שאלה

תפילין עולים המון כסף. חבל לי להשקיע את המחיר הרב, וכיוון שאני לא לגמרי בטוח שארצה להישאר דתי האם מותר לקנות טלית ותפילין יד שנייה?

Harrington

Well-known member
מנהל
תפילין עולים המון כסף. חבל לי להשקיע את המחיר הרב, וכיוון שאני לא לגמרי בטוח שארצה להישאר דתי האם מותר לקנות טלית ותפילין יד שנייה?
מעבר לתשובה הנכונה שכבר קיבלת, יש בעיה קלה בכל ההתייחסות שלך לנושא. אם אתה דתי היום (מחייב ניתוח מה המושג הזה בדיוק אומר אבל שם את זה בצד כרגע), להגיד שאתה לא מקיים מצוות מתוך מחשבה שאולי ביום מן הימים לא תהיה דתי, מעלה עננה כבדה על רמת או ליתר דיוק, אמיתות וכנות הדתיות שלך היום.

ממליץ שתבדוק את עצמך (לא בהכרח מול הפורום או בפומבי) בנושא. ככל שאתה באמת ובתמים מאמין בקב"ה ומתוך כך בתורתו ומתוך כך במצוותיו, הרי שאתה צריך לשמוח על האפשרות לרכוש תפילין ולקיים בכך מצווה חשובה. ככל שאתה בספק ואומר לעצמך 'מה יקרה אם אפסיק להאמין מחר', יש מצב שאתה לא באמת מאמין בכלל. לגיטימי לחלוטין בדיוק באותה מידה כמובן, אבל בהחלט בירור שאתה חייב לעצמך להתעמק בו ולהגיע למסקנות, לכאן או לכאן.

asafeig

Member
כן. מותר יד שניה.
רק צריך לשלוח את התפילין לבדיקה אצל סופר סת"ם לוודא שהם כשרים.

תודה. אני יודע שאי אפשר להוכיח בוודאות אם יש אלוהים ואף פעם לא יוכלו. ניסיתי לפנות לדת כי אני אדם רוחני מאוד ומוסרי מאוד, ולאחרונה הרגשתי צורך לחזק את זה בעזרת האמונה. בוודאי יש איזשהו כוח רוחני שיצר מתוכו את החומר ומאחד בין המודעויות בעזרת המצפון, ואני חושב שהוא מתבטא בכוח החשמלי שבחומר ובמודעות. הסיבה שאני מתלבט אם לחזור בתשובה היא שאני לא מצליח להחליט אם אני זקוק לדת כדי לחזק מחדש את הרוחניות שלי.

נערך לאחרונה ב:
למעלה