שלום לכולם, ותתחדשו...

סמיה

New member
שלום לכולם, ותתחדשו...

שאלה לי אליכם. אני בעלת עסק המייצג אומנים מתחילים (זמרים, רקדנים..). במהלך השנתיים האחרונות עבדתי עם שני משרדי יח"צ שנחשבו בעשירון העליון. מלחתחילה, הם ציינו שהם לא מתחייבים לתוצאות אלה מתחייבים לעשות כמיטב יכולתם להביא את ה"סחורה" למדיה. המחיר לעומת זאת - נקבע מראש. לדבריהם, זוהי שיטת הפעולה בשוק יח"צ. האם אכן כך? האם מישהו יודע להמליץ על משרד יח"צ שפועל אחרת ושולט בתחום האומנים? תודה

ron ad

New member
לגבי משרדים

שלום, לגבי משרדים בתחום אני אישית לא מכיר. בכל מקרה שלום לגבי המחיר, לא ממש הבנתי השאלה. אולי תחדדי אותה? רון

סמיה

New member
חידוד

האם אכן מדיניות התשלומים למשרדי יחסי הציבור היא תשלום מראש (כל חודש בתחילתו עבור החודש הקרוב)?

תשובה

לגבי תשלום למשרדי יחסי ציבור, יש שתי שיטות האחת ריטינר, משלמים כל חודש והמשרד עושה כל כל העבודה שצריך. שיטה שניה משלמים סכום המוסכם על שני הצדדים עבור פעילות לזמן קצוב שהוסכם מראש. ההבדל בין ריטינר לשיטה השנייה. שבריטיינר המשרד חייב לפעול בכל נושא ותחום שהשוכר אותו דורש במהלך החודש. לעומת זאת בשיטה השנייה המשרד עובד על נושא אחד או על מספר נושאים המסוכמים מראש. מקובל ונכון, שהתשלום עבור עבודה ולא עבור תוצאות. אפשר לשלם עבור תוצאות המדייה אינה מצוייה בכיס של אף אחד. אי אפשר להבטיח כלום. אני ביחצנית וותיקה נותנת כאן עצת "זהב", כל מי שפונ הליחצן או למשרד יחסי ציבור, והמשרד/יחצן מבטיח לו תוצאות בטוחות כאלה ואחרות, תברחו מהם מהר. הבטחות "בטוחות" כאלה הם הסימן לשרלטנים. ראו הוזהרתם.

ציפורית תסבירי את עצמך

" אפשר לשלם עבור תוצאות המדייה אינה מצוייה בכיס של אף אחד. אי אפשר להבטיח כלום" - למה הכוונה? למה שרלטנות?

oshpigel

New member
אני מציע תשלום עפ"י תוצאות

אני לא מבטיח תוצאות אבל אני מציע ללקוחותי צורת תשלום של תשלום עפ"י תוצאות. פורסם- שילמת . לא פורסם - לא שילמת. איש יחסי ציבור מיומן יודע להעריך כמה ואיזה איטמים ייכנסו והיכן (אחרי ניסיון מסויים אנחנו הרי יודעים את האמת- ). לכן אני יכול לעשות תחשיב כמה אני רוצה עבור עבודתי ומתמחר לפי תוצאות. אני לא מפסיד............

ron ad

New member
אם כך, תכלס, כמה יוצא ללקוח לשלם?

