שלום לכולם

שלום לכולם

אני חדש פה ואני אוהב מוסיקה מזרחית בטירוף !!! אם יש אנשים שאוהבים את יוסי עדן \ אבי ביטר שרון זריהן ועוד זמרים בסגנון הזה שיכתבו לי כאן שירים שלהם וחומר על אותם זמרים תודה

mitgo

New member
לא רוצה להשמע גזען..

אבל זה די עולה לי על העצבים המצב כיום, שפתאום כל "מוסיקה עברית" זה ישר מוסיקה מזרחית..צריך לשמור כל הזמן על ההבחנה, זה לא אומר שסוג מסויים נחות מהשני, אבל הבהלה הזו כיום למהר ולהגדיר "עברי" ביוסי עדן ליאור נרקיס ולא יודע מה עוד, (לא שהקולגות ה"אשכנזיות" שלהם טובות יותר.. חבל שהסטנדרטים היום נמצאים היכן שהם נמצאים..) מבחינתי מוסיקה "עברית" היא השירים הישנים ואיכותיים שכולנו מכירים..(לא סתם משמיעים את השירים הללו בתוכניות העונות להגדרת "שירים עבריים", נוסח "זמר שכזה, בין שלוש ובין ארבע.. ארבע אחה"צ... ולא משמיעים בתוכניות אלה את יוסי עדן..(כבודו במקומו מונח)..

במבה1

New member
אולי אתה לא רוצה אבל זה מה שיוצא

ראה הודעתי לך למעלה ההודעה נכתבה לפני שראיתי מה כתבת כאן אבל זה לא חשוב כי הייתי כותב לך אותו דבר פה. ואם אתה מאוניין אני יכול להאלות את הנושא לדיון חברים כאן בפורום. מוסיקה עברית זה מוסיקה עם מילים בשפה עברית וכבר כתבתי פה ביום הראשון של הפורום את ההבדל בין מוסיקה עברית ומוסיקה ישראלית שיר עברי הוא שיר בעברית. אז שירים של גליקריה בעברית שייכים למוסיקה עברית ואפ מיקי גבריאלוב שר ביוונית אז נכון הוא זמר ישראלי אבל שר בשפה אחרת. אז זה לא מוסיקה עברית זה מוסיקה יוונית.

sad/one

New member
לא יכול שלא להגיב

מוסיקה מזרחית (או ים תיכונית או איך שלא תכנו אותה) היא מוסיקה שמיועדת לקהל יעד מאוד ספציפי. אמנם היא פופולרית הרבה יותר משהיתה פעם אבל עדיין היא מוסיקה לנישה מסוימת , מה שלא מתאים לפורום הזה. אז אם בא לך לכתוב בשגיאות כתיב (מה שרק מחזק את מי שנמצא בנישה שלך), ורק לדבר על ההערצה לזמרים המזרחיים בעלי השמות המתוחכמים והמוסיקה המתחכמת , תקים פורום. השאיפה היא שכאן זה לא יהיה , וכן - מוסיקה מזרחית , בלי שום קשר לאפלייה עדתית , היא פשוט סם להמונים ותו לא.

אושרת@@

New member
אני חושבת שאתם פשוט מגעילים עם

הגישה שלכם!!!! אני לא שומעת מזרחית, אבל מה הקשר בן שגיאות כתיב לסגנון המוסיקה שאתה שומע? מה זה אומר? שמי ששומע מזרחית אז הוא נחות, כותב עם שגיאות כתיב? אהבל? דפוק? מה? תסבירו לי בדיוק??????!!!!!!! זה היה פשוט מגעיל להעיר לבן אדם על השגיאות שלו יש אפשרות להגיד את זה בצורה הרבה הרבה יותר עדינה ומכובדת!!! ושם הפורום הוא שירים עבריים אז מה מזרחית זה לא עברית? באיזה שפה זה בדיוק נכתב? גרוזינית? איטלקית? ערבית????? (טוב אולי חלק גם בערבית) אבל באמת,,,,,קצת כבוד פה אחד לשני ולמנהל הפורום אולי תשנה את השם של הפורום לשירים עבריים שלא כוללים מזרחית?! ומזה סם להמונים? במתותה ממך אפשר להסביר את זה? הייתי אומרת שיש פה הפליה עדתית בצורה הכי ברורה שיש!!!!!!!!!!!!!

