שאלות

קוסטיקה

New member
פגישת פשרה

יש לי מחלוקת כספית עם אדם אחר (שנינו אנשים נורמטיביים שמדברים ומנסים לפתור את הבעייה). כתבתי לו מכתב שאם לא ישלם לי איאלץ לתבוע אותו בגין הנזק הישיר אך אליו יתווספו נזקים עקיפים + אגרות בית משפט ושכ"ט עו"ד, מה שיוביל להערכתי לכך שהוא יספוג נזק כספי גדול פי כמה... לאחר שהוא התייעץ עם עו"ד להערכתי הוא החליט לשלם ולגמור את הסיפור. בשיחת טלפון איתי הוא ביקש שניפגש - הוא, אני ועו"ד מטעמו. לדעתי הוא מעוניין לשלם ולהחתים אותי על מסמך שבהמשך לא אתבע אותו מעבר לקרן בפיצויים וכדו'... מה שמקובל עליי. שאלות: 1. האם אתם חושבים שאני טועה כשאני הולך לפגוש אותו יחד עם עו"ד שלו? (אני לא רוצה לשאת בעלויות עורך דין שיבוא איתי כי אני די מתמצא בסוגייה שעל הפרק). 2. איך אני יכול לדעת מראש אם הפגישה מוקלטת/מצולמת? 3. האם ואיך אני יכול לדרוש מראש בתחילת הפגישה הצהרה שהשיחה והפגישה אינה מוקלטת ומצולמת. אודה לעצתכם... חג שמח

איילת314

New member
בנוגע למס רכוש לנכה

לפני כשנתיים קניתי דירה, ואז עדיין לא היו לי 100% נכות קבועים, הם היו זמניים בלבד, לאחר מס' חודשים הם הפכו לקבועים /נכות לצמיתות-לא כי המצב החמיר, אלא כי ראו שמצבי לא השתנה לטובה ונשאר כמו שהיה, בזמנו שילמתי מס רכישה כרגיל ומלא, ואני רוצה לנסות לקבל את ההחזר הכספי למס הרכישה, איזה טופס עלי למלא? השגה על מס הרכישה? האם יש לי סכוי לקבל החזר? אשמח מאד אם תביא לי קישור של הטופס שעלי למלא...כי אני קצת לא מסתדרת. תודה רבה!

mediali

New member
תביעה לתשלום גמלת אימהות באיחור

שלום הגשתי תביעה לקבלת גמלת אמהות לביטוח הלאומי כ13 חודשים לאחר הלידה - קיבלתי בתושבה כי התביעה נדחית בגלל שעל פי סעיף 296 בחוק ניתן להגיש תביעה עד 12 חודשים לאחר הלידה. המכתב המלא מצורף די מעצבן שזאת הסיבה היחידה - מופיע שם שמותר לי לערער על ההחלטה האם אכן יש דרך כן לקבל את הגמלה הזאת ? האם מחלה ממושכת של בני יכולה להוות סיבה לאיחור בבקשה ? בתודה מראש

זכרון דברים

רציתי לשאול מה עושים במקרה שנכתב זכרון דברים, במקרה זה על רכב שברצוני לרכוש ואף נתתי צ'ק בסך 5,000 ש"ח על החשבון. (הצק לא נפדה) וקבענו לקחת את הרכב לבדיקה לאחר מס ימים(עקב החגים) ולסיים את העיסקה לאחר הבדיקה. מה שקרה זה שקבלתי טלפון מהמוכר שאמר שיש לו רפורטים לשלם בסכום גבוהה וכרגע הוא לא יכול לטפל בזה ומבקש לדחות את העיסקה בחודש ימים. לצערי במסמך זיכרות הדברים לא כתבנו סעיף של פיצוי במקרה של.. השאלה מה ניתן לעשות, לי זה ממש לא נראה. אפילו שלכאורה הוא נראה אדם אמין זה נראה לי סיפור. האם יש בידי את היכולת לא לטרפד את העיסקה, או לקבל פיצוי . אני רוצה לציין שדחיתי עיסקה אחרת בעקבות הסגירה שנעשתה. אודה לך על התשובה אורלי

זכרון דברים

רציתי לשאול מה עושים במקרה שנכתב זכרון דברים, במקרה זה על רכב שברצוני לרכוש ואף נתתי צ'ק בסך 5,000 ש"ח על החשבון. (הצק לא נפדה) וקבענו לקחת את הרכב לבדיקה לאחר מס ימים(עקב החגים) ולסיים את העיסקה לאחר הבדיקה. מה שקרה זה שקבלתי טלפון מהמוכר שאמר שיש לו רפורטים לשלם בסכום גבוהה וכרגע הוא לא יכול לטפל בזה ומבקש לדחות את העיסקה בחודש ימים. לצערי במסמך זיכרות הדברים לא כתבנו סעיף של פיצוי במקרה של.. השאלה מה ניתן לעשות, לי זה ממש לא נראה. אפילו שלכאורה הוא נראה אדם אמין זה נראה לי סיפור. האם יש בידי את היכולת לא לטרפד את העיסקה, או לקבל פיצוי . אני רוצה לציין שדחיתי עיסקה אחרת בעקבות הסגירה שנעשתה. אודה לך על התשובה אורלי

