שבת שלום ובוקר טוב

yaely2

New member
מנהל
שבת שלום ובוקר טוב ../images/Emo188.gif../images/Emo182.gif

שלום לכם ותודה שאתם פה. מספר פעמים רציתי להיכנס הנה בקשר לשאלות בברידג' אלא שעד שנסתיים המשחק שעליו הייתה לי השאלה שכחתי בדיוק מה צריך לשאול. הפעם יש לי שתי שאלות 1. נדמה לי (אני כבר לא בטוחה בכלום) שאם פותחים בשנים (2 ספייד, 2 לב) זה מעיד על יד חזקה, האם אני צודקת? 2. לא ברור לי מה הדאבל מייד בהתחלה צריך לומר. (היריב פתח והפרטנר שלי אמר דאבל) מה הוא רצה לומר? ממש תודה.

dndboy

New member
../images/Emo103.gifיש בפורום כמה שחקני ברידג'

אני מקווה שהם ידעו לענות לך על זה

X Slider

New member
../images/Emo41.gif

1. אכן את צודקת. ההכרזה הטבעית של משחק הברידג' היא כזאת, כאשר פותחם 2ספייד/לב זה מעיד על יד חזקה. אבל קיימת קונבנצית הכרזה לפתיחות של 2ספייד/לב חלשות, זהות בכלליהם להכרזת הפריימטיב (פתיחה של 3). אך כאן מדוברת בשישייה בסדרה המוכרזת, וכן 6-10 נק"ג. שימי
שרוב השחקנים משחקים פתיחת 2מייג'ור כפתיחה חלשה, על כן על הכרזה זו יש להוציא Alert על מנת ליידע אותך ואת שותפך על שיטת המשחק השונה. 2. להכרזת הדאבל (X, Dbl) יש מספר רב של משמועות במצבים שונים (כ-20). המצב המדובר שלך הוא אחד הפשוטים והנפוצים, Take Out Double או אם תרצי T.O.D. במידה והיריב פתח 1יהלום (לדוגמא..) ואחריו הפרטנר שלך הכריז דאבל, זה מעיד על יד של פתיחה ז"א 11-12 נק"ג ומעלה, ובנוסף קוצר ביהלום (צבע היריב), ז"א דאבלטון בסידרה לכל היותר, וכמובן הכרזה זו לרוב שוללת חמישייה בסדרה אחרת. כי אם כן היתה לו חמישייה בסדרה אחרת הוא היה מכריז את הסדרה כ-Overcall על הכרזת היריב. מקווה שעזרתי, ולא סיבכתי עוד יותר
את מוזמנת להמשיך ולשאול גם אם עדיין לא הבנת, אני אשתדל להסביר שוב
. בהצלחה

yaely2

New member
מנהל
תודה רבה לך סליידר ../images/Emo39.gif../images/Emo51.gif../images/Emo39.gif

לאחר שקראתי את הסברך הברור הוקל לי. עזרת לי מאוד. אינני יודעת מדוע יש שתי צורות של התחלה בשניים. אני הכרתי את שתי האפשרויות רק ביהלום=D פתיחת 2 מייג'ור תמיד היה חזק. מילא, אצטרך להתרגל. בנוגע לדאבל גם פה היית עשר. שוב תודה.

למעלה