שלום, אם כך בממוצע, כמה יוצא ללקוח לשלם בסופו של דבר לתקופה של 3 חודשים? (אתה כמובן לא חייב לענות). רון

oshpigel

New member
בהתאם לתוצאות

הלקוח משלם בהתאם לתוצאות ואינטנסיוויות העבודה. רוב הלקוחות לא מקבלים את חדשות ערוץ 2 בחודש הראשון . אבל בתכלס אני מקבל בסיכום החודש סדר גודל של קצת יותר מריטיינר ממוצע (לפעמים יותר ולפעמים פחות ) והלקוח מרוצה כי הוא יודע מראש כמה יעלה לו ומה הוא מקבל עבור כספו ולא רק תרוצים של פעלתי, ניסיתי, פניתי ובטיפול. אני בהחלט לא מפסיד

אוי ואבוי לתקשרת

אני לא יכולה שלא להגיב, חדשות ערוץ 2 - הצחקתה אותי, אם יש לך אייטם טוב, אם לא נכנסתה בתחילת העבודה ופרסמתה דברים במקומות האחרים אתה יכול לשכוח מחדשות ערוץ 2. אני עובדת בתחום התרבות, יכול להיות שבתחום הצרכנות זה משהו אחר ולגבי זה אני לא יודעת. אבל אומן אם פורסם ראיון איתו באחד המוספים הוא לא רצח אחרי זה או לא קבל את פרס האיימי בעתיד הקרוב יכול לשכוח מלהכנס לחדשות ערוץ 1 וודאי לערוץ 2. לגבי - תשלו ותוצאות - אם אתה יכול לדעת מראש לאן אתה תכניס את הלקוח מרא, אוי ואבוי לתקשורת זה אומר דברים חמורים עליהם. אין ספק כשמכינים את מערך יחסי הציבור יש הערכה לאן לפנו אל מי לפנו ובאזי שלב,אבל אף פעם אי אפשר לדעת מראש אם זה בטוח יצליח. אני מאחלת לך הרבה הצלחה מכל הלב על באמת על שיטת עבודתך כי אתה בטוח עבוד גם לעתים בפול גז בנאוטלר. רק חבל שאתה גם מכשיל יחצנים אחרים בשיטתך ציפורית הדרורית

הבהרת דברי- סוגי תשלום, ושרלטונות ב

היי, אני אנסה להשיב, אולי באיחור אבל רק עכשיו ראיתי את פניתך. אז ככה - לגבי נושא התשלום. כמו שכתבתי אני יודעת קיימות שתי גישות, האחת הדוגלת בתשלום עבור תוצאה כלומר הופעה כתבה במגזין אז התשלום הוא כך לא הופיע לא משלמים, כמובן יש ואריאציות כמו תשלום בסיס עבור עבודה ועבור תוצאה משלום ככה וככה. ויש הגישה השניה שמשלמים תשלום סכום שהוא עבור עבודה ואין קשר למידת התוצאה. (כמובן יש הרטיינר שהוא דבר אחר) אני, כמו שציינתי, דוגלת מבחינה עקרונית ומעשית בגישה השניה. ומדוע - ראשית אם נאמץ את גישת התשלום הראשונה זה יפתח פתח לאין ספור ויכוחים, כמו מידת הארוך של הכתבה מיקומה מועד פירסומה, דברים שלכל הדעות אינם בשליטתינו. ומכאן אני גם מגיע לנושא "המדיה לא בכיס שלנו". אין ספק שקשרים של יחצן הם הבסיס לכל עבודותו. אבל על פי נסיוני ונסיון חברי, היחסים והקשרים האלה הם בערבון מוגבל - כלומר. הם עובדים כשיש לנו חומרים טובים או חומרים הרלוונטיים לנושאים שהכתב מתעסק בהם או משרת אותו לנושאים זלו. אף אחד לא יעשה שום דבר לשם שמיים או בגלל חיבתו אלינו, לכל היותר הוא יעשה זאת פעם פעמיים, אבל כדרך עבודה נקבל כתבה עזו או אחרת אם זה מעניין את גורם המדיה אליו פנינו. אני עונה לעצמי- טוב אז צריך לאתר את הגורם המתאים בזמן המתאים וכו' וכו' גם זה נכון, אבל זה מערכת מורכבת ולא נכנס כאן לנושא זה. על כל פנים הדברים שבשליטת היחצן הם - תוכן וצורת הקומוניקט הנשלח ממנו. והפניות למדיה. אבל אין לנו שליטה על החלטת העורך או על עבודתו בהמשך. תארו לעצמכם שהיינו משלמים לרופא רק אם הוא היה מצליח לרפא את החולה, אנה אנו באים? והדבר העיקרי שרלטנות אני מאמינה באמונה שלמה, שיחצן לא יכול להבטיח כלום מראש. כל מי שמבטיח תוצאות בטוחות מראש ללקוח הוא שרלטן שרלטן ציפורית הדרורית|