עופר ב.ה

New member
אני מסכים שהגישה הזו מתנשאת

וגזענית, ואני חושב שכבר סיכמנו את הנקודה. בנוגע לשגיאות הכתיב של במבה, הזיוף שלהן ברור לכל מי שעיניו בראשו. להערכתי, מדובר במתחזה שמטרתו להכפיש את אוהבי המוסיקה המזרחית, או סתם לעשות צחוק מהפורום.

במבה1

New member
עפר וכל המזלזלים בבמבה1

כמו שכבר כתבתי כאן קודם. אני אוהבת מוסיקה ישראלית. לא רק מזרחית אבל גם. השגיאות כתיב שלי לא תלויות במוסיקה או בסוגים שלה. כשאני כותב מהר אני כותב עם שגיאות כשאני מתרגז אני כותב מהר. הפעם אני כותב לאט בנחת ובודק את עצמי מקווה מאוד שזה לא מפריע לכם. העלבות שלכם בנושא שגיאות הכתיב שלי מפריעות לי יותר מכל הציונים הנמוכים שאני מקבל בגלל השגיאות. תתרגלו לעובדה שלא כל האנשים הם מושלמים ושיש כאלה שיש להם ליקויי למידה מסויימים. אני חושב שכל אלה שיש להם בעיה עם השגיאת יש להם גם בעיה אם עצם כניסתם של אנשים כמוני לפורום שמתיימר להיות פורום פתוח לכולם ובעצם מיועד רק לאנשים מסויימים מאוד. אתם הרי אומרים את זה כל הזמן. אני מודה אני יושב עכשיו עם חבר שעוזר לי גם לנסח את ההודעה הזו בצורה מכובדת יותר כדי שגם יפיי הנפש יוכלו להבין.(תודה חבר), ואם השלטון המקומי כמו שאני מבין נכון לאתמול זו רק המסניפה , זה חמור מאוד. אני בטוח שאדון מנהל גרי לא היה יורד לרמה שלה.למרות שגם הוא עצמו ירד על סגנון הכתיבה שלי. למרות שהסברתי שזה מה שקורה כשאני עונה בלהט. אני דורש התנצלות. העתקים של כל ההודעות העולבות שלכם נמצאות אצלי ואם יהיה צורך אני אפנה להנהלת תפוז ואדרוש שיעשו משהו בנדון. היום אתם מעירים לי על השגיאות ומחר לא ימצא חן בעיניכם שאני מרכיב משקפים. וזו רק דוגמא. ואני חשבתי שהפורום הזה הומצא בשביל לדבר על מוסיקה ולא כדי לתקן לבמבה1 את שגיאות הכתיב שלו ולרדת עליו כי הוא אומר דברים נכונים על מהות הפורום דברים שאולי לא נוח לכם לקרוא כי אתם לא אוהבים שאומרים לכם את זה. והגברת הנכבדה שהציעה לי ללכת לפורום למוסיקה מזרחית לא תיפתר ממני כל כך מהר. את במבה1 לא מטטים לשום מקום. זכותי לכתוב בו על כל נושא הקשור למוסיקה ישראלית סליחה אם פגעתי מוסיקה עברית. ואם אני כותב בשגיאות ולא נוח לכם אל תקראו את מה שאני כותב. כמו שאמרתי אני דורש התנצלות מהמסניפה הגאה. פגעת בי ופגעת בחברי הפורום האחרים. אני דורש התנצלות פומבית על העובדה ש

אושרת@@

New member
במבה יקר,,, תהיה אתה ורק אתה

אל תנסה להשתנות בשביל אף אחד!!! תנסה לשנות את השגיאות שלך רק בשבילך ולא בשביל אחרים,, ואני מכירה הרבה חכמים ומלומדים ,,, שכותבים ומדברים אאלללהה יוסתור ולהקתו,,,,,, שורה תחתונה וזה מופנה למנהל היקר,,,,, הפורום הזה שיך לאיזה סוג של שירים???????

