדי לכבוש את התוכניות בנייה.

eliacats

New member
אני עדיין צריך עזרה בשאלה הראשונה!!

אני מתלבט אם לבנות עכשיו סתת בכפר שהוא בירה שלי ואז להפוך כפר אחר לבירה.. יש בכלל טעם? זה עוזר בתכלס? ואני אשמח גם אם מישהו יסביר לי בצורה ברורה איך עובד החלק של הנאטרים במשחק.. והפלא עולם..

zzprod

New member
תשובה - סתת + פלא עולם ונטארים

אם אתה יודע מראש שהבירה שלך היא זמנית, אין טעם לבנות סתת. ברגע שתעבור לבירה הסופית שלך מומלץ מאד לבנות סתת. זה מגביר מאד את העמידות של המבנים שלך בפני בליסטראות. הסיפור של הנאטארים והפלא על רגל אחת: אחרי כ 10 חודשים בשרת רגיל קופצת אצל כולם הודעה על הגעת הנטארים ומופיעים כפרים נטארים על המפה. בכדי לבנות פלא עולם צריך לכבוש כפר כזה כמה שיותר מהר- זה לוקח די הרבה כוח התקפי מפני שהם חזקים למרות שנראה כאילו אין להם הרבה אוכלוסיה (200 בערך). אחרי תקופת זמן לא ארוכה מופעים עוד כפרים שבהם יש תוכניות. ל 50 השלבים הראשונים בבניית פלא עולם צריך שבעל כפר הפלא יגנוב תוכנית כזאת. אחרי כל 5 שלבים בבניית הפלא הנטארים תוקפים תקיפה אחת. בכל תקיפה הכח שלהם מתגבר. כדי לשדרג את הפלא לשלב 51 והלאה - עד 100 צריך ששחקן נוסף בברית של בעל כפר הפלא יגנוב עוד תוכנית בניה. הברית שמצליחה להגיע ראשונה לפלא שלב 100 מנצחת את המשחק, וכל הבריתות האחרות מנסות להתבכיין ולהגיד שזה נעשה ברמאות.

eliacats

New member
תודה על התשובה!!

רק עוד משהו, אז אם אני אבנה סתת ואשפר אותו עד הסוף ואז אחליף בירה לא תיהיה לסתת הזה השפעה על הכפר בכלל?

zzprod

New member
יהרס.

הוא יהרס. סתת יכול להיות רק בבירה עם ארמון.

../images/Emo6.gif

"הברית שמצליחה להגיע ראשונה לפלא שלב 100 מנצחת את המשחק, וכל הבריתות האחרות מנסות להתבכיין ולהגיד שזה נעשה ברמאות." צודקקקקקקק היתי בסרט

תומר88

New member
אני אזכיר תמיהה של amir167 לפני כשבועיים כאן.

אני לא קובע שהנצחון נעשה ברמאות, אבל עדיין יש שאלה לא פתירה שמעלה ספקות רבות. למה בtravian utils לא כתוב שכפר הפלא של todo נכבש. מתיאור החשבון של todo נראה כאילו הוא הקים את הכפר. מתיאור החשבון של הנטארים פשוט לא כתוב איך הכפר יצא מרשות הנטארים ולעומת זאת, אפשר לראות ששאר הכפרים כן נכבשו מהנטארים.

eliacats

New member
שאלה על הסנטורים!

הבנתי שיש דבר כזה סנטורים(אצל הרומאים לפחות) והם יכולים לגרום לכפר של אויב להצטרף אלייך.. אז איך זה עובד בדיוק? לבנות סנטור עולה המון, הרבה יותר מאשר לבנות סתם 3 מתיישבים. ואם כבר בנית סנטור איך זה עובד? אתה תוקף בהתקפה רגילה ? האם זה בכלל יעיל סנטור לעומת סתם מתיישבים וכפר חדש? הסנטור יכול לכבוש רק כפרים שהם לא בירה? רואים מתקפות של סנטור? או שצריך סנטור משלך בשביל לראות כזה דבר? אם אתה מצליח לכבוש כפר של אויב הטכנולוגיות והבניינים נשארים? אתה מאבד את הסנטור תוך כדי כך? כמה אחוז מהנאמנות מורידה כל התקפת סנטור? הרבה שאלות, אבל זה עניין כלכך לא ברור במשחק.. תודה לעונים!

תומר88

New member
תקרא בoverview של המשחק

יש גם בעברית. אתה שואל המון שאלות שהתשובה שלהן קיימת. רק צריך לחפש קצת. בגדול אפשר לכבוש כפר אם יש לך את אותם תנאים הדרושים לייסוד כפר (חוץ מהמתיישבים). צריך לשלוח כמה פעמים את הסנאטור בהתקפה רגילה ואם הוא לא מת אז הכפר יהיה שלך בסוף. ככל שאתה יותר גדול ביחס לכפר שאתה מנסה לכבוש, ככה תצטרך יותר התקפות עם הסנאטור. אני מנחש שתצטרך 5 התקפות. כדי להגיע לoverview של המשחק תכתוב travian overview בגוגל. תוסיף איזושהי מילה בעברית מהמשחק כדי להגיע לאתר בעברית.

למעלה