שלום לכולם..!!

שלום לכולם..!!

פששש כמה זמן לא כתבתי כאן יאללה....התגעגעתי!
ישנו איזה נושא שמאוד מעיק עלי לאחרונה,והוא יחס הממסד,החוק..לנשאים..!! אני באמת חושב שלפני "שמחנכים" את הציבור הרחב (או לפחות במקביל אליו..) להבנה שנשא HIV לא "חולה איידס" שמותר לגעת/לאזוק נשא גם בלי ככפות גומי אטומות! כן כן זה המצב במדינת ישראל בשנת 2010 ,נשא שחלילה ייעצר,או ייאסר..הוא יזכה לעונש כפול ומכופל,הן מבית המשפט,הן מהאסירים,והגרוע מכל..הסוהרים/שוטרים/רופאים..כולם! כמישהו שהיה עצור השבוע ל24 שעות (עד שהתבהרו העניינים..) אני מודה,כל החוזק שחשבתי שיש לי..פשוט התאדה! בהתחלה לא רציתי לספר שאני נשא,אבל ככל שהעיכוב במשטרה התאחר כבר התחלתי לדאוג,מה עם הקוקטייל שלי..משעה 22.00 התחלתי "לנגן" להם על הטיפול שאני אמור ליטול עד 23.00 גג..כמובן שלא הייתה היענות,שלא לומר דסקרטיות,הייתה ממש "עליה לרגל" כדי לראות מי זה ההומו/המסורטן/הנשא..."תנו לחולה איידס הזה כבר ת'תרופות שלו" המשפט הזה לא מפסיק להדהד לי בראש עד היום..בסוף קיבלתי את הקוקטייל רק ב03.00 בלילה (!!) ולמחרת,למרות שהשופטת פסקה חד משמעית לתת לי את התרופות,גם אז שיחקו איתי.. הרופא נותן לי ת'קוקטייל בשעה 21.00 אומר לי קח אותו עכשיו,ואמרתי לו שיש לי שעה קבועה שהיא 23.00.. אז הוא אומר לי "או שתיקח עכשיו או שלא תקבל אותם בכלל!!" אז לקחתי... (שלא לדבר על הכדוריים המשניים הקבועיים שלי,אותם בכלל לא קיבלתי..!!) או שבמקרה אחר,הייתי בשיחה עם חוקר,ופתאום נכנס חוקר אחר לחדר והתחיל להתערב,התחיל לשאול שאלות..עניתי..!! מסתבר שעיצבנתי אותו עם החשש שלי לחשוף בפני עוד ועוד את עובדת היותי נשא...ואז כשעישנתי לרגע סיגריה בדלת,הוא צועק לי בקוליי קולות.. "אז מה יש לך?? איידס ומה עוד???" זרקתי את הסיגריה נכנסתי לחדר,סגרתי את הדלת אחריי ןצרחתי על הבנזונה הזה כמו מטורף!!! מי האפס הזה בכלל,שיחשוף את מצבי הבריאותי...האישי!! הוא אמר,טוב אתה לא רוצה לענות?? סבבה..והלך..! (כנראה הבין שעשה טעות שישלם עליה עוד!) תקשיבו,אני לא אלאה אותכם בעוד ועוד סיפורי זוועה שחוויתי בכל שהותי בבית המעצרףכל ההשפלות ההרגשה הנוראית להיות "מוקצה מחמת מיאוס",ועוד ממי,מגוף חוק,מאנשי חוק שאמורים לגונן עלי..!! עוד משהו,אני לא יודע כמה מכם יודעים..אבל בבה"ס בארץ יש המון (!!) נשאים שזוכים ליחס של כלבים! ממש ככה! ואין פשוט אין מי שיזעוק את זעקתם,למה בעצם? רק בגלל היותם נשאים?? בגלל עברה משלמים בשלילה,בקנס,במאסר..אבל בהשפלות,איפה זה כתוב?? טלילה,מירי,כל הוועד..אנחנו..כולנו! חייבים להתגייס ולמנוע התנהגות כזו,איך אנשים בחברה יקבלו אותנו עם הממסד לא מקבל?? הם צריכים חינוך אמיתי מחדש ומהתחלה על מה זה איידס ומה זה HIV ואיך בכלל נדבקים בזה...כי הבורות שלהם עוד תמית עלינו אסון..!!!

TalilaIATF

New member
היי מתוק, באמת עבר הרבה זמן...