אושרת@@

New member
אופס לא שמתי לב אבל מזה משנה

בכל אופן בהודעת מנהל הפורום לא רשום על אופי הפורום (ז"א סוג של שירים) רשום שירים עבריים,,,ושירים עבריים הם גם במזרחית.... אבל,,,,,,,,,מזה משנה עכשיפפפפפ גם ככה יש פורום מוסיקה מזרחית,,,

כמובן ש.. ../images/Emo68.gif

כתוב (בכלליות, ולא בפרט) על אופי הפורום. קראי שוב את ההודעה. אם ההודעה יוצרת בעיה למישו, תמיד אפשר לשנות! רחל

במבה ../images/Emo68.gif

אני לא רוצה ליצור סיפור מכל מה שקרה פה. אני גם לא רוצה לכתוב תשובה ענקית. אני רק רוצה להגיד, שיש כאלה שהורסים ועושים דברים בכוונה. כמו להתגרות. אתה חושב שלא ראיתי שכתבת עלינו דברים ממש מגעילים בפורום מוזיקה ישראלית? למה אתה חושב שמחקו את ההודעות האלה? אנחנו לא רוצים להכנס לריבים וויכוחים, ואני באמת לא רוצה להיות ילדה קטנה שמשחקת איתך ב
, ולכן אהיה בוגרת בעניין ואגיד שהצעתי לך ללכת לפורום מוזיקה מזרחית, כי זה מה שהצעת, ואפאחד לא ניסה להפטר ממך. ואם תפסיק להיות כ"כ פנואיד, תשים
שאפאחד לא מטאטא אותך בגלל דברים שאתה אומר או בגלל טעויות הכתיב שלך. רק הערנו\הארנו לך על זה. זה הכל. אני לא חושבת שאני צריכה להתנצל בפניך או בכלל בחבר פורום אחר כי לא נעשתה פה פגיעה כלשהי. אז.. אממ.. תשכח מהתנצלות. ו"אדון מנהל גרי", לא יכול לענות לך כרגע על כלום, לכן אני פה, ואם יש בעיה איתי.. אתה יודע מה אתה צריך לעשות. יום טוב רחל

אני אומרת זאת שנים....

שירים עבריים, בלי להשמע גזענית הם נטו שירים עבריים. ובכלל השירים של היום מתימרים להיות שירים עבריים אך לדעתי הם לא קרובים אפילו להקרא כך. מילות השירים הישנים היו תמימים,נגעו בהווי הארץ,בנופי הארץ . תסלחו לי אבל תראו לי שיר ישראלי שמדבר על כל זה? עם השפה הגבוהה לרוב. ברוב השירים של היום אינני מבינה מה המסר שהם מנסים להעביר. חוץ מזה שלפני מס. חודשים בפורום אחר שאלו מה ההבדל בין שיר ישראלי לבין שיר עברי ועניתי שההבדל הוא עצום, לדעתי ולא כולם הסכימו עמי. מקווה שמי שלא מבין את ההבדל שיקשיב טוב למילים ללחנים ויראה איזה הבדל משמעותי יש. אבל "ויכוח" זה לא יסתיים לעולם. שלכם מירב.

orlyt

New member
חבר´ה!

בדיוק כשחשבתי שהפורום הזה יהיה קצת יותר מכובד מהמסחרה שהולכת ב"מוסיקה ישראלית" שכננו... אני רואה שהתבדתי. מי שכותב שהוא לא רוצה להשמע גזען אז שלא ישמע גזען בלי אבל ובלי חבל. במבה1 צודק, למרות שגיאות הכתיב המדאיגות שלו, שאי אפשר לעשות הפרדה בין סוגי המוסיקה העברית. מה הופך את השירים העבריים של פעם ליותר עבריים מהשירים של היום? מרביתם הם שירים רוסיים שעשו עליה - זה הכל. אם רציתם פורום לשירים עבריים ישנים, הייתם צריכים להגדיר את זה בהתחלה. אז נכון מדובר בפורום רחב יריעה אבל צריך לתת מקום לכולם. אם למישהו אין מה לומר לגבי הודעה של מישהו שמתעניין במוסיקה מסוג מסויים אין זה אומר שצריך לגרש אותו. ולכל הנוסטלגים, נכון פעם השירים עסקו בנושאים המהותיים לעם היושב בציון בתקופה בה נכתבו. היו בהם געגועים לארץ וגעגועים לבית והשפה היתה קצת אחרת - אז מה? זה לא אומר שהיום אין שירים מודרניים שנכתבים יפה בהתאם לרוח התקופה. וגם בקטגוריה הזו, המלאכותית מעט, של מוסיקה מזרחית/ים תיכונית יש יוצרים מוכשרים מאוד - נכון לא כולם - אבל מה אפשר לעשות גם בשירי א"י הישנה והטובה יש שירים יותר יפים ופחות יפים. בקיצור מה שרציתי להגיד זה שלא מגרשים מפה אף אחד. אפשר ליצור אופי של פורום באמצעות ההודעות הדומיננטיות ומי שימצא את מקומו כאן יישב עמנו ומי שלא, חבל. מי שאוהב מוסיקה באמת יודע למצוא את היפה גם בדברים השונים ואני מקווה שכל חברי הפורום ידעו לעשות כן בלי לפגוע באף אחד. שלום ותודה.