yogever777

New member
זקוק לעו"ד

אז ככה בבוקר יום שישי הייתי בסוכנות רכב לגבי רכב שרכישה.הסוכן הציע לי רכב שלפי דבריו נשמע לי טוב אבל הרכב לא היה באותו יום בסוכנות. הסוכן מכר לי הרבה לוקשים שהתגלו לי רק לאחר מכן. הוא הכריח אותי לחתום על זכרון דברים שהוא קצת הרבה עירבב אותי לתומי ואמר לי אל תדאג יהיה בסדר. הוא אמר לי שבלי שאני חותם אז הוא לא מביא את הרכב ואני לא יוכל לקחת אותו לבדיקה כי הוא רוצה לראות שאני רציני ושאני לא יבזבז לו את הזמן.ניסיתי להתווכח אבל בסוף כמו כל סוכן הוא הצליח לשכנע אותי ואמר לי אל תדאג יום ראשון תבוא לראות את הרכב תקח לבדיקה ואם לא נראה לך אז העיסקה מבוטלת כאילו לא הייתה. יום ראשון הגעתי וראיתי את הרכב שהוא לא היה נראה לי משהו מבחינה קוסמטית אבל לקחתי אותו לבדיקה בכל זאת ונמצאו ליקויים שחייבים סידורים והשקעה כספית. חזרתי עם הדוח של הבדיקה ואמרתי לו על הליקויים ואמרתי לו שכרגע אני לא מעוניין ואם אני יהיה מעוניין אני יצור איתו קשר בימים הקרובים. לאחר מספר ימים התקשר אלי הסוכן אמר שהוא סידר את הדברים ברכב ואני יכול לבוא לראות ולקחת את הרכב.אמרתי לו שלא ביקשתי ממנו לסדר את הרכב ושהוא עשה את זה על דעת עצמו ושאני לא מעוניין ברכב. הוא אמר לי שאני חתום על זכרון דברים ושהוא יתבע אותי. הוצאתי מכתב מעו"ד קרוב אלי לגבי ביטול העיסקה שזה כמה ימים ממש אחרי המקרה. שלושה חודשים אחרי אני מקבל מכתב תביעה למשפט. קראתי בחוק להגנת הצרכן שביום שני (15.3.10) נכנס לתוקפו תיקון 26 לחוק הגנת הצרכן, המשפר בצורה משמעותית את מעמדו ואת כוח המיקוח של הצרכן מול החברות. ** הוא תובע אותי גם על ביטול עיסקה וגם על ההשקעה שהוא השקיע ברכב ולמעשה אני אמור לשלם על התיקון שעל הרכב שנמצא עדיין בבעלותו. האם אני צריך לדאוג? האם יש עו"ד שמתמחה שאתם מכירים???

sharpantie

New member
אין לך מה להפסיד

אם יש לך מסמכים המוכיחים שמחלת הבן היתה כזו שחייבה אותך להתמסר לטיפול בו במשך תקופה ארוכה אולי כדאי להגיש ערעור. הרי הבקשה שלך אמורה לעבור הערכה לגבי סיכויי הערעור, כפי שכתוב במכתב. תגישי, מקסימום ידחו שוב את הבקשה.

sharpantie

New member
זה מריח לא טוב

המוכר הרי ידע שיש לו דוחות לשלם עוד לפני שניסה למכור את הרכב. אם הוא לא אמר לך את זה בזמן בצוע העיסקה , נראה שיש לו כוונות לא כשרות. לדעתי עליך לבטל את הצ'ק ולבטל את העיסקה בנימוק שלא נמסרו לך כל הפרטים על הרכב בזמן בצוע העיסקה. המוכר לא יכול לבקש ממך פיצוי על ביטול העיסקה כי זה לא נכתב בזכרון הדברים. במחשבה שניה נראה לי שהדוחות הן לא סיבה לעיכוב המכירה. הרי התאריכים של הדוחות הם לפני ביצוע העיסקה ולכן הוא יוכל לשלם אותם גם לאחר מכירת הרכב ואין שום קשר בין הדברים. אף אחד לא יוכל לדרוש ממך לשלם את הדוחות אם הן מתאריך שלפני מכירת הרכב. אני חוזר ומדגיש שמשהו לא נראה לא תקין בעיסקה הזאת.

shirel האחת

New member
אי עמידה בזכרון דברים

אני ובעלי עשינו זכרון דברים לרכישת דירה ונתנו למוכרת הדירה 15000ש"ח במזומן עד להסכם רכישת הדירה. לאחר מכן המוכרת טוענת שלא ניתן למכור את הדירה עקב חובות כבדים שיש לה למועצה האזורית. כשדרשנו את כספינו בחזרה היא טענה שאין לה אותו כרגע ומאז נעלמה: לא עונה לטלפונים. לאחר התייעצות עם המשטרה נאמר לנו לנסות לאתרה טלפונית ללא הפסקה על מנת לנסות להשיג את הכסף בחזרה. התקשרנו אליה רבות ואף שלחנו SMS אך ברוב חוצפתה הגברת פנתה לבית המשפט וטענה שאנו מטרידים אותה ומאיימים עליה. אתמול היינו במשפט והשופט נתן לנו צו איסור להתקרב אליה ו\או להתקשר אליה אלא רק לעורך דינה שעימו היא טענה שהיא בקשר רציף. כאשר שוחחנו עם עורך דינה הוא טען שהוא לא בקשר איתה ואין לו איך לעזור לנו מאחר שאין לה את הכסף. שאלתי: האם ניתן לערער על החלטת בית המשפט על ביטול הצו??? ואם כן איך עושים זאת? באילו דרכים נוכל לנקוט על מנת לקבל את כספינו בחזרה? תודה.

החזר מס רכישה לנכה

אין טופס ספציפי, תנסחי בקשה ותצרפי את האישור שקיבלת מביטוח לאומי. לא בטוחה אם תקבלי החזר אבל בהחלט שווה לנסות.

למעלה