oshpigel

New member
חייב להגיב

ציפורית שלום את מקצועית וותיקה האם את לא יודעת מראש איזה איטם הוא טוב ויתפרסם ואיזה איטם הוא על סיכויים קטנים ? אני מניח שאת יודעת. שיטת התמחור מאוד פשוטה: אני יודע איזה איטמים ייכנסו ואיזה איטמים להוציא. אני יודע כמה איטמים אני מוציא ואני יודע להעריך איזה אחוז ייכנס. לכןאני יודע כמה איטנים יוכלו להיכנס ולתמחר בהתאם. לגבי שרלטנים - ילדים בני 22 בעלי פקס המתחייבים מהלקוח שבשבוע הבא הוא יהיה בערוץ 2 או 10 ולקחים 1,000 ש"ח לחודש הם שרלטנים. אני הגון - לא עובד בסכומים כאלה ולא מבטיח מה שלא מובטח

תגובה והבהרה לעימית עומר

היי, אני שמחה שהגבתה. לגבי השאלה האם אני יודעת להעריך או לא? כמובן שהמתחילים לעבוד אל איטיים, יש הערכה מה כן ילך או מה לא ילך, לאן לפנות ולאן לא. אבל אני רוצה לספר לך מקרה שאולי יבהיר מעט את עמדתי. יש לי כעת אייטם שאני עובדת עליו. מראש ראיתי שיהיה לי קשה כי הבן אדם שאפשר לראיין בנושא זה הוא מדהים ביכולות מסויימות אבל מאד לא קומוניקטיבי מה שמקשה על "מכירתו" (סליחה על ניסוח) למדיה. פניתי לעיתון מסויים שהתלהבו מהנושא כו וכו אבל כשדברו עם הבן אדם בתחקיר ראשוני ירדו מהנושא כי הוא היה משמעם ולא קומוניקטיבי. פניתי למקום אחר, סגרתי כתבה לאחר שהעיתונאית קבלה אישור מהעורך. הבוקר הודעה לי העיתונאית לאחר שאני מחכה שיראיינו את האיש שלי כבר כשבוע, שהעורך כל הזמן דוחה את הכתבה שעדיף שאפנה חמקום אחר. האם לא עבדתי? לא מגיע לי שכר? במקרה אין לי משרד פרטי אני עובדת בארגון על משכורת, ואני מציגה את המקרה ואת גישתי באופן עקרוני, אילו היה לי משרד והבן אדם היה פונה אלי והייתי משקיעה את המאמצים כפי שהוצגו כאן לא היה מגיע לי שכר? כמובן אני אמשיך לנסות לסגור במקומות אחרים. ציפורית הדרורית

oshpigel

New member
100%

מסכים שאין וודאות אבל אני מוכן להמר לפעמים אני מפסיד - עובד ולא מקבל תמורה. לפעמים אני מרוויח - עובד ומקבל קצת יותר מריטיינר רגיל. אני חושב שזה הוגן עבור הלקוח. אני מוכן לקחת את הסיכון - כל אחד שיבחר מה טוב עבורו. הבעיה כפי שבוודאי תסכימו היא שרלטנים הלוקחים 500 דולר לחודש מבטיחים הבטחות ואחרי 3 חודשים ללא תוצאות נזרקים . הם יוצרים שם רע למקצוע ואז כשצריך לשקם את השם הפתרון שלי מסייע.

למעלה