אני יכולה רק לתאר לעצמי כמה החוויה שאתה מתאר היתה קשה לך, אבל אני דווקא רוצה להתייחס לפסקה האחרונה שכתבת, לא בגלל שהיתר חלילה לא חשוב, אלא כדי לתת נקודת מבט אחרת. שירות בתי הסוהר, מתוך גישה מיושנת ושמרנית, במשך שנים רבות מנע את כניסת הוועד למלחמה באיידס לפעילויות הסברה ותמיכה במתקניו. לפני כשנתיים, לאחר מאבקים ארוכים של הוועד במערכת, ניתנה לנו ההזדמנות לערוך סדנאות הסברה על HIV/איידס בבית הספר למקצועות הכליאה של השב"ס. שני מחזורים של קורסי סוהרים, מש"קים וקצינים עברו הסברה של הוועד (שמלווה כמובן גם בסיפור אישי של נשא), מתוך ההבנה ההדדית שמתוך בורות ופחד יכולות להיעשות טעויות חמורות. לשמחתנו הרבה היתה קבלה טובה של התכנים שהעברנו, ואחרי הסיפור האישי הדברים כבר נראו אחרת לגמרי ממה שהיו בתחילה. לצערנו, מסיבות שונות, נאלצנו להפסיק לבינתיים את הפעילות הזאת בתקווה להמשיכה במהרה בעתיד הקרוב. כמו כן, לאור מעורבותו של הוועד בתכנית למזעור נזקים באוכלוסיה של משתמשים/ות בסמים בהזרקה ונותני/ות שירותי מין והפעלתו את התכנית לחלוקת תרופות למהגרים חסרי מעמד אזרחי, נוצרו קשרים של הבנה גם עם חלק מיחידות המשטרה (בעיקר באזור דרום תל-אביב ויפו, אבל לא רק...) באשר להתנהלות מול אנשים החיים עם HIV. לצערי, בורות היא נגע שלא מעלימים כל כך בקלות. יש לנו עוד הרבה עבודה לעשות, ונעשה אותה בנחישות ובאהבה כמו שעשינו עד היום. אגב, מה שמקשה עלינו בימים אלה מאד להעביר סדנאות הסברה ככלל, הוא המחסור האקוטי בנשאים שמוכנים להיחשף מול קבוצות שעוברות את סדנאות ההסברה של הוועד. כיום יש נשא אחד בלבד שמוכן לספר את הסיפור האישי שלו... אז אם יש מישהו/י שרוצה לעשות את ההבדל - אנא מכם/ן! צרו קשר עם תמר, רכזת תחום ההסברה של הוועד למלחמה באיידס, ויחד נעשה את השינוי! את תמר אפשר להשיג בטלפון: 03-5613000 (שלוחה 112), או בדוא"ל: [email protected]. נתראה ממש מיד בכנס? חסר לך שלא... טלילה.

אם זה כך...אז אני מוכן!!!

העיקר שאף נשא לא יצטרך לעבור את ההשפלות שאני זכיתי לעבור ולו רק בגלל שאני נשא..וביננו,בואי נודה בזה,יש המוןןן נשאים שמשתמשים בסמים! מקרה כמו שקרה לי יכול לקרות כמעט לכל אחד,בכל יום..אין חסינות לאף נשא!! אם צריך להרצות לשוטרים/סוהרים מפגרים מה זה HIV או מה זה איידס,או למה לא צריך לשים כפפות גומי כשאתה אוזק נשא (למשל..) אין לי בעיה בכלל לעשות את זה!! אם "חינכתי" אנשים לדעת ש"מחלה" היא בעצם סרטן!,ושסרטן לא מדבק, ואין מה להתבייש ם אתה קרח..ועוד שאר מיני סטיגמות..אני מאמין שאולי אוכל לנסות ולהעביר את גם המסר הזה.. חוץ מזה,האם זו הדרך היחידה/העיקרית טלילה? אם לא יהיה נשא שיביא את סיפורו האישי, זו המדיניות שתמשיך בבתי המעצר ובשב"ס?? לדעתי צריך חינוך הרבה יותר אינטנסיבי!!! כי לא יכול להיות שבשנת 2010 תהיה כזו בורות כלפי הנושא הזה (שכרגע,לא נראה שהוא "הולך ומתרחק"..) לדעתי חייבים להמשיך את הפעילויות שם,כי המצב פשוט נורא..!! אגב,איך זה עובד בחו"ל? מה המדיניות שם בנוגע לנשאיי HIV,האם זה כמו בארץ? נ.ב את ההודעה הראשונה שלי העתקתי לאתר של "האגודה לזכויות החולה" וכבר קיבלתי שלוש פניות כדי להמשיך ולמצות עם כל הנוגעים בדבר,את העוגמת נפש שנגרמה לי וכמובן שאני לא אוותר..!! יריב!

JUJ1

New member
אני מקווה שתרים אותם על טיל!!!!!!!!!!!

אני מקווה שהועד יתן לך את כל העזרה הנדרשת על מנת להאבק בהם משפטית. תנסה לבדוק אולי גם ניתן להגיש תביעות אישיות כלפי המעורבים.

תהיה סמוך ובטוח,שלא אני זה שאוותר..!!!

יש לי את כל התמיכה שאני צריך,וכבר התחלתי לפעול...!!

למעלה