mitgo

New member
אני לא מבין, בשביל מה

כל ההתממות וההתפלפלויות האלו? אנשים רואים שכתוב "מוסיקה עברית" וכולם יודעים טוב מאוד למה הכוונה, אז מדוע באים במכוון עם דברים לא רלוונטיים לפורום, שלהם יש פורומים אחרים..(רק כדי להראות מן הצטדקות חינוכית כזו?) בתור אחד שנכנס לפורום אני מצפה שתוכנו יהיה ענייני..ברגע שפתאום מתחילים בצורה לא טבעית להכניס נושאים אחרים, רק כדי להראות לכולם ש"אנחנו לא נחותים", הדבר סתם מעצבן, ובכלל לא לעניין.. למה צריך לעשות מכך פרוצדורה כזו גדולה..אני יודע שאם זה ימשיך כך, הפורום לא יהיה יותר טוב מפורום מוסיקה ישראלית (וזו בדיוק הסיבה שנטשתי אותו- רמה נמוכה, בציפייה שכאן יהיה שונה) והחשש שהדבר יבריח את רוב משתמשיו... עוד דברים באותו הקשר כתבתי למעלה.. עמית.

orlyt

New member
אז אני אסביר לך את דעתי

אילו היו באים ושואלים על מוסיקה שהיא בפרוש לועזית ואין לה שום נגיעה לתרבות הישראלית הייתי מבינה את ההתנגדות שלך להמצאותה בפורום עם זאת הפורום הוא בהתהוות. אנחנו צריכים לקבוע מה יהיה אופיו אבל בלי לכפות שום דבר. אף אחד לא אמר שזה פורום לשירי א"י ולכן למרות שאתה מבין ממוסיקה עברית את מה שאתה מבין, אין זה בהכרח אומר שכולם שותפים לדעתך. וגם אם כן כולם שותפים לדעתך אין שום סיבה לגרש מישהו מהפורום. אפשר להתעלם מהודעתו באלגנטיות, או להבהיר לו במה אמור הפורום. עכשיו כפי שראיתי עומד לקום פורום מיוחד למוסיקה מזרחית ואולי הוויכוח הזה לא יחזור על עצמו. בסופו של דבר, אף אחד לא שמך להחליט מה כן נכנס למוסיקה עברית ומה לא, והתגובות ששורשרו גם אחריך היו בעלות אופי פוגעני, שזה מסוג הדברים שאנחנו לא רוצים בפורום הזה. אפשר לקבל כל אחד בצורה יפה ומכובדת גם אם הוא שאל את השאלה הכי טפשית בעולם. ובמקרה הזה כל מה שנשאל היה פשוט בנושא שלא נראה לכמה אנשים הולם. מזל שלא רק אתם קובעים. אורלי

תגובה

אני לא רוצה לחזור על מה שכבר נאמר... גזען אתה לא, זו מילה קשה מידי. איש איש באמונתו יחיה אבל... לתפוס בעלות על הגדרה " מוסיקה עברית " זה דבר שלא מקובל כל כך לטעמי. אני מאמין כמו רבים אחרים, שמוסיקה עברית היא מוסיקה עברית ואין ממש קשר לתקופה, סגנון, מקצב או שם משפחה (ארגוב וארגוב זה אותו דבר). מבחינתי אין מקום להפריד בין מזרחית, רוק ישראלי ולמוסיקה רוסית (מה שקוראים "שירי ארץ ישראל היפה")

למעלה