שלום וברכה, ראשית ברכותי על היומה והפורום....

benelron

New member
שלום וברכה, ראשית ברכותי על היומה והפורום....

שלום אני בן 25 ויש לי רטיניטיספיגמנטוזה (אם כתבתי נכון) ויש לי גם ריצוד בעיניים, שאלותיי הן:: האם ישנה דרך לעזור / לשפר ו/או לתקן את הראיהה?? האם כאשהיה בעל לאישה וארצה ילדים זה יעבור עליהים ? האם זה תלוי גם בבריאות האישה בעיניים בכל אופן? אודה לתשובתך תברוכך במעשיך

היי בן

אני גם עם הRP אני נשוי עם תינוקת בת 4 חודשים, עשיתי את הבדיקות שבנתיים מוכיחות שאין לה בעית שמיעה כלשהי, בדיקת ראיה תהיה בקרוב, בתכלס אי אפשר במקרה שלי לדעת אם עברה לה הRP אבל זה נכון רק למקרה RP מסוג תסמונת אשר סוג 2 סוגים 1 ו3 ניתנים לבדיקה, איזה סוג יש לך? אם וכאשר יש לך את סוגים 1 או 3 תוכל לגשת עם הבת זוג לבדיקה האם היא נשאית הגן, ובמקרה שלא אז סביר להניח שלא תועבר המחלה לילדים. בהצלחה.

benelron

New member
הי..

ראשית תודה על ההענות והאדיבות. למיטב ידיעתי אין לי תסמונת אשר לסוגיו והבעיה אצלי היא בראייה ולא בשמיעה סליחה שלא ציינתי זאת קודם. כעת אשמח לתשובה נוספת תודה מראש,

liav83

New member
אח שלו כנס

אם בת זוגתך בעתיד חלילה וחס תהיה חולה אז ילדיך יחלו בRP חד משמעית. אם בת זוגתך תהיה נשאית אז 50% שילדיך יהיו עם RP ו50% שהם יהיו רק נשאים כמו האמא. במקרה שהאמא לא נשאית אז הילדים יהיו בטוח נשאים שמפה נגזר שהם בטוח יהיו לא חולים. מקווה שעזרתי, אם הסתבכת יש לך ת'טלפון

למעלה